Αυστραλία: Ράιαν, Ντεγκενέκ, Γκερσμπάχ, Μίλιγκαν, Λέκι, Ράιτ, Γιούριτς, Κρούζε, Μούι, Σέινσμπουρι, Ρόγκιτς
Στον πάγκο του Καμερούν: Ονανά, Μπόκουε, Ογιόνγκο, Ενγκαμαλέου, Ζουά, Μπουμάλ, Γκιοατά, Μαντζέκ, Ταμπέ, Τόκο, Οουόνα, Ενγκουέμ
Στον πάγκο της Αυστραλίας: Λάνγκερακ, Βούκοβιτς, Κέιχιλ, Μάκγκοουαν, Μακλάρεν, Τροΐζι, Γέγκο, Μπέχιτς, Χρούστιτς, Μάκγκοουαν, Λουόνγκο, Ιρβάιν
Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από την ΕΡΤ 2
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
18:00
1' Σέντρα στο ματς
18:02
3' Σουτ του Κρούζε, σε σωστή θέση ο Οντόα και μπλοκάρει
18:05
5' Προσπάθεια του Μπασογκόγκ από τα δεξιά, η μπάλα άουτ
18:07
7' Ευκαιρία για το Καμερούν με το σου του Αμπουμπακάρ να περνά άουτ.
18:12
12' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Αυστραλία σε αυτά τα πρώτα λεπτά
18:14
15' Μακρινό σουτ του Σιανί, η μπάλα πολύ ψηλά
18:22
22' Εκτέλεση φάουλ του Ρόγκιτς από καλό σημείο, αλλά το χτύπημα ήταν κακό. Άουτ η μπάλα
18:27
27' Με πολλά λάθη και οι δύο ομάδες, με αποτέλεσμα το ματς να μην έχει ρυθμό
18:32
32' Ευκαιρία για την Αυστραλία, με τον Λέκι να σουτάρει άστοχα. Έπρεπε να δοθεί κόρνερ, τελικά άουτ καταλογίζει ο διαιτητής
18:38
38' Ο Μουκαντζό συνεργάζεται ωραία με τον Αμπουμπακάρ, έκανε και το σουτ, αλλά ο Ράιαν ήταν στη σωστή θέση και μπλόκαρε την μπάλα
18:45
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεων
18:45
45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΜΕΡΟΥΝ! Ο Ενγκαντέου κάνει τη βαθιά μπαλιά και ο Ανγκισά με πολύ ωραίο τελείωμα ανοίγει το σκορ
18:47
Λήξη α' ημιχρόνου με το Καμερούν να προηγείται 1-0
19:03
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:05
47' Ευκαιρία για την Αυστραλία! Ο Γιούριτς βρέθηκε σε θέση βολής από το ύψος του πέναλτι, αλλά στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά
19:13
55' Έχει ανεβάσει αισθητά την απόδοσή της η Αυστραλία και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση
19:15
57' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Αμπουμπακάρ! Εντελώς αμαρκάριστος ο επιθετικός της Μπεσίκτας από το ύψος της μικρής περιοχής, καταφέρνει να χάσει ένα σχεδόν... σίγουρο γκολ
19:17
59' Πέναλτι για την Αυστραλία! Ο Γκέρσμπαγκ ανατράπηκε στην περιοχή από τον Μαμπουγκά
19:18
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ! Ο Μίλιγκαν ισοφαρίσει σε 1-1 με τέλειο χτύπημα του αρχηγού
19:23
65' Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία από τα πόδια του Αμπουμπακάρ, που δεν πλασάρει σωστά από τη σέντρα του Μαμπουγκά
19:24
65' Έξω ο Κρούζε, μέσα ο Τροΐζι για την Αυστραλία
19:28
70' Έξω ο Γιούριτς, μέσα ο Κέιχιλ για την Αυστραλία
19:28
Στα 38 του χρόνια πλέον ο Τιμ Κέιχιλ
19:35
77' Μέσα ο Τοκό, εκτός ο Μουκαντζό για το Καμερούν
19:36
78' Χαμένη ευκαιρία και πάλι από τον Αμπουμπακάρ, με την κεφαλιά του από πλεονεκτική θέση να περνά άουτ
19:39
81' Κίτρινη κάρτα στον Ράιτ
19:43
85' Δύσκολη φάση αυτή τη φορά για τον Αμπουμπακάρ, που στέλνει την μπάλα άουτ
19:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Μαμπουκά