Champions League

Παρακολουθείστε την εξέλιξη των αγώνων της 1ης αγωνιστικής του Champions League από το control room του sportfm.gr
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων που ρίχνουν την αυλαία της 1ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.
5ος όμιλος: Λίβερπουλ-Σεβίλλη, Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας.
6ος όμιλος: Σαχτάρ Ντόνετσκ-Νάπολι, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι.
7ος όμιλος: Πόρτο-Μπεσίκτας, Λειψία-Μονακό.
8ος όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ, Τότεναμ- Ντόρτμουντ.
Λίβερπουλ (Γίργκεν Κλοπ): Κάριους, Γκόμες, Λόβρεν, Μάτιπ, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο.
Σεβίλλη (Εντουάρδο Μπερίσο): Σέρχιο Ρίκο, Μερκάδο, Παρέχα, Κίερ, Εσκουδέρο, Πισάρο, Ενζονζί, Μπανέγα, Νάβας, Μπεν Γεντέρ, Κορέα.
Μάριμπορ (Ντάρκο Μίλιανιτς): Χαντανοβιτς – Μίλετς, Ραϊτσεβιτς, Σούλερ, Βίλερ – Κάμπχα, Βρχόβετς – Μπάιντε, Αχμέντι, Μπόχαρ - Ταβάρες
Σπαρτάκ Μόσχας (Μάσιμο Καρέρα): Ρεμπρόβ – Κομπάροβ, Τζίκια, Κουτεπόβ, Μποκέτι, Γιέσινκο – Φερνάντο, Πάσαλιτς, Γκλουσακόβ – Προμές, Λουίζ Αντριάνο
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Πάολο Φονσέκα): Πιατοφ, Σρνα, Ρακίτσκι, Ορντετς, Ισμαΐλι, Στεπανένκο, Φρεντ, Μάρλος, Τάισον, Μπερνάρντ, Φερέιρα.
Νάπολι (Μαουρίσιο Σάρι): Ρέινα, Χισάι, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Γκουλάμ, Ζιενλίνκι, Ντιαβαρά, Χάμσικ, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Μίλικ.
Φέγενορντ (Τζιοβάνι Βαν Μπρόνκχορστ): Τζόουνς, Σεν Ζουστ, Μποτεγκίν, Βαν Ντερ Χέιντεν, Νέλομ, Αμραμπατ, Ελ Αχμαντί, Βιλένα, Μποέτιους, Κράμερ, Μπεργκίς.
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Εντερσον, Γουόκερ, Στόουνς, Οταμέντι, Μεντί, Φερναντίνιο, Μπερνάρντο, Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Ζεσούς, Αγουέρο.
Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο): Κασίγιας, Ρικάρντο Περέιρα, Μαρκάνο, Φελίπε, Τέλες, Ολιβερ Τόρες, Ντανίλο Περέιρα, Μπραχίμι, Κορόνα, Σοάρες, Μαρέγκα.
Μπεσίκτας (Σενιόλ Γκιουνές): Φάμπρι, Αντριάνο, Πέπε, Τόσιτς, Ερκίν, Οζιακούπ, Χάτσινσον, Κουαρέσμα, Μπάμπελ, Ταλίσκα, Τοσούν.
Μονακό (Λεονάρντο Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Σιντιμπέ, Γκλικ, Ζέμερσον, Ζόρζε, Τουρέ, Φαμπίνιο, Τιέλεμενς, Μουτίνιο, Ντιακαμπί, Φαλκάο
Λειψία (Ραλφ Χάσενχιτλ): Γκουλάσι, Κλέστερμαν, Ορμπάν, Ουπαμεκάνο, Χάλστενμπεργκ, Σάμπιτσερ, Ιλσάνκερ, Ντέμε, Φόρσμπεργκ, Πόουλσεν, Βέρνερ.
Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Νάτσο, Ρονάλντο, Μόντριτς, Μπέιλ, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Ίσκο, Κόβασιτς.
ΑΠΟΕΛ (Γιώργος Δώνης): Βάτερμαν, Λάγκο, Ρουέδα, Εμπεθίλιο, Ντε Καμάργκο, Βινίσιους, Σαλάι, Νούνο Μοράις, Βούρος, Αλωνεύτης, Καρλάο.
Τότεναμ (Μαουρίσιο Ποκετίνο): Γιορίς, Αλντερβάιρελντ, Σάντσες, Βερτόνγκεν, Οριέ, Ντάιερ, Ντεμπελέ, Ντέιβις, Ερικσεν, Σον, Κέιν.
Ντόρτμουντ (Πίτερ Μπος): Μπούρκι, Πίστσεκ, Παπασταθόπουλος, Τόπρακ, Τολγιάν, Σαχίν, Νταχούντ, Καγκάβα, Γιαρμολένκο, Πούλισιτς, Oμπαμεγιάνγκ.
Αυτές ήταν οι ενδεκάδες των 16 μονομάχων! Σε ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στις αναμετρήσεις.
Να πούμε ότι στις 8 χθεσινές αναμετρήσεις... χορτάσαμε 28 γκολ! Μακάρι σήμερα να μπούνε τόσα και ακόμη περισσότερα!
Σέντρα στις αναμετρήσεις!
2' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-1: Ο Στόουνς με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.
4' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 1-0: Ο Σον με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή βάζει μπροστά στο σκορ την Τότεναμ.
5' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 0-1: Απίστευτο τσαφ του Λόβρεν, ο Μπεν Γεντέρ από κοντά δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.
Wissam Ben Yedder Goal HD - Liverpool 0... από Football--Live
11' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2: Ο Αγουέρο με ωραίο πλασέ σκοράρει το δεύτερο τέρμα της Σίτι.
12' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 1-1: Ισοφαρίζει η Μπορούσια με απίθανο πλασέ έξω από την περιοχή.
13' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 1-0: Με κοντινό πλασέ ο Κριστιάνο ανοίγει το σκορ.
Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 1... από Football--Live
13' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 0-1: Ο Ταλίσκα με κοντινή κεφαλιά σκοράρει για τους φιλοξενούμενους!
15' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 2-1: Ο Μπούρκι δέχεται δεύτερο γκολ στην κλειστή γωνία, με τον Κέιν να σκοράρει με δυνατό σουτ.
16' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 1-0: Ο Τάισον με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ.
21' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-1: Ο Μαρέγκα με κεφαλιά ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.
21' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 1-1: Ο Φιρμίνο με κοντινό πλασέ γράφει το 1-1.
Roberto Firmino Goal vs Sevilla (1-1) από wfproductions
25' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Σίτι 0-3: Ο Ζεσούς σκοράρει και αυτός στο... πάρτι της ομάδας του Μάντσεστερ.
28' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-2: Ο Τοσούν με μια... φωτοβολίδα «τρυπάει» τον Κασίγιας και η Μπεσίκτας παίρνει ξανά το προβάδισμα.
Cenk Tosun Super Goal FC Porto 1-2 Besiktas... από ZidaneHD
33' ΓΚΟΟΛ, Λειψία-Μονακό 1-0: Ο Φόρσμπεργκ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή σκοράρει το πρώτο γκολ της Λειψίας στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
Forsberg GOAL HD - RB Leipzig 1-0 AS Monaco 12... από munibdurguti01
35' ΓΚΟΟΛ, Λειψία-Μονακό 1-1: Άμεση απάντηση από τους Μονεγάσκους, με τον Τίλεμανς να σκοράρει με κοντινό σουτ.
36' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 2-1: Ο Σαλάχ δίνει το προβάδισμα στους «reds» με σουτ που κόντραρε και σε αντίπαλό του.
42' Πέναλτι για τη Λίβερπουλ. Θα το χάσει ο Φιρμίνο, σημάδεψε το αριστερό δοκάρι.
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις! Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα ανά ομίλους.
5ος όμιλος: Λίβερπουλ-Σεβίλλη (2-1), Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας (0-0)
6ος όμιλος: Σαχτάρ-Νάπολι (1-0), Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι (0-3)
7ος όμιλος: Πόρτο-Μπεσίκτας (1-2), Λειψία-Μονακό (1-1)
8ος όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ (1-0), Τότεναμ- Ντόρτμουντ (2-1)
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα των αναμετρήσεων.
51' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 2-0: Ο Κριστιάνο με πέναλτι (που δεν υπήρξε) σκοράρει για την Ρεάλ και απλοποιεί το έργο της.
57' Ο Ομπαμεγιάνγκ σκοράρει με πολύ ωραίο πλασέ, αλλά το γκολ του δεν μετράει κακώς για οφσάιντ!
58' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 2-0: Τραγική έξοδος του Ρέινα, ο Φακούντο Φερέιρα με κεφαλιά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει σε κενή εστία.
60' ΓΚΟΟΛ, Τότεναμ-Ντόρτμουντ 3-1: Ο Χάρι Κέιν με άψογο διαγώνιο τελείωμα γράφει το 3-1 για τους Λονδρέζους.
Harry Kane Goal HD - Tottenham 3-1 Dortmund 13... από Football--Live
60' ΓΚΟΟΛ, Μάριμπορ-Σπαρτάκ 0-1: Ο Σαμέντοφ με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ στην μοναδική αναμέτρηση μέχρι πριν λίγο που δεν είχε γκολ!
61' ΓΚΟΟΛ, Ρεάλ-ΑΠΟΕΛ 3-0: Ο Σέρχιο Ράμος με ψαλιδάκι «καθαρίζει» το ματς.
63' ΓΚΟΟΛ, Φέγενορντ-Σίτι 0-4: Ο Στόουνς σκοράρει ξανά, 4-0 η Σίτι.
71' Πέναλτι για τη Νάπολι, το κέρδισε ο Μέρτενς.
71' ΓΚΟΟΛ, Σαχτάρ-Νάπολι 2-1: Ο Μίλικ θα νικήσει τον Πιατόφ και θα μειώσει για τους Ιταλούς.
72' ΓΚΟΟΛ, Λίβερπουλ-Σεβίλλη 2-2: Ο Κορέα θα νικήσει τον Κάριους στο τετ-α-τετ και θα ισοφαρίσει.
Ντεμπούτο με την φανέλα της Λίβερπουλ τη φετινή σεζόν για τον Κουτίνιο.
85' ΓΚΟΟΛ, Μάριμπορ-Σπαρτάκ 1-1: Ο Μποχάρ με φοβερό πλασέ ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.
86' ΓΚΟΟΛ, Πόρτο-Μπεσίκτας 1-3: Ο Μπάμπελ με διαγώνιο σουτ κλειδώνει τη νίκη για την Μπεσίκτας.
Τέλος στις αναμετρήσεις! Πάμε να δούμε τα αποτελέσματα των οκτώ παιχνιδιών.
5ος όμιλος: Λίβερπουλ-Σεβίλλη (2-2), Μάριμπορ-Σπαρτάκ Μόσχας (1-1)
6ος όμιλος: Σαχτάρ-Νάπολι (2-1), Φέγενορντ-Μάντσεστερ Σίτι (0-4)
7ος όμιλος: Πόρτο-Μπεσίκτας (1-3), Λειψία-Μονακό (1-1)
8ος όμιλος: Ρεάλ Μαδρίτης-ΑΠΟΕΛ (3-0), Τότεναμ- Ντόρτμουντ (3-1)