ΠΑΟΚ-Ανόρθωση

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ανόρθωση, που αποτελεί πρόβα τζενεράλε για το πρώτο ματς κόντρα στην Ολιμπίκ Ντόνετσκ
Ας δούμε την ενδεκάδα που επέλεξε ο Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς
ΠΑΟΚ (4-3-3): Ρέι – Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λεβέκ – Κάνιας, Σάκχοφ, Πέλκας – Κάμπος, Μακ, Πρίγιοβιτς.
Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Αρούς - Μπανταλόφσκι, Αρτυματάς, Σίλντενφελντ, Πράνιτς - Ζοάο Βίκτορ, Σεϊχού - Παλάνγκα, Ράγιος, Καρλίτος - Καμαρά
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Μελίσσας, Δεληγιαννίδης, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Κάτσε, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε, Αθανασιάδης, Κουλούρης και Ουάρντα.
Στον πάγκο για την Ανόρθωση: Κβέσιτς, Οικονομίδης, Ματθαίου, Άλβες, Μακάροφ, Κυριάκου, Χατζηπασχάλης, Ιωάννου, Κορέα, Φερέιρα, Πίλσας, Παπαδόπουλος και Δημητρίου.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Τζήλος, με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα και Βασίλειο Καραβασίλη. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αναστάσιος Σέζος.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στο ματς
2' Σουτ του Πέλκα, η μπάλα άουτ
Αρχηγός ο μέσος του ΠΑΟΚ
8' Τίποτα το σπουδαίο μέχρι στιγμής στο ματς, με την Ανόρθωση να έχει μια ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Αμαρκάριστος και με όλη του την άνεση έξω από την περιοχή ο Κάμπος πιάνει το δυνατό σουτ, το οποίο καταλήγει στη δεξιά γωνία της εστίας της Ανόρθωσης για το 1-0
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ωραία αντεπίθεση του Δικεφάλου από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα προς τον Πρίγιοβιτς ο Μάτος, αλλά ο Μπανταλόφσκι έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, διαμορφώνοντας το 2-0.
20' Χωρίς καν να ιδρώσει ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0, με τον τρόπο που αγωνίζεται η Ανόρθωση (πολύ ψηλά η αμυντική της γραμμή) να βολεύει τους παίκτες του Στανόγεβιτς
26' Φάουλ κερδίζουν οι Κύπριοι σε καλό σημείο για ένα γέμισμα στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
28' Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση, αφού οι Κύπριοι υποδείχθηκαν σε θέση οφσάιντ
30' Ευκαιρία για την Ανόρθωση! Κάνει μεγάλο λάθος ο Βαρέλα, η μπάλα φτάνει στον Καμαρά, που όμως κάνει κακό πλασέ και η μπάλα περνά άουτ
33' Σύγχυση στα καρέ του ΠΑΟΚ, απομακρύνει ο Μάτος
33' Δοκάρι ο ΠΑΟΚ από σουτ του Πέλκα! Μακρινό και φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, που θέλει να εκμεταλλευτεί ότι ο Αρούς ήταν εκτός θέσης, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.
36' Σουτ του Μακ, απομάκρυνε ο Αρούς
41' Με εξαίρεση ένα πεντάλεπτο που οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδειξαν έλλειψη συγκέντρωσης, διατηρούν εύκολα οι Θεσσαλονικείς το 2-0
44' Σουτ του Καρλίτος, μπλοκάρει ο Ρέι
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με άνεση της Ανόρθωσης με 2-0
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
Καμία αλλαγή για την ομάδα του Στανόγεβιτς στην έναρξη του β' μέρους, θέλοντας να δώσει χρόνο στους βασικούς που επέλεξε
50' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΡΘΩΣΗ! Ο Λεβέκ στην προσπάθειά του να κόψει τον Καμαρά, στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Ρέι
54' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ γυρίζει την μπάλα στον Λεβέκ που ήταν σε θέση βολής, με τον Γάλλο να κάνει κακό πλασέ, στέλνοντας την μπάλα άουτ
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ ευνοείται από τις κόντρες και βγαίνει τετ-α-τετ με τον Αρούς, νικητής όμως ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Τσίμιροτ και αρχηγός ο Κρέσπο
65' Σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ
69' Δυνατό γύρισμα του Μακ, δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα ο Πρίγιοβιτς
73' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Ουάρντα, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε, εκτός οι Μακ, Σάκχοφ, Κάμπος
83' Κακό σουτ του Λεβέκ, η μπάλα άουτ.
Μετά τις αλλαγές δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες περισσότερο να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα
85' Μπαλιά ακριβείας του Μπίσεσβαρ στον Πρίγιοβιτς, πλασέ με τη μία από τον Σέρβο, απέκρουσε ο Αρούς
86' Φάουλ στον Ουάρντα. Κανονικά έπρεπε να δοθεί πέναλτι αφού η παράβαση ήταν εντός περιοχής
90' Δύο λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 2-0 της Ανόρθωσης με το γκολ των Κάμπος (10') και αυτογκόλ του Μπανταλόφσκι (17')