Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Φένλο και τον ΠΑΟΚ
Το ματς μεταδίδεται και σε live streaming από το κανάλι του ΠΑΟΚ στο YouTube
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Σιαμπάνης, Λέοβατς, Μαλεζάς, Βαρέλα, Δεληγιαννίδης, Σάκχοφ, Κάτσε, Ενρίκε, Μπίσεσβαρ, Κουλούρης και Αθανασιάδης.
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Λεβέκ, Μάτος, Κρέσπο, Πούγγουρας, Κάνιας, Πέλκας, Μακ, Πρίγιοβιτς, Ζάιρο, Κάμπος.
1' Έναρξη στο ματς
Η ενδεκάδα της Φένλο: Ούνερστολ, Ρούτεν, Πρόμες, Γιάνσεν, Σαρπέι, Ποστ, Φαν Κρούι, Σέουντγιενς, Ρόζελερ, Τισουντάλι, Μπεζάτ
Τη μετάδοση του αγώνα μπορείτε να την ακούσετε και ζωντανά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου, αλλά και μέσω του live του sportfm.gr.
5' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΠΑΟΚ, χωρίς ακόμα να έχει απειλήσει
8' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ άνοιξε την αντεπίθεση από αριστερά, γύρισε την μπάλα στον Ενρίκε, αλλά το σουτ του τελευταίου σταμάτησε δεξί δοκάρι της εστίας της Φένλο
10' Σουτ του Κρούι, κανένα πρόβλημα για τον Μελίσσα
12' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ενρίκε
16' Εκτέλεση φάουλ του Ενρίκε, απομακρύνει η άμυνα των Ολλανδών
20' Ωραία ενέργεια του Αθανασιάδη έξω από την περιοχή, από την οποία κερδίζει το φάουλ
21' Καλή εκτέλεση φάουλ του Λέοβατς, η μπάλα δίπλα από την εστία της Φένλο, καταλήγει άουτ
25' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά για διαμαρτυρία
26' Μπλοκάρει ο Σιαμπάνης, προσπάθεια των Ολλανδών
30' Μπορεί γενικότερα ο ΠΑΟΚ να ελέγχει το ρυθμό του ματς, αλλά πλην της ευκαιρίας με τον Ενρίκε δεν έχει καταφέρει να απειλήσει
32' Καλή επίθεση από τον ΠΑΟΚ, αλλά το γύρισμα από τον Δεληγιαννίδη απομακρύνει η ολλανδική άμυνα
36' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φένλο, με τον Βαρέλα να απομακρύνει την μπάλα την τελευταία στιγμή
39' Ο Ενρίκε δείχνει να έχει πρόβλημα τραυματισμού
42' Ευκαιρία για τη Φένλο! Ο Κρούι έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Σιαμπάνης ήταν σε καίρια θέση και μπλόκαρε την μπάλα
45'+1' Τρομερή επέμβαση του Σιαμπάνης! Προσπάθεια των Ολλανδών από δεξιά, η μπάλα φτάνει μέσα στην περιοχή στον Σέουντγιενς, αλλά ο Σιαμπάνης από κοντά πραγματοποίησε τρομερή απόκρουση για να κρατήσει το μηδέν
Λήξη α' ημιχρόνου
Έναρξη β' ημιχρόνου
Μέσα οι Πρίγιοβιτς, Μακ, Κάμπος, Λεβέκ, Πέλκας, εκτός οι Αθανασιάδης, Κουλούρης, Ενρίκε, Λέοβατς και Μπίσεσβαρ
51' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ. Ο Σλοβάκος μπήκε στην περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά η μπάλα δίπλα από την εστία της Φένλο. Μπήκε ορεξάτος ο άσος του ΠΑΟΚ
58' Εξαιρετική κούρσα από τον Δεληγιαννίδη από τα αριστερά, αλλά ο Μακ στον οποίο έδωσε την πάσα υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ
61' Μέσα οι Μελίσσας, Κάνιας, Πούγγουρας, Μάτος, Κρέσπο, εκτός οι Σιαμπάνης, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Βαρέλα και Σάκχοφ
68' Εξακολουθεί ο ΠΑΟΚ να έχει πρόβλημα δημιουργίας
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ενέργεια του Κάμπος από τα δεξιά, από την ασταθή επέμβαση του γκολκίπερ της Φένλο, η μπάλα καταλήγει στον Πρίγιοβιτς που δεν ήταν δυνατόν να χάσει την ευκαιρία από το ύψος της μικρής περιοχής
76' Εύκολα ο ΠΑΟΚ κρατά το υπέρ του σκορ
82' Ωραία προσπάθεια του Μακ από αριστερά που γύρισε την μπάλα στον Πρίγιοβιτς, αλλά οι Ολλανδοί την τελευταία στιγμή απομάκρυναν
86' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο
90' Τρομερή επέμβαση του τερματοφύλακα της Φένλο σε σουτ του Πέλκα
Λήξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ χωρίς να εντυπωσιάσει, επικράτησε 1-0 της Φένλο, με σκόρερ τον Πρίγιοβιτς που έδειξε και πάλι ότι χρειάζεται μισή ευκαιρία για το γκολ.