Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Ατρόμητος, για την δεύτερη αγωνιστική της Super League.
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ροντρίγκες, Χαντάκιας, Μαρινάκης, Ρότσα, Μπεχαράνο, Λόπες, Ρόσα, Ντίας, Μάζουρεκ, Μαρκόφσκι
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Χατζηισαίας, Καρασαλίδης, Γιάννουλης, Κιβρακίδης, Μπουσούλαζιτς, Μάντσον, Ούμπιδες, Ντιγκινί, Μανούσος, Ντάουντα
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τσέναμο, Μπράβο, Κλέσιο, Τσόκανης, Βασιλούδης, Μιχάι, Μοράρ
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Θεοδωράκης, Βασιλείου, Κυριακίδης, Βασιλακάκης, Νάτσος, Μενσά, Ρισβάνης
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης. Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς, Άγγελος Πήττας 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Μπλάνας
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την ήττα με 2-0 από την ΑΕΚ και οι φιλοξενούμενοι ήρθαν 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι.
Χωρίς τον τραυματία Γιώργο Μύγα και τον τιμωρημένο Μάρκος Πάουλο θα αγωνιστεί ο Παναιτωλικός, αλλά επιστρέφει ο Ντιέγκο Λόπες
Στην αποστολή των φιλοξενούμενων είναι ο Σπύρος Ρισβάνης που ανακοινώθηκε την Τετάρτη και βρίσκεται στον πάγκο
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων, σε λίγο ξεκινάει η αναμέτρηση

Έναρξη στο ματς!

Χωρίς καμία φάση το ματς έως τώρα
8' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντιγκινί με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη
10' Κίτρινη στον Ρότσα
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά
Το εκτέλεσε ο Μάζουρεκ, δίχως να έρθει κάτι καλό για τον Παναιτωλικό
21' Απειλεί ο Ατρόμητος και πάλι με στημένη φάση. Κόρνερ του Ούμπιδες, κεφαλιά του Ντάουντα (ίσως να έχει βρει και παίκτης των γηπεδούχων την μπάλα) εκτός η μπάλα.
23' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ύστερα από ωραία αντεπίθεση, ο Ντίας έκανε σέντρα από τα δεξιά, ο Μάζουρεκ έκανε το (όχι και τόσο γεμάτο) σουτ με την μια και η μπάλα σταμάτησε σε σώματα αντιπάλων
29' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σουτ του Ρόσα με καλές προϋποθέσεις, αλλά η αντίπαλη άμυνα πρόλαβε να τον κλείσει και έτσι ο παίκτης του Παναιτωλικού κέρδισε το κόρνερ.
Καλύτερος στα τελευταία λεπτά ο Παναιτωλικός

32' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 0-1!

Οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα στον χώρο του κέντρου και οι γηπεδούχοι ζήτησαν φάουλ. Στη συνέχεια της φάσης φάσης ο Ούμπιδες βρέθηκε δεξιά και έβγαλε ωραία σέντρα για τον Ντιγκινί που με σκαστή κεφαλιά έκανε το 1-0
Ο Μιγκέλ Ροντρίγκες που έπεσε στο έδαφος λίγο πριν το γκολ, βρίσκεται εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες
Ο Χρήστος Κουτσοσπύρος, που ανήκει στο σταφ των γηπεδούχων, αποβλήθηκε λίγο μετά το γκολ του Ατρομήτου επειδή διαμαρτυρήθηκε για τη φάση του Ροντρίγκες
39' Δεύτερη κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την αντίκρισε η Μάζουρεκ
41' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι Περιστεριώτες βγήκαν στην επίθεση από τα αριστερά και ο Ντάουντα δεν μπόρεσε να βρει εστία, αφού σε κόντρα του Λόπες η μπάλα.
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. Κίτρινη στον Λόπες και στον Μάντσον λίγο νωρίτερα
45+3' Απειλεί ο Παναιτωλικός λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Μιγκέλ Ροντρίγκες προσπάθησε να μπει στην φάση με προβολή, αλλά δεν τα κατάφερε.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Ατρόμητος 0-1 με τέρμα του Ντιγκινί στο 32ο λεπτό. Ισορροπημένο το ματς σε γενικές γραμμές, με τους γηπεδούχους να πατάνε καλύτερα στο δεύτερο μισό, αλλά τους φιλοξενούμενους να έχουν την ουσία.

Έναρξη δεύτερου μέρους

53' Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Ντίας
56' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κλέσιο αντί Μάζουρεκ στο ματς
59' Κόρνερ του Ούμπιδες, προβολή του Μανούσου και η μπάλα εκτός.
Έτοιμος για ντεμπούτο ο Ρισβάνης
67' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βασιλακάκης και Ρισβάνης στο ματς, αντί Ντιγκινί και Μπουσούλαζιτς
67' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση φάουλ, η μπάλα σε κόρνερ.

67' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1!

Εκτέλεση κόρνερ του Κλέσιο, ο Μίρκοβιτς έκανε κάκιστη έξοδο και ο Χαντάκιας σε ανυπεράσπιστη εστία έκανε το 1-1 από κοντά

69' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-2!

Απίθανο γκολ για τους φιλοξενούμενους. Ο Ντάουντα έστειλε "ρουκέτα" προς την εστία του Κυριακίδη που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Ασυζητητί το καλύτερο γκολ έως τώρα στο πρωτάθλημα και θα περάσει καιρός για να μπει άλλο σαν κι αυτό.
76' Μενσά αντί Γιαννούλη στο ματς για τον Ατρόμητο στον αγωνιστικό χώρο.
Μοράρ αντί Ντίας στο ματς για τον Παναιτωλικό

79' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-2!

Οι παίκτες του Παναιτωλικού άλλαξαν τάχιστα την μπάλα έξω από την περιοχή, με αποτέλεσμα να μπουν και εντός. Ο Κλέσιο έστρωσε στον Μοράρ που μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο και έκανε από κοντά το 2-2
84' Σουτ του Λόπες, μπλόκαρε ο Μίρκοβιτς.
87' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλούδης αντί Μαρινάκη στο ματς.
90' Κίτρινη στον Μανούσο