LIVE μετάδοση: Βοσνία-Ελλάδα

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βοσνία και την Ελλάδα για την 6η αγωνιστική του 8ου ομίλου
Η Εθνική είναι στη 2η θέση με 11 βαθμούς, τη στιγμή που το Βέλγιο είναι 1ο με 13 βαθμούς
Οι παίκτες του Μίκαελ Σκίμπε προέρχονται από σπουδαίο αποτέλεσμα στις Βρυξέλλες, καθώς πήραν τον βαθμό (1-1), με τον Λουκάκου να ισοφαρίζει στο 89' της αναμέτρησης
Από την άλλη πλευρά, η Βοσνία είναι στην 3η θέση με 10 βαθμούς
Ελλάδα και Βοσνία είχαν μείνει στο 1-1 στην αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης» (13/11/16) με τον Τζαβέλλα να ισοφαρίζει στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης
Δείτε τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση στο «Γ. Καραϊσκάκης»:
Η ενδεκάδα της Εθνικής: Καρνέζης - Τοροσίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Σταφυλίδης - Τζιόλης, Ζέκα - Μπακασέτας, Φορτούνης, Μάνταλος - Μήτρογλου
Η ενδεκάδα της Βοσνίας: Μπέγκοβιτς – Μπίτσακτσιτς, Σούνιτς, Βράνιες, Ζουκάνοβιτς – Βίστσα, Πιάνιτς, Γιάγιαλο, Λούλιτς – Ιμπίσεβιτς, Τζέκο
Στον πάγκο για τη Βοσνία: Σέχιτς, Πίριτς, Τσότσαλιτς, Ντούμιτς, Τσίμιροτ, Μπέσιτς, Μεντουνγιάνιν, Στεβάνοβιτς, Μπάγιτς, Κόντρο, Πρσιτς, Χότζιτς
Στον πάγκο για την Ελλάδα: Καπίνο, Γιαννιώτης, Μανιάτης, Ρέτσος, Κουτρουμπής, Σιώπης, Βέλλιος, Διαμαντάκος, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Δώνης, Οικονόμου
Στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανσή τους οι παίκτες της Εθνικής
Η έκπληξη των διεθνών στον Σωκράτη Παπασταθόπουλο για τα 29α γενέθλιά του:
Οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο
Είσοδος για τις δύο ομάδες στο γήπεδο
Οι Βόσνιοι γιουχάρουν τον Εθνικό Ύμνο
Τραγουδάει τον Εθνικό Ύμνο και ο Κάρλος Ζέκα!
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Έναρξη της αναμέτρησης
5' Προσπαθεί να κρατήσει την κατοχή η Ελλάδα, για να σπάσει την αρχική πίεση της Βοσνίας
Ο Εθνικός Ύμνος της Ελλάδας με τις αποδοκιμασίες των Βόσνιων
10' Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο και η Εθνική πολύ εύκολα έχει κρατήσει τους Βόσνιους μακριά από την περιοχή της. Μάλιστα, η Ελλάδα έχει τη μερίδα του λέοντος στον τομέα της κατοχής
12' Πρώτη ευκαιρία για τη Βοσνία! Ο Ιμπίσεβιτς βρήκε με κάθετη τον Βίστσα, αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε ο Καρνέζης
16' Κίτρινες κάρτες στον Μανωλά και τον Ζουκάνοβιτς για αψιμαχία
18' Στο έδαφος με πρόβλημα στο κεφάλι ο Λούλιτς
19' Μακρινό σουτ του Πιάνιτς, εύκολα ο Καρνέζης
21' Εκτός ο Λούλιτς λόγω τραυματισμού, μέσα ο Κόντρο
25' Ευκαιρία από τον Κόντρο με το που μπήκε στο ματς. Γύρισμα από τα δεξιά, ο Κόντρο στην πορεία της μπάλας και μπλοκάρει ο Καρνέζης
27' Πρώτη τελική για την Ελλάδα με τον Ζέκα! Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού πιάνει ένα σουτ από πλάγια και το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά άουτ
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, το Βέλγιο με τον Μέρτενς ανοίγει το σκορ στην έδρα της Εσθονίας
33' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο για να κόψει αντεπίθεση των γηπεδούχων. Είχε προηγηθεί το λάθος από τον Φορτούνη
34' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Πιάνιτς, η μπάλα άουτ
36' Κεφαλιά του Μανωλά από κόρνερ, η μπάλα άουτ
38' Σουτ του Τοροσίδη με το αριστερό, ψηλά η μπάλα και καταλήγει άουτ
43' Χωρίς να έχει πιάσει σπουδαία απόδοση, η Ελλάδα κρατά το 0-0
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη α' ημιχρόνου
Η Ελλάδα σχετικά άνετα κρατάει το 0-0, αλλά πρέπει να μπουν περισσότερο στο παιχνίδι οι μεσοεπιθετικοί ώστε να προκαλέσουν κινδύνους στην αντίπαλη εστία.
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Πρόβλημα με τον Μπακασέτα που θα περάσει εκτός. Θα μπει στη θέση του ο Δώνης στην πρώτη του συμμετοχή
50' Αλλαγή για την Εθνική. Εκτός ο Μπακασέτας με πρόβλημα στον αριστερό αστράγαλο, μέσα στο ντεμπούτο του ο Δώνης
54' Νέα διακοπή στο ματς με τον Μάνταλο να έχει χτυπήσει στο κεφάλι από αγκωνιά αντιπάλου του
57' Μπαλιά του Ζέκα για να βρει τον Μήτρογλου, τελευταία στιγμή απομάκρυνε ο Βράνιες!
58' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπίτσακτσιτς
Στο 60' ο Ιμπίσεβιτς ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μανωλά, αλλά ο κεντρικός αμυντικός της Ρόμα βρήκε πρώτα την μπάλα
63' Έχει χάσει μέτρα στο γήπεδο η Ελλάδα τα τελευταία λεπτά
65' Κίτρινη κάρτα στον Γιάγιαλο για φάουλ στον Φορτούνη
68' Γρήγορη έξοδος του Καρνέζη σε προσπάθεια αντεπίθεσης των Βόσνιων
69' Αλλαγή για τη Βοσνία. Εκτός ο Σούνιτς, μέσα ο Ντούμιτς
75' Ευκαιρία για τη Βοσνία. Ο Κόντρο με το τακουνάκι έστρωσε στον Τζέκο, αλλά το σουτ ήταν αδύναμο και έφτασε στην αγκαλιά του Καρνέζη
76' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Μπαλιά του Μήτρογλου, δεν την βρήκε ο Φορτούνης, απομάκρυνε η άμυνα των Βόσνιων.
77' Αλλαγή για τη Βοσνία. Εκτός ο Κόντρο (που είχε μπει αλλαγή), μέσα ο Μπέσιτς
80' Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
82' ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Τρομερή αντεπίθεση από την Εθνική! Ο Μήτρογλου βρήκε τον Δώνη, αυτός την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Μάνταλο μέσα στην περιοχή που σε απίστευτο τετ-α-τετ με τον Μπέγκοβιτς στέλνει την μπάλα άουτ!
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Τζέκο! Σουτ του επιθετικού της Ρόμα, απέκρουσε ο Καρνέζης σε κόρνερ
85' Τρομερή επέμβαση του Καρνέζη! Σέντρα του Βίστσα, κεφαλιά του Μπίτσακτσιτς και απέκρουσε ο Έλληνας γκολκίπερ στη γωνία του
87' Πιέζει πάρα πολύ η Βοσνία!
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
91' Κεφαλιά του Τζέκο, άουτ
92' Εκτός ο Μάνταλος, μέσα ο Κουρμπέλης
94' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπίσεβιτς
94' Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Μανιάτης