LIVE: Μονακό-Γιουβέντους

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μονακό και τη Γιουβέντους στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των ημιτελικών του Champions League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Μονακό και τη Γιουβέντους
Είναι ο πρώτος αγώνας των δύο ομάδων για την ημιτελική φάση του Champions League
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Μονακό: Σούμπασιτς, Ντιράρ, Γκλικ, Ζέμερσον, Σιντιμπέ, Λεμάρ, Φαμπίνιο, Μπακαγιόκο, Μπερνάρντο Σίλβα, Φαλκάο, Εμπαπέ.
Πάγκος: Ντε Σάνκτις, Ζόρζε, Μουτίνιο, Ζερμέν, Ράγκι, Καρντόνα, Τουρέ
Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπαρτζάγκλι, Μπονούτσι, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Πιάνιτς, Μαρκίζιο, Ντάνι Άλβες, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν
Πάγκος: Νέτο, Μπενατιά, Κουδράδο, Λεμινά, Ασαμόα, Λιχτστάινερ, Ρινκόν
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Σημειώνεται ότι το παιδάκι που συνοδεύει τον Εμπαπέ στην είσοδο των δύο ομάδων είναι ο αδερφός του, Ίθαν
1' Έναρξη του αγώνα
3' Δυναμικά έχει μπει στο ματς η Γιουβέντους. Με τρακ η Μονακό
6' Πολύ καλύτερη η Γιούβε στα πρώτα λεπτά. Η Μονακό δεν έχει ακουμπήσει μπάλα
10' Καμία σχέση η εικόνα της Μονακό σε σχέση με τα προηγούμενα εντός έδρας ματς. Η Γιουβέντους έχει επιβάλλει το ρυθμό της και είναι επικίνδυνη από τα δύο άκρα
13' Πρώτη ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Εμπαπέ εντελώς αμαρκάριστος στην περιοχή πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα στην αγκαλιά του Μπουφόν
16' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό! Σέντρα από τον Ντιράρ, ο Εμπαπέ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας της Γιούβε, έκανε το πλασέ με τη μία, αλλά ο Μπουφόν απομάκρυνε
18' Ο Ντιμπάλα φαίνεται να έχει πρόβλημα τραυματισμού
19' Κεφαλιά του Φαλκάο και ο Μπουφόν αποκρούει σε κόρνερ. Βρίσκει ρυθμό η Μονακό
21' Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι
22' Απίστευτα πράγματα από τον Εμπαπέ που κάνει ό,τι θέλει σε καταστάσεις ένας με έναν
25' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γιουβέντους, με τον Ιγκουαΐν να μην μπορεί να σημαδέψει στο τέρμα
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Απίστευτη αντεπίθεση από τη Γιούβε με τους Ντιμπάλα και Ντάνι Άλβες, τακουνιά του Βραζιλιάνου και ο Ιγκουαΐν με τρομερό σουτ κάνει το 0-1
38' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Ντιμπάλα, μπλόκαρε ο Σούμπασιτς
Λήξη του α' ημιχρόνου με τη Γιουβέντους να προηγείται 1-0 επί της Μονακό με το γκολ του Ιγκουαΐν από το 29'
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' Πλασέ του Φαλκάο απέναντι στον Μπουφόν, έστειλε την μπάλα πάνω στον γκολκίπερ της Γιούβε
51' Μακρινό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα, κατευθείαν η μπάλα στον Μπουφόν
51' Μακρινό σουτ του Ντάνι Άλβες, η μπάλα καταλήγει άουτ
54' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Γιουβέντους με τον Μαρκίζιο να κλέβει την μπάλα στη μεσαία γραμμή, επιχείρησε το πλασέ απέναντι στον Σούμπασιτς, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Μονακό
58' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκίζιο
59' ΓΚΟΛ Η ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ! Τραγικό λάθος του Μπακαγιόκο που χάνει την μπάλα, ο Ντάνι Άλβες σεντράρει την μπάλα ακριβώς εκεί που θέλει ο Ιγκουαΐν και με προβολή κάνει το 0-2
67' Αλλαγές για τη Μονακό. Εκτός οι Μπακαγιόκο και Λεμάρ, μέσα οι Μουτίνιο και Ζερμέν
69' Κίτρινη κάρτα στον Κιελίνι για αγκωνιά στον Φαλκάο
77' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Ιγκουαΐν, μέσα ο Κουαδράδο
Προσπαθεί ακόμα η Μονακό να βρει έστω ένα γκολ
81' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Εκτός ο Μαρκίζιο, μέσα ο Ρινκόν
81' Αλλαγή για τη Μονακό. Εκτός ο Μπερνάρντο Σίλβα, μέσα ο Τουρέ
87' Φάουλ σε καλό για σέντρα για τη Μονακό. Το κέρδισε ο Μουτίνιο.
Πολύ επικίνδυνη εκτέλεση από τον Πορτογάλο, με την μπάλα να περνάει μπροστά από την εστία του Μπουφόν και να καταλήγει άουτ, αφού κανείς δεν κατάφερε να κάνει την προβολή.
89' Αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Λεμινά στη θέση του Πιάνιτς.
90' Νέο φάουλ για τη Μονακό.
Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Μουτίνιο εκτέλεσε το φάουλ, με τον Ζερμέν να πιάνει την κεφαλιά και τον Μπουφόν να διώχνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του!
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+3' Λήξη της αναμέτρησης, με τη Γιουβέντους να νικά 2-0 μέσα στο Μονακό!
Με τα δύο γκολ του Ιγκουαΐν, η «Γηραιά Κυρία» πήρε πολύ σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τον ένατο τελικό Champions League της ιστορίας της!
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, από εμάς καλό βράδυ!