Μακάμπι-Πανιώνιος

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μακάμπι-Πανιώνιος, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.
19:12
Η ρεβάνς έχει προγραμματιστεί για την επόμενη Πέμπτη (03/08) στις 22:00
19:14
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων...
19:15
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Ταπόκο, Μασούρας, Λάμπρου, Γεσίλ.
19:15
Στον πάγκο της ελληνικής ομάδας βρίσκονται: Μπαντής, Γκιοατά, Σταυρόπουλος, Γλύνος, Παπαγεωργίου, Πινιώτης, Ντουρμισάι.
19:16
Η ενδεκάδα της Μακάμπι (Ζόρντι Κρόιφ): Ραίκοβιτς, Νταβινζάντα, Μπεν Χαΐμ, Τίμπι, Σπουνγκίν, Μπατόκιο, Γεϊνί, Γκολάσα, Ατζίλι, Σόενφελντ, Κιάρτανσον
19:19
Στον πάγκο της Μακάμπι: Ντάνιελ, Ιτζάκι, Ελιέλ Πέρετζ, Αζουλάι, Ρικάν, Κοέν, Ντορ Πέρετζ
19:21
Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Novasports2 η αναμέτρηση, ενώ, φυσικά, θα υπάρχει μετάδοση και από τον ΣΠΟΡ FM 94.6
19:22
Διαιτητής είναι ο Μπαρτ Βερτέντεν από το Βέλγιο
19:23
Υπενθυμίζεται ότι ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν θα έχει δύο σημαντικά "όπλα" του στη διάθεσή του. Τους Ιρανούς, Μασουντ και Χατζησαφί, που, λόγω του γνωστού κωλύματος δεν γινόταν να περάσουν τα σύνορα του Ισραήλ
19:26
19:34
19:40
Έμειναν μόλις πέντε λεπτά μέχρι την έναρξη του ματς
19:41
Για να φθάσει εδώ ο Πανιώνιος άφησε εκτός συνέχειας την Γκόριτσα από τη Σλοβενία, με δύο νίκες (2-0, 2-3)
19:42
«Να κοιτάξουμε στα μάτια την Μακάμπι», δήλωσε ο Μιχάλης Γρηγορίου την Τετάρτη στη συν. Τύπου
19:43
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:46
Έναρξη στο ματς!
19:47
Ο Πανιώνιος θα κοιτάξει πρώτα να προστατέψει τα μετόπισθεν και να "χτυπήσει" στην κόντρα επίθεση που είναι πολύ καλός
19:53
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας πρόλαβε οριακά να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά λίγο πριν βγει η μπάλα εκτός και την έκανε καλή, αλλά ο Γεσίλ δεν μπόρεσε να βρει εστία και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του αντίπαλου πορτιέρο
19:57
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Μέχρι στιγμής ο Πανιώνιος το πάει το ματς όπως θέλει και έχει δημιουργήσει την μοναδική πραγματικά καλή στιγμή.
19:58
Στημένη φάση σε καλό σημείο για σέντρα για τη Μακάμπι
19:58
Πέρασε ο κίνδυνος για τον Πανιώνιο
20:02
Με την απουσία του Μασούντ, ο Πανιώνιος έχει περισσότερα τρεξίματα, αλλά είναι εμφανές ότι έχει ανάγκη την ποιότητα του Ιρανού. Δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει μπάλα η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου.
20:04
Καλή προσπάθεια του Πανιώνιου επιθετικά, αλλά η σέντρα του Λάμπρου από τα δεξιά δεν ήταν καλή και μπλόκαρε ο Ραίκοβιτς
20:09
22' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Μακάμπι. Ύστερα από κακό κοντρόλ του Κόρμπου έξω από την περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον Μπατόκιο που έπιασε πολύ δυνατό-συρτό σουτ την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπαντή.
20:10
23' Κι άλλη προσπάθεια του Μπατόκιο για να σκοράρει, χωρίς τύχη αυτήν τη φορά
20:10
25' Κίτρινη στον Κιάταρσον
20:15
29' Δυνατό, αλλά αρκετά άστοχο σουτ του Σαραμαντά έξω από την περιοχή.
20:16
30' Κίτρινη για τον Πανιώνιο, την είδε ο Ταπόκο για σκληρό μαρκάρισμα
20:17
31' Πολύ επικίνδυνη στα καρέ του Πανιωνίου. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Μπανανά δεν απομάκρυνε καλά και ο Τιμπί που βρέθηκε σε καλή θέση έκανε... τσαφ
20:18
Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.
20:19
Ξεκίνησε το ματς και πάλι.
20:26
40' Καλή στιγμή για την Μακάμπι. Ο Σόενφελντ έπιασε κεφαλιά ύστερα από στημένη φάση και η μπάλα έφυγε εκτός.
20:29
43' Απειλεί η Μακάμπι. Ο Γεϊνί βρήκε πολύ χώρο έξω από την περιοχή και έπιασε δυνατό σουτ, έδιωξε ο Κότνικ σε κόρνερ.
20:31
Πιέζει αρκετά η Μακάμπι στα τελευταία λεπτά, δυσκολεύοντας τον Πανιώνιο να κρατήσει μπάλα και οι "κυανέρυθροι" έχουν κλειστεί στην περιοχή τους.
20:33
45 + 1' Κοντά στο γκολ η Μακάμπι. Ύστερα από κακό διώξιμο της μπάλας, ο Κιάταρνσον έπιασε γυριστό μέσα στην περιοχή, αλλά δεν ήταν γεμάτο το σουτ και ύστερα από παρέμβαση της άμυνας των φιλοξενούμενων ο Κότνικ μπλόκαρε
20:33
Έχει δώσει δύο λεπτά επιπλέον χρόνο ο διαιτητής.
20:34
Ημίχρονο στο ματς. Μακάμπι-Πανιώνιος 0-0
20:36
Πολύ καλή η εικόνα του Πανιωνίου στο πρώτο μέρος. Έχει φέρει το ματς στα μέτρα του σε γενικές γραμμές και κινδύνεψε μόνο στα τελευταία λεπτά
20:49
Έναρξη στο δεύτερο μέρος
20:51
47' Απίθανη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και "κλώτσησε" μοναδική ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα εκτός με εξωτερικό φάλτσο
20:52

48' ΓΚΟΛ η Μακάμπι, 1-0!

Προσποίηση του Κιάρτανσον, που απελευθερώθηκε από την αντίπαλη άμυνα και με το αριστερό κέρδισε τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου
20:57
53' Σουτ του Γκολάσα έξω από την περιοχή, πέρασε εκτός η μπάλα. Έλεγχε την κατάσταση ο Κότνικ.
21:01
54' Κίτρινη κάρτα στον Σπούνγκιν
21:12
68' Σουτ του Ατζίλι με το αριστερό, μπλόκαρε ο Κότνικ
21:15
Δεν πατάει καλά ο Πανιώνιος μετά το γκολ. Όχι πως έχει δεχθεί πολλές φάσεις, αλλά δεν βγάζει την ενέργεια και τη συγκέντρωση που είχε πριν
21:16
74' Παπαγεωργίου αντί του Σαββίδη στο ματς για τον Πανιώνιο
21:19
75' Ιτζάκι αντί Ατζίλι στο ματς
21:19
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων
21:23
78' Διπλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς έκανε γύρισμα από τα αριστερά και βρήκε τον Γεσίλ που κινήθηκε ωραία, αλλά έστειλε την μπάλα στον αντίπαλο και στη συνέχεια της φάσης ο Λάμπρου με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του αντίπαλου πορτιέρο.
21:24
21:24
21:27
83' Ντορ Πέρετζ αντί Γεϊνί για τη Μακάμπι
21:27
83' Ντουρμισάι αντί Ταπόκο στο ματς
21:30
86' Ρίκαν αντί Κιάρτανσον στο ματς