Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα

Μεσάνυχτα... ώρα για ντέρμπι! Η Ρεάλ, χωρίς τον Κριστιάνο, υποδέχεται την Μπαρτσελόνα στη Μαδρίτη, στη ρεβάνς του 3-1 της Βαρκελώνης. Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη του δεύτερου τελικού του ισπανικού Σούπερ Καπ!

23:50
Καλησπέρα σας!
23:53
Μαζί θα... ξενυχτήσουμε, για τον επαναληπτικό του ισπανικού Σούπερ Καπ, με την Ρεάλ να υποδέχεται την Μπαρτσελόνα στη Μαδρίτη, στη ρεβάνς του 3-1 της Βαρκελώνης.
23:58
Με πολλές αλλαγές και χωρίς τον τιμωρημένο Κριστιάνο Ρονάλντο παρατάσσει τη Ρεάλ ο Ζινεντίν Ζιντάν. Οι 11 που επέλεξε είναι οι: Νάβας, Μαρτσέλο, Ράμος, Βαράν, Καρβαχάλ, Μόντριτς, Κόβασιτς, Κρος, Ασένσιο, Βάσκεθ, Μπενζεμά
23:59
Αλλαγές, συγκριτικά με το πρώτο ματς, έκανε και ο Ερνέστο Βαλβέρδε, ο οποίος επέλεξε τους Τερ Στέγκεν, Πικέ, Ουμτιτί, Μασεράνο, Άλμπα, Σέρτζι Ρομπέρτο, Μπουσκέτς, Αντρέ Γκόμες, Ράκιτιτς, Μέσι, Σουάρες.
23:59
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
00:02
2' Σουτ από τον Μόντριτς, δεν φτάνει στην εστία η μπάλα! Λίγο έλειψε...
00:03
4' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ, 1-0! Τι έβαλε ο Ασένσιο! Με ένα ασύλληπτο σουτ, ο Ισπανός ανοίγει το σκορ και η «βασίλισσα»... αγκαλιάζει την κούπα!
00:05
Χαμογελάει ο Ζιντάν...
00:08
Τα έχουν χαμένα οι Καταλανοί.
00:12
11' Παράλληλη σέντρα του Σουάρες, κανείς στην πορεία της μπάλας.
00:13
12' Σουτ στην κίνηση του Σουάρες, έφυγε άουτ η μπάλα.
00:13
Έχει... τρελό ρυθμό το ματς, με την Μπάρτσα να προσπαθεί να ισοφαρίσει γρήγορα.
00:15
Η γκολάρα του Ασένσιο:
00:16
16' Τετ α τετ ο Μέσι από δεξιά, «καθάρισε» ο Νάβας με διπλή προσπάθεια!
00:16
Το «παλεύει» η Μπάρτσα!
00:18
19' Γύρισμα του Μέσι από αριστερά τώρα, απομακρύνει η άμυνας της «βασίλισσας»!
00:20
20' Με τρεις μπαλιές βγαίνει στην κόντρα η Ρεάλ, σέντρα-σουτ του Μαρσέλο από αριστερά, η μπάλα περνάει δίπλα από τα δοκάρια του Τερ Στέγκεν.
00:24
25' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Μπενζεμά γυρίζει στον επερχόμενο Ασένσιο, αυτός... οπλίζει, σουτάρει σχεδόν από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα και φεύγει κόρνερ!
00:31
31' Στο... τσακ προλαβαίνει τον Μπενζεμά ο Πικέ!
00:32
33' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ! Καταπληκτικό πλασέ του Λούκας, η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν.
00:37
39' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ, 2-0! Άψογο κοντρόλ, άψογη εκτέλεση από τον Μπενζεμά και η «βασίλισσα»... κλειδώνει το Σούπερ Καπ!
00:38
Είναι, πραγματικά, καταπληκτικό το κοντρόλ του Γάλλου φορ!
00:42
Η άμυνα της Μπαρτσελόνα -μέρες που είναι...- είναι για τα πανηγύρια ΚΑΙ απόψε!
00:44
Εν τω μεταξύ, αν δεν σοβαρευτούν άμεσα οι Καταλανοί, θα φύγουν με συντριβή από το «Μπερναμπέου». Η Ρεάλ «κυνηγάει» λυσσασμένα και άλλα γκολ, με τους Ασένσιο, Λούκας Βάσκεθ και Μπενζεμά να... πετούν φωτιές!
00:44
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
00:52
Το γκολ του Μπενζεμά.
01:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
01:03
48' Επικίνδυνο γύρισμα του Σουάρες από δεξιά, μπλοκάρει ο Νάβας.
01:05
50'Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, στη θέση του Πικέ(!) ο Σεμέδο.
01:07
52' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Λάθος στην άμυνα της Ρεάλ, ο Μέσι σουτάρει από αριστερά, αλλά η μπάλα, μετά από παρέμβαση και του Νάβας, χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!
01:10
55' Καλή στιγμή για τη Ρεάλ! Απίθανη πάσα του Ασένσιο στον Μπενζεμά, σουτ του Γάλλου από αριστερά, απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Τερ Στέγκεν.
01:14
59' Κεφαλιά του Σουάρες, στα χέρια του Νάβας η μπάλα.
01:17
62' Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Κασεμίρο στη θέση του Κόβατσιτς.
01:20
64' Γύρισμα του Άλμπα, δεν πρόλαβε από κοντά ο Ρομπέρτο.
01:26
71' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Ο Νάβας πιάνει το σουτ του Μέσι, η μπάλα στρώνεται στον Σουάρες, ο οποίος, σε κενή εστία, με κεφαλιά ψαράκι, στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι και άουτ!
01:27
72' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ντεουλοφέου στη θέση του Γκόμες.
01:30
75' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Τεό στη θέση του Ασένσιο.
01:33
78' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ντιν στη θέση του Άλμπα.
01:35
80' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Στη θέση του Κρόος, ο Θεμπάγιος.
01:44
89' Κίτρινη κάρτα στον Σουάρες.
01:46
3' λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
01:48
Τέλος στο ματς
01:49
Η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατεί 2-0 της Μπαρτσελόνα στη Μαδρίτη και με το 3-1 του πρώτου ματς κατακτάει το Σούπερ Καπ Ισπανίας