Αστέρας-Λαμία

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Λαμία, για την τρίτη αγωνιστική της Super League.
Οι δύο ομάδες έχουν μαζέψει από έναν βαθμό ύστερα από δύο αγωνιστικές.
Οι Αρκάδες ηττήθηκαν 2-1 εντός έδρας από τον ΠΑΣ στην πρεμιέρα και ήρθαν 1-1 στην έδρα της ΑΕΛ στη δεύτερη αγωνιστική.
Οι Φθιωτοί ήρθαν 0-0 στην Ξάνθη την πρώτη αγωνιστική και ηττήθηκαν 1-0 από τον Ολυμπιακό στο Περιστέρι πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Γιαννούλης, Ιγκόρ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Μαντιντά, Ισνάλντο, Καλτσάς, Μανιάς
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Κουκόλης, Αναστασιάδης, Ακόστα
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι: Καπετάνος, Ζούμα, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Μάσα, Γκοντό, Δουβίκας
Αναπληρωματικοί για τη Λαμία οι: Πίτκας, Κουτρομάνος, Τσούκαλος, Μπουλούλης - Τσαπρούνης, Λινάρδος, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης
Διαιτητής: Γεώργιος Μπλάνας, Μιχαήλ Δημόπουλος, Αντώνιος Πυλαρινός 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος
Έναρξη στο ματς!

6' ΓΚΟΛ η Λαμία, 0-1!

Ο Πίτι εκτέλεσε κόρνερ και ο Όμο με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
12' Δοκάρι για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς πήρε την κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
15' Μακρινό σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα πέρασε εκτός.
22' Εκτέλεση φάουλ του Ισνάλνδο, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

25' ΓΚΟΛ η Λαμία, 0-2!

Ο Πίτι τρύπησε την άμυνα του Αστέρα -ύστερα από αντεπίθεση των φιλοξενουνέμων- και δεν μπόρεσε αρχικά να νικήσει τον Αθανασιάδη με την πρώτη, αλλά πήρε το... ριμπάουντ και έκανε το 2-0
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Οι γηπεδούχοι έψαξαν και πάλι τον Ιγκλέσιας σε στημένη φάση και ο Αργεντινός που νίκησε τον Όμο στον αέρα, έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
35' Νέα ευκαιρία με τον Ιγκλέσιας για τον Αστέρας. Ο Αργεντινός μέσος πήρε την κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας, αλλά δεν είχε καλή ισορροπία και δεν την έπιασε όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ιδιαίτερα τον αντίπαλο πορτιέρο.
44' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ισνάλδο έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, συνέκλινε και με σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
45' + 2' Κοντά στο 3-0 η Λαμία! Ύστερα από σέντρα του Πίτι ο Βασιλαντωνόπουλος έπιασε το σουτ με τη μια, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και βρήκε στο δοκάρι του Αθανασιάδη. Αν έμπαινε το γκολ, θα έχει τρεις προσπάθειες και ισάριθμα τέρματα η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-Λαμία 0-2 Οι φιλοξενούμενοι έχουν σαφές προβάδισμα για νίκη με τα δύο τέρματα που έχουν σημειώσει και έχουν φέρει την αναμέτρηση στα μέτρα τους. Άσχημη εμφάνιση από την ομάδα του Στάικου Βεργέτη που δυσκολεύεται να φτιάξει ευκαιρίες και η αντίπαλη άμυνα έχει νιώσει τους Αρκάδες κυρίως με τις κεφαλιές του Ιγκλέσιας.
Μάσα αντί Ισνάλνδο στο ματς για τον Αστέρα

Έναρξη δεύτερου μέρους

48' Κίτρινη για τον Καλτσά
54' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Γέμισμα του Μάσα για τον Μανιά, που προσπάθησε με γυριστό σουτ να απειλήσει τη Λαμία.
62' Σουτ του Ιγκλέσιας μέσα από την περιοχή, η μπάλα κάπου βρήκε και έφυγε εκτός σε κόρνερ.
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Μαντιντά στο ματς
68' Αλλαγή για τη Λαμία. Αναστασόπουλος αντί του Πίτι στο ματς
69' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Γιαννούλης έκανε μπαλιά για τον Μανιά που βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο πορτιέρο, αλλά το τελείωμά του δεν ήταν το ιδανικό, καθώς δεν είχε και καλή ισορροπία.
73' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κουτρομάνος αντί του Ασίγκμπα στο ματς
79' Κερδισμένο φάουλ του Βάντερσον λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, κίτρινη για τον Μουνάφο.

80' ΓΚΟΛ η Λαμία, 0-3!

Ο Βάντερσον εκτέλεσε το φάουλ που κέρδισε ο ίδιος και... ζωγράφισε το 3-0!
84' Λινάρδος αντί Ακόστα στο ματς για τη Λαμία
87' Κίτρινη στον Γκοντό.

89' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-3!

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καλτσά από τα δεξιά, ο Πασαλίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά