LIVE: Λεβαδειακός – Ξάνθη

Ζωντανά εξέλιξη του αγώνα του Λεβαδειακού με την Ξάνθη για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας από το sport-fm.gr. Ζωντανά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

15:58
Καλό μεσημέρι. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Λεβαδειακού με την Ξάνθη για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:00
Ας περάσουμε στις 11άδες.
16:01
Λεβαδειακός: Επασί, Μεντί, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Ζαραδούκας, Νιάσε, Μητρόπουλος, Τσαμπούρης, Γιουσούφ, Τόνι Σίλβα, Μπαραντάο
16:01
Ξάνθη: Ζίφκοβιτς, Κασάδο, Λισγάρας, Φλίσκας, Μπαξεβανίδης, Λουσέρο, Καμαρά, Ντε Λούκας, Ρότσε, Γέντρισεκ, Μπρίτο
16:02
1' Έναρξη του αγώνα...
16:03
2' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό. Ο Ζαραδούκας έκανε το σουτ στην κίνηση, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μπαξεβανίδη που είχε γυρίσει πλάτη, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
16:04
3' ΓΚΟΟΛ για τον Λεβαδειακό! Ο Μπραντάο εκτελεί και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους, στέλνοντας στην αντίθετη γωνία την μπάλα από εκείνη που έπεσε ο Ζίφκοβιτς.
16:07
Παρθενικό γκολ για τον Βραζιλιάνο φορ στην Σούπερ Λίγκα.
16:09
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Ξάνθη, έχει ισορροπήσει το ματς και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση.
16:12
11' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μπραντάο.
16:13
Να πούμε ότι και οι δύο ομάδες είναι μέχρι στιγμής αήττητες στο πρωτάθλημα. Τρεις βαθμοί με ισάριθμες ισοπαλίες για τους Βοιωτούς, πέντε βαθμοί με μία νίκη και δύο ισοπαλίες για τους Ακρίτες.
16:14
13' Διαγώνιο σουτ του Γιουσούφ, έπεσε και έδιωξε ο Ζίφκοβιτς.
16:15
Παραλείψαμε να σας πούμε και για τον διαιτητή. Ο Ζαχαριάδης είναι ο άρχοντας του αγώνα, βοηθοί του οι Κουρομπύλια και Σίπκας. Τέταρτος ο Γκάμαρης.
16:18
17' Σουτ του Μπαξεβανίδη στην κίνηση, έδιωξε με τις γροθιές ο Επασί.
16:23
22' Ο Φλίσκας με φοβερή επέμβαση κόβει την μπάλα πριν εκτελέσει ο Μπραντάο.
16:25
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων λόγω της ζέστης.
16:29
28' Δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ στον Γιουσούφ, που έφυγε ένα μέτρο πίσω από την αντίπαλη άμυνα και στη συνέχεια σκόραρε!
16:30
Τραγική υπόδειξη εδώ από τον βοηθό Σίπκα, ο οποίος έχασε την φάση και δεν επέτρεψε στον Λεβαδειακό να σκοράρει και ένα δεύτερο τέρμα.
16:35
34' Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα.
16:39
37' Απίθανη διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπραντάο έκανε... τσαφ με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Γέντρισεκ με κεφαλιά-ψαράκι δεν κατάφερε να νικήσει τον Επασί.
16:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιουσούφ έφυγε στην κόντρα-επίθεση και πλάσαρε από τα όρια της περιοχής αλλά Ζίφκοβιτς έπεσε και έδιωξε.
16:47
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:47
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.
16:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Λεβαδειακός προηγείται 1-0 της Ξάνθης με το πέναλτι-γκολ του Μπραντάο, ενώ στους γηπεδούχους δεν έχει μετρήσει κακώς ακόμη ένα γκολ με τον Γιουσούφ.
17:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
17:12
51' O Mπραντάο έστρωσε στον Γιουσούφ, αυτός έκανε το σουτ με τη μία αλλά ο Ζίφκοβιτς μπλόκαρε την μπάλα.
17:15
54' Κίτρινη κάρτα στον Μπραντάο.
17:19
58' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.
17:20
Κακός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, πολλά φάουλ από τους παίκτες των δύο ομάδων.
17:27
66' Αλλαγή για την Ξάνθη. Κίκε αντί Ρότσε.
17:30
69' Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο.
17:30
Δεν παίζεται μπάλα στο δεύτερο μέρος, πολλά φάουλ, πολλές λάθος πάσα.... Χάλι μαύρο στην επανάληψη το παιχνίδι!
17:33
72' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί Τόνι Σίλβα.
17:36
74' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Λεβαδειακό. Το εκτελεί ο Τσαμπούρης, η μπάλα λίγο άουτ.
17:39
78' Σουτ του Γιουσούφ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
17:42
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό, παραμένει το 1-0 για τον Λεβαδειακό κόντρα στην Ξάνθη.
17:44
83' Αλλαγή για την Ξάνθη. Κάστρο αντί Λουσέρο. Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, με τον Καλτσά να περνάει στη θέση του Μητρόπουλου.
17:52
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
17:54
93' Γύρισμα του Νιασέ, ο Γιακουμάκης δεν μπορεί να βρει στόχο με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής.
17:56
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Λεβαδειακός παίρνει σπουδαία νίκη κόντρα στην Ξάνθη με 1-0, χάρη στο πέναλτι-γκολ του Μπραντάο.