Ολυμπιακός-ΑΕΛ

20:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Λάρισα στο κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας «Γ. Καραϊσκάκης» για την πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
21:04
Τρεις ημέρες μετά τη δύσκολη νίκη επί της Ριέκα, ο Ολυμπιακός θέλει να ξεκινήσει με το... δεξί στο νέο πρωτάθλημα. Από την άλλη, η ΑΕΛ θα προσπαθήσει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα!
21:08
Ολυμπιακός (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Φιγκέιρας, Ρέτσος, Βούκοβιτς, Μίλιτς, Ζντιέλαρ, Ανδρούτσος, Πάρντο, Φορτούνης, Σεμπά, Ανσαριφάρντ.
21:12
Στον πάγκο οι Γιαννιώτης, Μάριν, Ζιλέ, Σιώπης, Μαρτίνς, Καρσελά, Νικολάου.
21:14
Λάρισα (Αντρέ Πάους): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γουάλας, Φάρκας, Ζίζιτς, Φατιόν, Ανδρεόπουλος, Κουτσιανικούλης, Λεοζίνιο, Ντέλετιτς, Περόνε.
21:16
Στον πάγκο οι Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ναζλίδης, Κρίζμαν, Κόντορ.
21:26
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας) . Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) . Τέταρτος: Ιωάννης Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
21:29
Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
21:30
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από την τρομοκρατική επίθεση στη Βαρκελώνη.
21:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:31
Με τις κλασσικές ερυθρόλευκες εμφανίσεις ο Ολυμπιακός, με μπλε η ΑΕΛ.
21:36
Πρώτο πεντάλεπτο στο ματς, δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο. Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή και προσπαθεί να πιέσει την ΑΕΛ, η οποία δεν αντιμετωπίζει ακόμη κάποιο πρόβλημα.
21:37
6' Φιλόδοξη προσπάθεια του Φορτούνη, που προσπάθησε από πολύ μακριά και πλάγια να κρεμάσει τον Μπόζοβιτς αλλά η μπάλα πέρασε πολύ άουτ.
21:38
7' Ο Φιγκέιρας έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και σέντρα, αλλά ο Μπόζοβιτς βγήκε και έδιωξε.
21:41
11' Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα πάνω στο τείχος.
21:43
12' Πρώτη τελική του Ολυμπιακού στην εστία. Ο Μίλιτς έκανε γλυκιά σέντρα, ο Ανσαριφάρντ την κεφαλιά προς τα πίσω αλλά ο Μπόζοβιτς ήταν σε καλή θέση και μπλόκαρε την μπάλα.
21:47
Δυσκολεύεται ο Ολυμπιακός να δημιουργήσει φάσεις στο πρώτο τέταρτο. Αμύνεται πολύ καλά η ΑΕΛ.
21:50
19' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Κακό διώξιμο της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Ντέλετιτς όμως όντας αμαρκάριστος έξω από την περιοχή έκανε κάκιστο σουτ με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
21:57
Στο 70%-30% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού.
22:02
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ανδρούτσος με φοβερή σκαφτή μπαλιά βρίσκει τον Φορτούνη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ωστόσο ο Μπόζοβιτς έδιωξε με τα πόδια την καρφωτή κεφαλιά του Έλληνα μεσοεπιθετικού.
22:03
32' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
22:04
Ο Σεμπά έκανε την σέντρα μέσα από την περιοχή, ο Φάρκας έδιωξε με το... χέρι σε κόρνερ και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Δεν δόθηκε κάποια κάρτα στον αμυντικό, πάντως!!
22:05
33' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης νικάει τον Μπόζοβιτς, παρότι αυτός έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία και έγραψε το 1-0.
22:06
Στην φάση του πέναλτι, πάντως, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του Σεμπά στον Ρέντζα. Ψηλά δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι, ωστόσο ούτε χαμηλά ήταν ξεκάθαρο αν υπήρξε φάουλ.
22:15
44' Ο Ζίζιτς σκοράρει από κοντά, αλλά το γκολ δεν μετράει σωστά καθώς ο παίκτης της ΑΕΛ ήταν εκτεθειμένος.
22:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ χάρη στο γκολ-πέναλτι του Φορτούνη στο 33ο λεπτό.
22:18
Κακό παιχνίδι σε γενικές γραμμές, με τον Ολυμπιακό να έχει τον έλεγχο του ματς αλλά να δυσκολεύεται να διασπάσει την άμυνα της ΑΕΛ που δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά.
22:31
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
22:37
51' Κίτρινη κάρτα στον Ανδρεόπουλο για πολύ σκληρό φάουλ στον Πάρντο.
22:37
Διαμαρτύρεται έντονα ακόμη και για κόκκινη κάρτα ο Χάσι. Η αλήθεια είναι πως ήταν πάρα πολύ σκληρό το φάουλ του Ανδρεόπουλου.
22:46
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Ανσαριφάρντ έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Μπόζοβιτς έδιωξε ενστικτωδώς.
22:48
62' Μακρινό σουτ του Βούκοβιτς, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.
22:49
63' Σουτ του Ντέλετιτς περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
22:53
68' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:54
Γρήγορη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Πάρντο έκανε εξαιρετικό γύρισμα και ο Ανσαριφάρντ πολύ εύκολα σε κενή εστία θα γράψει το 2-0.
22:56
70' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος έδωσε για τον Φορτούνη, αυτός έκανε το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Μπόζοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
22:57
71' ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!
22:57
Ο Ντέλετιτς άνοιξε για τον Λεοζίνιο, ο οποίος έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Φιγκέιρας με προβολή σκόραρε άθελά του στην εστία της ομάδας του.
22:58
Να που η ΑΕΛ ξαναμπαίνει στο παιχνίδι. Για να δούμε...
22:59
73' Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΛ!
23:00
Μετά από σέντρα του Λεοζίνιο, ο Zίζιτς ήταν αμαρκάριστος και έκανε την κεφαλιά αλλά ο Καπίνο κράτησε όρθια την ομάδα του!
23:00
75' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
23:01
Ο Φιγκέιρας έκανε την ατομική προσπάθεια και το... χλιαρό σουτ με το αριστερό, με τον Μπόζοβιτς να κάνει κακή εκτίμηση, να μην πέφτει καν και να δέχεται τρίτο γκολ!
23:02
76' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
23:03
Φοβερό γκολ από τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο έδωσε στον Ανσαριφάρντ, αυτός έκανε μαγικό τακουνάκι και έβγαλε τον Φορτούνη τετ-α-τετ που δεν μπορούσε να αστοχήσει. 4-1 ο Ολυμπιακός.
23:03
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Νικολάου αντί Βούκοβιτς.
23:05
79' Αλλαγές για την ΑΕΛ. Κριζμάν και Ναζλίδης αντί Περόνε και Κουτσιανικούλη.
23:07
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μαρτίνς αντί Φορτούνη.
23:08
82' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο.
23:09
83' Κίτρινη κάρτα στον Μίλιτς για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Λεοζίνιο.
23:13
Τελευταίες στιγμές στο Φάληρο, όπου τα πάντα έχουν κριθεί προ πολλού.
23:16
90' Συρτό σουτ του Μάρτινς από το ύψος της μεγάλης περιοχής της ΑΕΛ, φεύγει άουτ η μπάλα
23:17
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο "Γ. Καραϊσκάκης".
23:19
93' Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου για... πολύ επικίνδυνο μαρκάρισμα. "Σήκωνε" και κόκκινη το τάκλιν του...
23:20
Λήξη στον αγώνα. Ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-1 της ΑΕΛ, ξεκίνησε ιδανικά στο νέο πρωτάθλημα και τώρα... Ριέκα!