Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Λέοβατς, Κρέσπο, Βαρέλα, Σάκχοφ, Τσίμιροτ, Ενρίκε, Πέλκας, Πρίγιοβιτς, Κλάους.
Τούμπιζε: Ντεφορνί, Τουρέ, Σαλομό, Φαβέρο, Ντενεγέ, Κόζε, Γκο,Μπάμπιτς, Ο, Βέκιτς
1' Σέντρα στο ματς
19:07
Περίπου 70 οπαδοί του ΠΑΟΚ παρακολουθούν το παιχνίδι. Στο γήπεδο και ο Μίχελ.
19:11
6' Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Πρίγιοβιτς έσπασε στον Ενρίκε, ο οποίος πλάσαρε από πλάγια θέση ελάχιστα άουτ.
19:12
8' Γρήγορη έξοδος του Μελίσσα. Βγήκε και μάζεψε μια κάθετη του Κόζε
19:13
9' Τελική για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πρίγιοβιτς από πλάγια θέση, έδιωξε δύσκολα ο Ντεφορνί.
19:14
10' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πρίγιοβιτς από τα 40 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ.
19:16
12' ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Ο ΠΑΟΚ. Εξαιρετική κίνηση του Πρίγιοβιτς, που απέφυγε έναν αντίπαλο και πλάσαρε ψύχραιμα τον αντίπαλο γκολκίπερ.
19:18
14΄ Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Ενρίκε από τα δεξιά, ο Τουρέ πρόλαβε να διώξει πριν η μπάλα φτάσει στον Πρίγιοβιτς.
19:25
19' Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να βγάλει αντεπίθεση, όμως οι Βέλγοι είχαν καλή επιστροφή και δεν απειλήθηκαν στην άμυνα.
19:27
23' Φάση για την Τούμπιζε. Ο Τουρέ έβγαλε μια βαθιά μπαλιά από τα δεξιά, ο Βέκιτς κινήθηκε άψογα στην πλάτη της άμυνας όμως στην προσπάθειά του να τσιμπήσει την μπάλα έκανε επιθετικό φάουλ στον Μελίσσα, που βγήκε γρήγορα.
19:31
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τακουνάκι του Ενρίκε διώνχει εντυπωσιακά με το ένα χέρι ο Ντεφορνί.
19:38
33' Ο γκολκίπερ των Βέλγων βγήκε γρήγορα και μάζεψε μια κάθετη μπαλιά προς τον Τσίμιροτ.
19:39
35' ΓΚΟΟΟΛ 2-0 Ο ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης έβγαλε ασίστ για τον Ενρίκε που διπλασίασε με κοντινό πλασέ τα τέρματα της ομάδας του.
19:41
37' Μακρινό σουτ του Κοζέ, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:47
44' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τραγικό λάθος στην άμυνα των Βέλγων, ο Κλάους μπήκε στη φάση, έκλεψε και βγήκε τετ-α-τετ όμως επιχείρησε να "σκάψει" την μπάλα και ο Ντεφορνί μπλόκαρε.
19:50
45' Κάθετη στον Βέκιτς, όμως και πάλι ο Μελίσσας βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε.
19:50
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:50
Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 κόντρα στην Τούμπιζε, ύστερα από τέρματα που σημείωσαν οι Πρίγιοβιτς και Ενρίκε.
20:07
20:07
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Με νέα ενδεκάδα ο ΠΑΟΚ.
20:12
50' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και ψάχνει τον τρόπο να βρει τελική προσπάθεια.
20:16
Ο Λεβέκ τελικά δεν θα αγωνιστεί. Κατά την διάρκεια της προθέρμανσης συγκρούστηκε με συμπαίκτη του και μάτωσε στο αυτί. Έτσι, προτιμήθηκε να μείνει εκτός για προληπτικούς λόγους.
20:18
57' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
20:19
58' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ζάιρο πήρε την κεφαλιά όμως ο γκολκίπερ των Βέλγων έδιωξε.
20:23
62' Ωραίος συνδυασμός για τους παίκτες της Τούμπιζε, όμως η άμυνα του ΠΑΟΚ λειτούργησε σωστά και η μπάλα πέρασε άουτ.
20:27
66' ΓΚΟΟΛ 3-0 Ο ΠΑΟΚ. Ωραία μπαλιά του Κάτσε στην πλάτη της άμυνας για τον Μάτος, που έδωσε με κεφαλιά έτοιμο γκολ στον Μπίσεσβαρ, ο οποίος δεν αστόχησε.
20:35
74' Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την Τούμπιζε, μπλόκαρε εύκολα ο Σιαμπάνης.
20:38
78' Σουτ του Ζάιρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:40
78' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Το κέρδισε ο Μπίσεσβαρ, που άδειασε δύο αντίπαλους και στη συνέχεια βρέθηκε στο έδαφος.
20:40
79' ΓΚΟΟΟΛ 4-0 Ο ΠΑΟΚ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουλούρη.
20:42
82' Σουτ του Τζάλμα, η μπάλα κόντραρε στα σώματα.
20:46
85' Άστοχη έξοδος του Σιαμπάνη, οι Βέλγοι άγγιξαν το γκολ όμως ο Κρέσπο έδιωξε στην γραμμή.
20:47
86' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Κάτσε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.