LIVE: ΑΕΛ-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Ατρόμητο στο «AEL FC Arena»
Ματς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής με τις δύο ομάδες να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη.
Η ΑΕΛ έχει δύο ήττες και μία ισοπαλία, ενώ ο Ατρόμητος μετρά τρεις ισοπαλίες
Ντεμπούτο για τον νέο προπονητή της ΑΕΛ, Τζάκι Ματάισεν
Το περσινό παιχνίδι των δύο ομάδων βρήκε νικητές τους Περιστεριώτες με 2-1, με τέρματα από τον Λημνιό και Λε Ταλέκ, που αμφότεροι δεν βρίσκονται στο ρόστερ.
Ατρόμητος: Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης - Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς - Ντιγκινί, Ούμπιντες, Ουάρντα - Μανούσος
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Βασιλακάκης, Οριόλ, Κυριακίδης, Καρασαλίδης, Ντάουντα, Βασιλείου
ΑΕΛ (Τζάκι Ματάαισεν): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Φάρκας, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Λεοζίνιο, Ντέλετιτς, Μπάμπιτς, Ναζλίδης.
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Σαφαρίκας, Ναβάρο, Κούσας, Περόνε, Κρίζμαν, Γιοβάνοβιτς, Γιαννιτσάνης.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
3' Σουτ του Λεοζίνιο, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Γιαννιώτης
6' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Βρέθηκε μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ ο Γιαννούλης, αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από το δοκάρι
7' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μανούσου, απέκρουσε ασταθέστατα ο Μπόζοβιτς και στη συνέχεια ο Ντιγκινί βγήκε άουτ με την μπάλα
11' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινι
14' Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον
15' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
Τρεις κίτρινες κάρτες από τον Μάνταλο μόλις στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης
21' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μανούσο
26' Πλην των δύο ευκαιριών του Ατρόμητου, γίνεται κακό παιχνίδι έως τώρα
27' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Τρομερό σουτ του Ρέντζα έξω από την περιοχή, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης
32' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Γκόλια
38' Φλύαρη υπεροχή της ΑΕΛ, κανένας κίνδυνος για τους δύο τερματοφύλακες
43' Διαμαρτυρίες από τον Ατρόμητο για πέναλτι σε τράβηγμα του Ρέντζα στον Ρισβάνη. Δύσκολη φάση και καθόλου διαφωτιστικά τα μακρινά ριπλέι
45'+1' Μοναδική ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ουάρντα γύρισε την μπάλα στον Ντιγκινί, αυτός πλάσαρε τον Μπόζοβιτς με το αριστερό, αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων απέκρουσε
Λήξη α' ημιχρόνου
Η ΑΕΛ ακόμα δεν έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο
Τώρα βγαίνουν και οι Θεσσαλοί, τη στιγμή που ήδη είχαν βγει οι παίκτες του Ατρόμητου και οι διαιτητές
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μπάμπιτς, μέσα ο Κρίζμαν
Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Χατζηισαΐας έχασε τη φάση και ο Κρίζμαν βγήκε τετ-α-τετ με τον Γιαννιώτη με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να λέει «όχι».
53' Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια
54' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ρισβάνη
59' Θέατρο δίνει ο Μάνταλος στον Μπουσουλάτζιτς σε πέσιμό του από μαρκάρισμα του Γκόλια. Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Κίτρινη στον παίκτη του Ατρόμητου.
Από το ριπλέι φαίνεται ότι ο ρεφ έχει δίκιο
64' Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο ο Ατρόμητος και ψάχνει πιο «ζεστά» το γκολ
65' Σουτ του Ουάρντα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. Καλή ευκαιρία για τους Περιστεριώτες
72' Σειρά της ΑΕΛ να ζητήσει πέναλτι για μαρκάρισμα του Μανούσου στον Φατιόν. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι στη διεκδίκηση των δύο παικτών.
74' Αλλαγες για την ΑΕΛ. Εκτός ο Λεοζίνιο και ο Ναζλίδης, μέσα ο Ναβάρο και ο Περόνε
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Ντάουντα
76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μπουσουλάτζιτς, μέσα ο Βασιλακάκης
76' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ντάουντα με σέντρα βρήκε τον Βασιλακάκη, αλλά το σουτ του πάει απευθείας στην αγκαλιά του Μπόζοβιτς
78' Πρόβλημα για την ΑΕΛ που συνεχίζει με 10. Ο Γκόλιας παρά τις προσπάθειες των γιατρών αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού τη στιγμή που ο Ματάισεν έχει κλείσει τις αλλαγές του
83' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναβάρο, η μπάλα άουτ
85' ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για Ατρόμητο! Κεφαλιά του Ρισβάνη, η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και έπειτα στο έδαφος. Οι παίκτες του Ατρόμητου διαμαρτύρονται ότι η μπάλα έχει περάσει τη γραμμή και έχουν δίκιο.
86' Σουτ του Ουάρντα, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς
Τραγικό λάθος του β' βοηθού του Πάτρα, καθώς είναι ξεκάθαρο ότι η μπάλα μετά το δοκάρι του Ρισβάνη έχει περάσει τη γραμμή
90' Τρομερή πίεση του Ατρόμητου στα τελευταία λεπτά, με τους αμυντικούς της ΑΕΛ να διώχνουν με κάθε πιθανό τρόπο
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης με ΑΕΛ και Ατρόμητο να μένουν στο 0-0, αλλά τους Περιστεριώτες να έχουν έντονα παράπονα και δικαιολογημένα για τη φάση του 85'.