Παναθηναϊκός (Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Χουχούμης, Κουτρουμπής, Μπεργκ, Λέτο, Μαρινάκης, Βιγιαφάνιες, Κουρμπέλης, Μέστο, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου.
Στον πάγκο οι: Στιλ, Ρέις, Κλωναρίδης, Στάικος, Πίσπας, Βλαχοδήμος.
ΑΕΛ (Πάους): Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Ναζλίδης, Βαρέλα, Γκόλιας, Αγκάνοβιτς, Κόντορ, Φάρκας, Ναβάρο, Φατιόν, Ντέλετιτς.
Στον πάγκο οι: Ξενοδόχοβ, Κουτσιανικούλης, Ρέντζας, Κάπος, Μασούρας, Καρατάσιος, Λαμπρόπουλος.
Οι παίκτες των δύο ομάδων είναι στον αγωνιστικό χώρο και πάμε για σέντρα.
19:00
Έναρξη του αγώνα στη Λεωφόρο
19:01
1' Ωραία σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, η μπάλα φτάνει στον Λέτο, αλλά αυτός δεν μπορεί να κοντρολάρει και να απειλήσει από κοντά. Έφυγε κόρνερ η μπάλα, το οποίο εκτελέστηκε, με την άμυνα της ΑΕΛ να απομακρύνει.
19:02
3' Ωραίο άνοιγμα του Μαρινάκη για τον Μέστο, ο Ιταλός γυρίζει παράλληλα, αλλά η άμυνα της ΑΕΛ προλαβαίνει τον Μπεργκ και διώχνει κόρνερ. Αυτό εκτελέστηκε και με... περιπέτεια μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
19:03
Πολλά κέφια δείχνει να έχει ο Βιγιαφάνιες στα πρώτα λεπτά.
19:08
9' Διαμαρτυρίες του Παναθηναϊκού για πέναλτι
19:10
Μετά από κάθετη μπαλιά του Μπεργκ για τον Χατζηγιοβιάννη, ο νεαρός εξτρέμ έπεσε στην περιοχή της ΑΕΛ, αλλά σωστά δεν έδειξε πέναλτι ο διαιτητής Πουλημάς. Δεν υπήρχε παράβαση.
19:10
11' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό
19:11
Ο κεφάτος Βιγιαφάνιες βγάζει ωραία μπαλιά για τον Μπεργκ στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, αυτός από πλάγια θέση δοκιμάζει το σουτ, αλλά σημαδεύει στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού του Θεοδωρόπουλου.
19:15
16' Ο Χατζηγιοβάννης συγκλίνει ωραία, πιάνει δυνατό σουτ από μακριά, αλλά δεν βρίσκει στόχο. Χειροκροτείται θερμά από τον κόσμο στη Λεωφόρο ο πιτσιρικάς.
19:19
Μόνιμα στο μισό της ΑΕΛ παίζεται το παιχνίδι.
19:24
25' Φάση για την ΑΕΛ
19:25
Ωραίο σουτ του Ναζλίδη λίγο έξω από την περιοχή, ο Βλαχοδήμος διώχνει με τις γροθιές, αν και δεν είχε το καλύτερο οπτικό πεδίο.
19:26
26' Παραλίγο επικό αυτογκόλ για την ΑΕΛ!
19:27
Ο Φάρκας θέλησε να γυρίσει πίσω στον τερματοφύλακά του, αλλά παραλίγο να σκοράρει λόγω της κακής πάσας του. Τελικώς η μπάλα έφυγε κόρνερ, το οποίο εκτελέστηκε δίχως να δημιουργήσει απειλή ο Παναθηναϊκός.
19:29
30' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ!
19:29
Φοβερό φαλτσαριστό σουτ του Αγκάνοβιτς από αριστερά και μακρινή απόσταση, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ!
19:31
31' Νέα φάση για την ΑΕΛ απέναντι στον υπνοτισμένο Παναθηναϊκό
19:31
Ο Γκόλιας νίκησε στον αέρα τον Ευαγγέλου, έπιασε την κεφαλιά μέσα στην καρδιά της πράσινης άμυνας, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ!
19:33
33' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο για κράτημα φανέλας του Μαρινάκη
19:34
Μετά το 20' ο Παναθηναϊκός έχει... κάτσει πάρα πολύ, δεν απειλεί καθόλου, έχει χάσει κατοχή και έχει επιτρέψει στην ΑΕΛ να φτάξει φάσεις μπροστά από την εστία του Βλαχοδήμου.
19:38
37' Σουτ του Λέτο με το καλό του πόδι, έφυγε αρκετά άουτ η μπάλα
19:39
39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 1-0
19:40
Ο Μπεργκ παίζει με την μία την μπάλα κάθετα για τον Λέτο, αυτός πιάνει εν κινήσει βολίδα σχεδόν από το ύψος της περιοχής και... τινάζει τα δίχτυα της ΑΕΛ για το 1-0.
19:45
Ημίχρονο στην Λεωφόρο.
19:48
Ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 της ΑΕΛ χάρη σε γκολ του Λέτο από το 39'. Μέχρι το 20' το τριφύλλι ήταν κυρίαρχο στο χορτάρι, στη συνέχεια ανέλαβε πρωτοβουλίες η φιλοξενούμενη ομάδα.
20:14
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 2-0! Σέντρα του Μέστο από τα δεξιά, ο Ναβάρο διώχνει... πάνω στον Μπεργκ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα από κοντά!
20:17
59’ Μετά από λάθος του Ευαγγέλου στον χώρο του κέντρου, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν σφαίρα στην αντεπίθεση, ωστόσο παρενέβη στην παράλληλη μπαλιά που έγινε ο Χουχούμης και απομάκρυνε τον κίνδυνο.
20:20
63' Έξω ο Βιγιαφάνιες, μέσα ο Μολίνς για το τριφύλλι
20:25
Καλώς ή κακώς το παιχνίδι δείχνει να έχει... σβήσει. Έχουμε ώρα να δούμε κάποια φάση μπροστά από τις δύο εστίες με τον Παναθηναϊκό να προηγείται σταθερά 2-0.
20:29
70' Σουτ του Λέτο με το αριστερό, στο κέντρο της εστίας, μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ της ΑΕΛ
20:29
72' Στάικος αντί Κουρμπέλη για τους πράσινους.
20:32
74' Πέναλτι ζήτησαν οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού. Ο Μολίνς έβγαλε κάθετα για τον Μπεργκ, αυτός διεκδίκησε την μπάλα με τον Φάρκας, έπεσε στο χορτάρι, όμως δεν φάνηκε ξεκάθαρα αν υπάρχει επαφή με τον αμυντικό της ΑΕΛ. «Παίζετε» είπε ο Πουλημάς.
20:36
79' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Χατζηγιοβάννης αφήνει τη θέση του σε ακόμη έναν νεαρό άσο, τον Πίσπα
20:36
79' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κάπος παίρνει τη θέση του Ντέλετιτς.
20:40
80' Φάση για την ΑΕΛ... από το πουθενά. Ολιγωρία στα μετόπισθεν με τον Βλαχοδήμο να μην διώχνει, τελικώς η μπάλα έφτασε στον Ναζλίδη, ο οποίος εξαπέλυσε σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Ευαγγέλου.
20:44
86' Ο Κουτσιανικούλης παίρνει τη θέση του Ναβάρο για την ΑΕΛ.
20:47
89' Αδύναμο σουτ του Ναζλίδη από κοντά, απευθείας στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου η μπάλα.
20:50
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις.
20:51
Λήξη στη Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 της ΑΕΛ και ετοιμάζεται για τα πλέι οφ