Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τη Λαμία για την πρεμιέρα της Super League
Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Φλίσκας, Γέντρισεκ, Λισγάρας, Κασάδο, Μπρίτο, Καμαρά, Ορφανίδης
Πάγκος: Γκαραβέλης, Σβάρνας, Κάστρο, Ορφανίδης, Μεχία, Τριάδης, Κίκε
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Βουό, Κουκόλης, Αναστασιάδης, Ακόστα
Πάγκος: Πίτκας, Κουτρομάνος, Τσούκαλος, Τσαπρούνης, Λινάρδος, Παπαργυρίου, Καραγιάννης
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς), α' βοηθός: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας), τέταρτος ο Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στη Βαρκελώνη
1' Έναρξη του αγώνα
2' Αρχίζει δυναμικά το ματς η Ξάνθη με συνεχόμενες επιθέσεις από τα πλάγια
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Σύγχυση στα καρέ της Ξάνθης, ο Ακόστα πλασάρει και τελευταία στιγμή ο Φλίσκας απομάκρυνε σε κόρνερ
6' Νέα ευκαιρία για Λαμία! Παίρνει την κεφαλιά ο Αναστασιάδης, πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή απομάκρυνε με το κεφάλι ο Λουσέρο
13' Η Ξάνθη διατηρεί την κατοχή της μπάλας και δεν δέχεται πλέον απειλή από τη Λαμία
18' Χαμηλός ρυθμός στο ματς... Χωρίς ιδιαίτερες στιγμές και συγκινήσεις
20' Χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Αναστασιάδης εντελώς αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής, με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ
22' Σουτ του Καμαρά, χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος
28' Θετική η παρουσία της Λαμίας σε αυτά τα πρώτα λεπτά, καθώς δεν απειλείται από τους γηπεδούχους και έχει τις ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ
30' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη
32' Σουτ του Λισγάρα από τα 35 μέτρα, απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
33' Κίτρινη κάρτα στον Κουκόλη
40' Πιέζει η Ξάνθη στα τελευταία λεπτά
45' Φλύαρη και ανούσια αποδεικνύεται η εδαφική υπεροχή της Ξάνθης, καθώς δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει ούτε μία κλασική ευκαιρία
Λήξη α' ημιχρόνου με την Ξάνθη να μένει στο 0-0 με τη Λαμία
46' Έναρξη β' μέρους
47' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα
50' Πέναλτι ζήτησε η Ξάνθη σε μαρκάρισμα του Ασίγκμπα στον Μπρίτο, δεν υπάρχει κάτι
56' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Πίτι, μέσα ο Μπουλούλης
62' Ακόμα χειρότερο από πλευράς συγκινήσεων το δεύτερο ημίχρονο
64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Μέσα ο Τριάδης, έξω ο Ορφανίδης
65' Σουτ του Λουσέρο, η μπάλα άουτ
69' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βουό, μέσα ο Τσούκαλος
74' Διακοπή στο ματς. Έχουν σβήσει μερικοί προβολείς
78' Επανέναρξη του αγώνα
78' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Μεχία
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βασιλαντωνόπουλος, μέσα ο Κουτρομάνος
88' Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Λουσέρο, μέσα ο Κάστρο
89' Κίτρινη κάρτα στον Όμο
90' Οχτώ λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης. Κάκιστο ματς που έχει ήδη ξεχαστεί.