LIVE μετάδοση: ΠΑΟΚ-Κέρκυρα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Κέρκυρα για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Μετά την νίκη του με 4-0 επί του Παναθηναϊκού και την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου, ο ΠΑΟΚ θέλει να ολοκληρώσει το πρωτάθλημα με νίκη ώστε να μπει με έναν τουλάχιστον βαθμό στα πλέι οφ.
Από την άλλη μεριά, η Κέρκυρα έχει σωθεί εδώ και καιρό και παίζει σε όλα τα ματς χωρίς άγχος. Έτσι και σήμερα, που θα προσπαθήσει να κλείσει θετικά το πρωτάθλημα.
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Μπρκιτς, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Κίτσιου, Κάτσε, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Ουάρντα, Ενρίκε, Κουλούρης.
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Χατζηισαΐας, Μάτος, Χαρίσης, Πέλκας, Κάμπος και Πρίγιοβιτς.
Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Επστάιν, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Σπίνουλας, Παμλίδης, Σιόντης, Ζορμπάς, Κόντος, Ονίλο, Γεωργακόπουλος.
Στον πάγκο για την Κέρκυρα: Αραμπατζής, Ναζίμ, Τζανουλίνος, Γεωργίου, Γκαμάγκας, Τρεπεκλής και Αντιλέχου.
Διαιτητής είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) με βοηθούς τους Αντώνη Δίπλαρη (Καρδίτσας), Στέφανο Παρασίου (Ημαθίας) και τέταρτος ο Τριαντάφυλλος Τίκας (Καρδίτσας).
Λιγότερο από δέκα λεπτά για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο, παρέα με τη διαιτητική τριάδα.
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
3' Ο Ουάρντα έκανε το ένα-δύο με τον Κουλούρη και το πλασέ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ.
5' Πλασέ του Μπίσεσβαρ μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.
7' Βαθιά μπαλιά του Ουάρντα, ο Ενρίκε έκανε την κεφαλιά αλλά ο Κουτζαβασίλης δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.
9' Σύγχυση στα καρέ της Κέρκυρας, ο Ενρίκε έκανε την προβολή από κοντά αλλά δεν κατάφερε να βρει εστία.
Ανώτερος ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά του ματς, δεν έχει καταφέρει όμως να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ.
12' Νέα ευκαιρία του ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ, Ενρίκε και Ουάρντα συνδυάστηκαν άψογα, ο τελευταίος έκανε το σουτ αλλά ο Κουτζαβασίλης τον νίκησε και πάλι!
14' Nέα επέμβαση του Κουτζαβασίλη αυτή τη φορά σε σουτ του Ενρίκε!
21' Φαλτσαριστό σουτ του Ουάρντα μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.
25' Ο Ουάρντα έκλεισε προς τα μέσα και έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνάει πολύ άουτ.
30' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Ωραία προσπάθεια του Ενρίκε, έβγαλε γλυκιά σέντρα από τα δεξιά και ο Κάτσε με εξαιρετική κεφαλιά-ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη, γράφοντας το 1-0.
31' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
Στην πρώτη τους ευκαιρία στο ματς, οι Φαίακες σκοράρουν. Ωραία κάθετη του Ονίλο που... σπάει στα δύο την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Παμλίδης βγαίνει απέναντι από τον Μπρκιτς και με πλασέ κάνει το 1-1.
32' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Τρομερά πράγματα στην Τούμπα. Με τη σέντρα, ο ΠΑΟΚ παίρνει εκ νέου το προβάδισμα. Ο Ενρίκε έκανε εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά, ο Κουλούρης πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στην κίνηση γράφει το 2-1 για την ομάδα του!
3 γκολ σε λιγότερα από 3 λεπτά! Φοβερά πράγματα στην Τούμπα, εξαιρετικό παιχνίδι.
38' Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα ψηλά άουτ.
41' Σουτ του Κίτσιου, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
45'+1' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.
Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι. Ο Κόντος δεν έκανε κάτι το μεμπτό, με τον Κίτσιου να πέφτει μόνος του μέσα στην περιοχή και να ξεγελάει τον διαιτητή.
45'+2' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ έστειλε στη δεξιά γωνία την μπάλα και στην άλλη τον Κουτζαβασίλη, γράφοντας το 3-1 για τον ΠΑΟΚ.
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 3-1 της Κέρκυρας σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στη Λεωφόρο
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σιαμπάνης αντί Μπρκιτς.
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
47' Ο Δεληγιαννίδης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Κουτζαβασίλης δεν του επέτρεψε να σκοράρει!
48' Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, ο Ευαγγέλου πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν μπορεί να βρει στόχο.
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 2-0
Σέντρα του Μέστο από τα δεξιά, ο Ναβάρο διώχνει... πάνω στον Μπεργκ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα από κοντά!
Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά, ο ΠΑΟΚ πιέζει συνεχώς και προσπαθεί να πετύχει κι άλλα τέρματα.
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πρίγιοβιτς αντί Μπίσεσβαρ.
62' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Ο ΠΑΟΚ έκλεψε την μπάλα, ο Κουλούρης έκανε την κάθετη στον Ουάρντα που δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κουτζαβασίλη για το 4-1.
63' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Τζανουλίνος αντί Ονίλο.
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Χαρίσης αντί Ενρίκε.
Φτάσαμε στο 75ο λεπτό, παραμένει το 4-1 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στην Κέρκυρα.
77' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Γκαμάγκας αντί Γεωργακόπουλος.
Τελευταία δεκάλεπτο στο παιχνίδι.
83' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Ο Πρίγιοβιτς πέρασε από πάνω με φοβερή ντρίμπλα τον Ιωάννου και με εξαιρετική λόμπα κρέμασε τον Κουτζαβασίλη, γράφοντας το 5-1.
87' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Τρεπεκλής αντί Κόντου.
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 5-1 της Κέρκυρας και σε συνδυασμό με την ήττα του Πανιωνίου, μπαίνει στα πλέι οφ με 2 βαθμούς. Πλέον το βλέμμα όλων στον δικέφαλο του βορρά είναι στον τελικό του Κυπέλλου με την ΑΕΚ.