LIVE: Θέλτα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Θέλτα και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τα ημιτελικά του Europa League. Πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων στο «Μπαλαΐδος»
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Θέλτα και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τα ημιτελικά του Europa League
Αυτή είναι η πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες και θα διεξαχθεί στο Μπαλαΐδος
Ας δούμε τις ενδεκάδες με τις οποίες θα παραταχθούν οι δύο ομάδες
Θέλτα: Σέρχιο – Μάγιο, Καμπράλ, Ρονκάλια, Τζόνι – Ραντόγια, Βας, Ερνάντες – Άσπας, Γκουιντέτ, Σίστο
Στον πάγκο: Βιγιάρ, Φοντάς, Σέρχι Γκόμες, Μαρσέλο Ντίαζ, Τζοζαμπέτ, Μπονγκόντα, Μπουβέ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ρομέρο – Βαλέντσια, Μπαϊγί, Μπλιντ, Νταρμιάν – Αντέρ Ερέρα, Φελαϊνί – Λίνγκαρντ, Πογκμπά, Μικιταριάν - Ράσφορντ
Στον πάγκο: Ντε Χέα, Μάτα, Σμόλινγκ, Μαρσιάλ, Κάρικ, Ρούνεϊ, Γιανγκ
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του αγώνα
7' Νωχελικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες
11' Ευκαιρία για τη Θέλτα! Ο Ραντόγια έκανε τη σέντρα, ο Βας έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ
17' Πατάει πολύ καλύτερα η Θέλτα στο γήπεδο, η Γιουνάιτεντ δεν απειλεί
20' Τρομερή ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Εκπληκτικό σουτ του Ράσφορντ εκτός περιοχής, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Σέρχιο
26' Κακό παιχνίδι έως τώρα, με μπόλικη τακτική, αφού η Γιουνάιτεντ το έχει φέρει εκεί που θέλει
30' Σουτ του Σίστο έξω από την περιοχή, στην αγκαλιά του Ρομέρο
31' Άμεση απάντηση της Γιουνάιτεντ! Ο Μικιταριάν από τα αριστερά βγάζει την πάσα, αλλά ο Λίνγκαρντ δεν τη βρίσκει... γεμάτα και ο Σέρχιο μπλοκάρει
33' Κίτρινη κάρτα στον Φελαϊνί
35' Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Γιουνάιτεντ! Τέλεια κάθετη πάσα του Πογκμπά, αφού εξέθεσε με ωραία ντρίπλα τον Ραντόγια, αλλά το πλασέ του Μικιταριάν αποκρούει με τα πόδια ο Σέρχιο
39' Νέα απίστευτη ευκαιρία της Γιουνάιτεντ! Ο Ράσφορντ δίνει πάσα «πάρε-βάλε» στον Λίνγκαρντ, αλλά και πάλι ο Σέρχιο έχει την απάντηση στο σουτ του Άγγλου
Λήξη α' ημιχρόνου με τη Θέλτα και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να μένουν στο 0-0
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
52' Κεφαλιά του Ιάγκο Άσπας, δίπλα από το δοκάρι του Ρομέρο
59' Έχει αλλάξει η μορφή του αγώνα με τη Θέλτα να πιέζει. Σουτ του Σίστο, απέκρουσε με τα δάχτυλα ο Ρομέρο
62' Πλασέ του Ράσφορντ, η μπάλα καταλήγει άουτ
67' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΑΣΦΟΡΝΤ! Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Άγγλο επιθετικό και 1-0 για τη Γιουνάιτεντ!
73' Κακό πλασέ του Άσπας στην κίνηση, άουτ η μπάλα
74' Αλλαγή για τη Θέλτα. Εκτός ο Βας, μέσα ο Τζοζαμπέτ
75' Νέα ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ, με το σουτ του Λίνγκαρντ να φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Σέρχιο
78' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Μέσα ο Γιανγκ, εκτός ο Μικιταριάν
80' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Εκτός ο Ράσφορντ, μέσα ο Μαρσιάλ
83' Διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της Θέλτα για δεύτερη κίτρινη στον Φελαϊνί. Ο ρέφερι δεν του έβγαλε ενώ τράβηξε αντίπαλο από πίσω.
86' Πονηρή εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. Πήρε και κίτρινη για καθυστέρηση στην εκτέλεση ο Γάλλος
89΄Αναγκαστική αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Ο Γιανγκ που πέρασε πριν λίγα λεπτά στο γήπεδο τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο Σμόλινγκ.
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
90+1΄' Σέντρα-σουτ του Σίστο, η μπάλα πέρασε άουτ.
90+1' Αλλαγή για την Θέλτα. Ο Μάγιο στη θέση του Μποβέ
90+5' Τέλος της αναμέτρησης!
Τεράστιο προβάδισμα για την Γιουνάιτεντ, καθώς πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 στην έδρα της Θέλτα.
Το χρυσό γκολ της ομάδας του Μουρίνιο σημείωσε στο 67ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ ο Ράσφορντ.
Την επόμενη Πέμπτη 11/05 ο επαναληπτικός στο Ολντ Τράφορντ.