Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τη Λαμία για την πρεμιέρα της Super League
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Φλίσκας, Γέντρισεκ, Λισγάρας, Κασάδο, Μπρίτο, Καμαρά, Ορφανίδης
Πάγκος: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Κάστρο, Ορφανίδης, Μεχία, Τριάδης, Κίκε
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Βουό, Κουκόλης, Αναστασιάδης, Ακόστα
19:05
Πάγκος: Πίτκας, Κουτρομάνος, Τσούκαλος, Τσαπρούνης, Λινάρδος, Παπαργυρίου, Καραγιάννης
19:07
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς), α' βοηθός: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας), τέταρτος ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
19:13
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
19:14
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Βαρκελώνη
19:16
1' Έναρξη του αγώνα
19:18
2' Αρχίζει δυναμικά το ματς η Ξάνθη με συνεχόμενες επιθέσεις από τα πλάγια
19:22
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Σύγχυση στα καρέ της Ξάνθης, ο Ακόστα πλασάρει και τελευταία στιγμή ο Φλίσκας απομάκρυνε σε κόρνερ
19:24
6' Νέα ευκαιρία για Λαμία! Παίρνει την κεφαλιά ο Αναστασιάδης, πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή απομάκρυνε με το κεφάλι ο Λουσέρο
19:31
13' Η Ξάνθη διατηρεί την κατοχή της μπάλας και δεν δέχεται πλέον απειλή από τη Λαμία
19:35
18' Χαμηλός ρυθμός στο ματς... Χωρίς ιδιαίτερες στιγμές και συγκινήσεις
19:36
20' Χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Αναστασιάδης εντελώς αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής, με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ
19:37
22' Σουτ του Καμαρά, χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος
19:44
28' Θετική η παρουσία της Λαμίας σε αυτά τα πρώτα λεπτά, καθώς δεν απειλείται από τους γηπεδούχους και έχει τις ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ
19:45
30' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη
19:48
32' Σουτ του Λισγάρα από τα 35 μέτρα, απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
19:49
33' Κίτρινη κάρτα στον Κουκόλη
19:56
40' Πιέζει η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά
20:00
45' Φλύαρη και ανούσια αποδεικνύεται η εδαφική υπεροχή της Ξάνθης, καθώς δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει ούτε μία κλασική ευκαιρία
20:02
Λήξη α' ημιχρόνου με την Ξάνθη να μένει στο 0-0 με τη Λαμία
20:16
46' Έναρξη β' μέρους
20:18
47' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα
20:22
50' Πέναλτι ζήτησε η Ξάνθη σε μαρκάρισμα του Ασίγκμπα στον Μπρίτο, δεν υπάρχει κάτι
20:27
56' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Πίτι, μέσα ο Μπουλούλης
20:34
62' Ακόμα χειρότερο από πλευράς συγκινήσεων το δεύτερο ημίχρονο
20:35
64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Τριάδης, έξω ο Ορφανίδης
20:35
65' Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα άουτ
20:40
69' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βουό, μέσα ο Τσούκαλος
20:43
74' Διακοπή στο ματς. Έχουν σβήσει μερικοί προβολείς
20:48
78' Επανέναρξη του αγώνα
20:49
78' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Μεχία
20:55
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βασιλαντωνόπουλος, μέσα ο Κουτρομάνος
20:58
88' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Λουσέρο, μέσα ο Κάστρο
21:00
89' Κίτρινη κάρτα στον Όμο
21:01
90' Οχτώ λεπτά καθυστερήσεων