Καλησπέρα σας.
20:08
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Ολυμπιακό, στο Περιστέρι, μια βδομάδα πριν την πρώτη «μάχη» των Πειραιωτών με τη Ριέκα, στα πλέι οφ του Champions League.
20:09
Ένα ματς το οποίο δεν έχει τηλεοπτική κάλυψη, αλλά έχετε τη δυνατότητα, φυσικά, να ακούσετε σε περιγραφή Παύλου Κουστέρη στον ΣΠΟΡ FM 94,6!
20:09
Ένα ματς το οποίο δεν έχει τηλεοπτική κάλυψη, αλλά έχετε τη δυνατότητα, φυσικά, να ακούσετε, σε περιγραφή Παύλου Κουστέρη, στον ΣΠΟΡ FM 94,6!
20:09
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, βασικός ο Ζιλέ για τους Πειραιώτες!
20:10
Ολυμπιακός (4-2-3-1): Καπίνο - Ελαμπντελαουί, Ρέτσος, Βούκοβιτς, Μίλιτς - Ρομαό, Ζιλέ - Καρσελά, Φορτούνης, Μάριν - Εμενίκε
20:11
Ατρόμητος (5-3-2): Μίρκοβιτς - Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Καρασαλίδης, Γιαννούλης - Κυριακίδης, Βασιλακάκης, Ούμπιντες - Μανούσος, Ντάουντα
20:11
Στον πάγκο του Ατρόμητου κάθονται οι: Θεοδωράκης, Ντιγκινί, Βασιλείου, Μενσά, Ζησόπουλος, Νάτσος, Λαζαρίδης.
20:12
Και στον «ερυθρόλευκο» πάγκο βρίσκονται οι: Γιαννιώτης, Ανδρούτσος, Μανθάτης, Μπεν, Ζντιέλαρ, Φιγκέιρας, Πάρντο, Σεμπά, Ανσαριφάρντ, Μαρτίνες, Σισέ.
20:13
Σέντρα στην αναμέτρηση σε, περίπου, ένα τέταρτο, στις 20:30.
20:19
20:20
20:27
20:27
20:29
Ο Ζιλέ ετοιμάζεται για το ανεπίσημο ντεμπούτο του.
20:29
Οι παίκτες δεν έχουν βγει ακόμα στον αγωνιστικό χώρο.
20:31
Τώρα βγαίνουν.
20:31
Στα ερυθρόλευκα ο Ολυμπιακός, πορτοκαλί εμφάνιση για τον Ατρόμητο.
20:31
20:32
Ιδού για άλλη μία φορά οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
20:33
20:34
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
20:35
Πρώτη επαφή με την μπάλα για τον Ζιλέ, που φοράει τη φανέλα με τον αριθμό 13 στην πλάτη.
20:36
2' Σουτ από τον Φορτούνη, ψηλά η μπάλα, άουτ.
20:40
5' Πρώτη τελική και για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Κιβρακίδη να μην ανησυχεί τον Καπίνο, που έπεσε για καλό και για κακό.
20:45
20:46
Όλες οι προσπάθειες του Ατρόμητου σταματούν πάνω στον Ρέτσο!
20:47
Συμπληρώσαμε ένα τέταρτο στον αγώνα, τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.
20:50
Πρόβλημα με τον Εμενίκε!
20:51
Ο επιθετικός του Ολυμπιακού φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα στον δεξιό προσαγωγό του και μάλιστα, δεν περίμενε το ιατρικό επιτελείο, αλλά βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου μόνος του και πήγε στον πάγκο φανερά απογοητευμένος!
20:51
Δεν δείχνει σε θέση να συνεχίσει και τώρα, φυσικά, υπάρχει έντονη ανησυχία ενόψει Ριέκα...
20:53
18' Στο... τσακ κόβουν οι «ερυθρόλευκοι» τον Μανούσο.
20:54
20' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, λοιπόν. Στη θέση του Εμενίκε πέρασε ο Μπεν.
20:54
Αν είναι μυικός -όπως δείχνει ότι είναι- ο τραυματισμός του Αφρικανού, τότε δύσκολα θα προλάβει τη Ριέκα.
20:55
Περιμένουμε, ωστόσο, νεότερες πληροφορίες...
20:56
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος δεν καταφέρνει να ανοίξει το σκορ, απομακρύνει σε κόρνερ ο Βούκοβιτς!
20:57
24' Και νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Κεφαλιά του Βασιλακάκη, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα μόλις άουτ!
20:58
25' Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες.
20:59
Βρίσκει χώρους ο Ατρόμητος από τα «φτερά», με τους πολύ γρήγορους παίκτες του και δημιουργεί προβλήματα στους Πειραιώτες.
20:59
Καλύτερη παρουσία από την ομάδα του Περιστερίου.
21:00
26' Συνεχίζεται το παιχνίδι.
21:00
21:04
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπεν πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σπουδαία επέμβαση του Μίρκοβιτς, που έβγαλε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.
21:13
Πολύ καλά στοιχεία δείχνει μέχρι στιγμής ο Μίλιτς, από άποψη δύναμης, καθώς ανεβοκατεβαίνει δίχως πρόβλημα την αριστερή πλευρά και συνεργάζεται μια χαρά με τον Μάριν. Από την άλλη, ο Ζιλέ δείχνει πως είναι ένα κοντρολαρισμένο χαφ, αλλά θέλει τον χρόνο του.
21:15
40' Χτύπησε στο κεφάλι ο Μάντσον.
21:18
43' Ο Μπεν ζήτησε πέναλτι, μετά από «λόμπα» του Καρσελά, δεν δόθηκε κάτι.
21:20
21:20
21:21
Φανερά απογοητευμένος ο Εμενίκε...
21:21
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι.
21:32
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Μάριν, για μαρκάρισμα -πάνω στον εκνευρισμό του.
21:37
Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ανδρούτσος, Πάρντο και Σεμπά μέσα. Έξω οι Μάριν, Καρσελά και Φορτούνης.
21:37
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.
21:37
«Δεκάρι» ο Ανδρούτσος.
21:39
21:39
21:42
Περισσότερες πρωτοβουλίες από τον Ζιλέ στο δεύτερο ημίχρονο.
21:44
49' Κάθετη πάσα του Σεμπά στον Μπεν στο πρώτο δοκάρι, δεν μπορεί να την εκμεταλλευτεί ο δεύτερος.
21:53
Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Περνούν στον αγώνα Λαζαρίδης και Ντιγκινί.
21:56
64' Σύρραξη μεταξύ των ποδοσφαιριστών! Ο διαιτητής Διαμαντόπουλος τρέχει να ηρεμήσει την κατάταση. Φιγκέιρας και Κιβρακίδης είχαν την αρχική αψιμαχία.
21:57
65' Κίτρινη κάρτα στον Φιγκέιρας!
21:58
Ο Χάσι έδωσε εντολή σε έναν συνεργάτη του να κάνει συστάσεις στον Φιγκέιρας, προκειμένου να ηρεμήσει.
21:58
Κίτρινη κάρτα και στον Χατζηϊσαία.
21:59
Ο Φιγκέιρας, εν τω μεταξύ, μπήκε στο παιχνίδι μόλις στο 62', στη θέση του Μίλιτς!
22:00
Έξω ο Φιγκέιρας!
22:01
Ο Χάσι βγάζει τον Φιγκέιρας (στη θέση του ο Νικολάου) μετά το επεισόδιο που είχε με τον Κιβρακίδη, με τον Πορτογάλο να φεύγει έξαλλος κατευθείαν για τα αποδυτήρια!
22:02
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ωραίο πλασέ από τον Ντιγκινί, μόλις άουτ η μπάλα.
22:05
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Ζντιέλαρ αντί Ρομαό.
22:05
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, αλλά το πλασέ του Μανούσου είναι κακό.
22:07
22:14
80' Πολλές αλλαγές. Ο Ανσαριφάρντ αντί του Μπεν, ενώ για τον Ατρόμητο περνούν στο ματς οι Νάστος και Μενσά.
22:15
83' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο. Κόρνερ από τον Ούμπιντες, κεφαλιά του Χατζηισαΐα και 1-0.
22:15
Ο σκόρερ υψώνει τα χέρια του ψηλά και αφιερώνει το γκολ προφανώς στον πατέρα του που πριν από λίγους μήνες έφυγε από τη ζωή.
22:17
87' Aπειλητικός ξανά ο Ατρόμητος. Σουτ του Γιαννούλη, η μπάλα άουτ.
22:20
90' Σέντρα-σουτ από τον Σεμπά, η μπάλα κόρνερ από τον Θεοδωράκη.
22:22
Διανύουμε εδώ και λίγη ώρα τις καθυστερήσεις.
22:25
94' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
22:25
Τέλος του φιλικού. Ο Ατρόμητος επικρατεί 1-0 του Ολυμπιακού με γκολ του Χατζιησαΐα στο 82'.
22:26
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε την εξέλιξη του αγώνα μαζί μας. Αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα στο sportfm.gr. Kαλό βράδυ