Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας.

15:56
Δυο μέρες μετά το ραντεβού τους στα Γιάννενα, Πανιώνιος και ΠΑΣ τα λένε και πάλι, αυτή τη φορά για το Κύπελλο στη Νέα Σμύρνη. Ολοκληρώνεται η πρώτη αγωνιστική του θεσμού.
15:56
Σίγουρα το ματς Κυπέλλου είναι διαφορετικό αφού θα παρουσιαστούν με αρκετές αλλαγές, αλλά η νίκη θα απαλλάξει όποιον την πάρει από το άγχος, μιας και θα έχει γίνει το πρώτο μεγάλο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.
15:57
Ακολουθούν οι ενδεκάδες των τών δύο ομάδων
15:58
H ενδεκάδα του Πανιωνίου: Αστράς, Παπαγεωργίου, Κάργας, Γκιοατά, Σαραμαντά,ς Ταπόκο, Κόρμπος, Σαββίδης, Σπιριντόνοβιτς, Χατζισαφί, Μασούρας
15:58
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Γιαννίκογλου, Αποστολόπουλος, Ναδάλες, Σκόνδρας, Μπέριας, Μαυροπάνος, Γαρουφαλιάς, Κοζορώνης, Μανθάτης, Βιδάλ, Μπετρά
16:00
Την ίδια ώρα με το παιχνίδι της Νέας Σμύρνης θα διεξαχθούν δύο ακόμη παιχνίδια. Πρόκειται τους αγώνες Σπάρτη - Τρίκαλα και ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός - Αχαρναϊκός
16:01
Στον πάγκο για τους Νεοσμυρνιώτες βρίσκονται οι Κότνικ, Λάμπρου, Γεσίλ, Οικονομίδης, Σταυρόπουλος, Βουκελάτος και Πηνιώτης.
16:01
Από την άλλη πλευρά την 18αδα της ομάδας των Ιωαννίνων συμπληρώνουν οι Βενετικίδης, Λίλα, Μιχαήλ, Γιάκος, Σολτάνι, Καρανίκας και Ντόλοβατς
16:06
Παρά το γεγονός πως ο Γαρουφαλιάς βρισκόταν στους εκλεκτούς Γιάννης Πετράκη, οι ενοχλήσεις που αισθάνθηκε στο ζέσταμα ανάγκασαν τον Έλληνα τεχνικό να τον αποσύρει, βάζοντας στην θέση του τον Άντι Λίλα.
16:07
Οι δύο ομάδες συναντιούνται ξανά τρεις ημέρες μετά την αναμέτρηση της Δευτέρας, όπου είχαν αναδειχθεί ισόπαλες στους ''Ζωσιμάδες'' με 1-1.
16:08
Ο Πανιώνιος είναι αυτός που έχει τον έλεγχο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης χωρίς να έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά.
16:10
Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
16:11
9'Ο Ναδάλες θα αποχωρήσει από το παιχνίδι και στη θέση του θα περάσει ο Νίκος Καρανίκας.
16:15
12' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Απομάκρυνε εύκολα η άμυνα του Πανιωνίου.
16:17
14' Σέντρα σουτ του Σαραμαντά από πολύ μακριά, η οποία πήγε να ξαφνιάσει τον Γιαννίκογλου. Η μπάλα βγήκε κόρνερ
16:20
Εν τω μεταξύ στην αναμέτρηση της Σπάρτης με τα Τρίκαλα που διεξάγεται την ίδια ώρα, οι φιλοξενούμενοι προηγούνται από το 2' με γκολ του Τσίπρα.
16:21
18' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ του Κοζωρόνη έξω από την περιοχή, πέφτει και απομακρύνει στην αριστερή του γωνία ο Αστράς.
16:23
21' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο!
16:25
Ο Χατζισάφι κουβάλησε αρκετά μέτρα την μπάλα, την μοίρασε στον σωστό χρόνο στον Σπιριντόνοβιτς και αυτός με ωραίο σουτ από αριστερά στην απέναντι γωνία, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.
16:26
Δίκαιο προβάδισμα για την ομάδα της Νέας Σμύρνης, η οποία ως τώρα είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.
16:27
24' Ψάχνει την άμεση αντίδραση ο ΠΑΣ, ωστόσο το κόρνερ του Μανθάτη δεν απείλησε την άμυνα των γηπεδούχων.
16:31
28' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο.
16:32
Ο Μασούρας βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ και δεξιά, υποδεχόμενος την κάθετη του Σαββίδη. Προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα, ωστόσο αυτή σταμάτησε στον Γιαννίκογλου.
16:36
33' Νέο σουτ του Σαραμαντά από μακριά, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
16:38
35' Φάουλ του ΠΑΣ ανάμεσα από το κέντρο και την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων. Η κεφαλιά Λίλα πέρα ψηλά πάνω από την εστία.
16:39
36' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΣ στα όρια και δεξία της μεγάλη περιοχής του Αστρά.
16:40
37' Ο Κοζορώνης το εκτέλεσε, ωστόσο ο γκολκίπερ των Νεοσμυρνιωτών βγήκε και μάζεψε την μπάλα.
16:46
39' Νέος τραυματισμός για παίκτη του ΠΑΣ
16:46
Ο Βιδάλ είναι αυτός που έχει πέσει στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Κόρμπου
16:49
44' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου σέντραρε από δεξιά, ο Σαββίδης δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά και ο Γκιοατά σούταρε από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ.
16:50
45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
16:51
Το τέρμα του Σπιριντόνοβιτς στο 21' χωρίζει για την ώρα τις δύο ομάδες.
16:59
17:09
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
17:09
46' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ στο παιχνίδι. Ο Γιάκος περνά στην θέση του Κοζορώνη.
17:12
49' Σουτ του Καρανίκα από μακριά δεν ανησύχησε ο Αστράς.
17:17
53' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Μπετρά μετά από κόρνερ, η μπάλα στην αγκαλιά του Αστρά
17:19
Έχει κερδίσει μέτρα στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, χωρίς να έχει καταφέρει να βρει τη μεγάλη ευκαιρία.
17:22
Ετοιμάζει και την τρίτη του αλλαγή ο Γιάννης Πετράκης.
17:22
59' Σουτ του Λίλα στην κίνηση, μπλόκαρε ο Αστράς
17:23
60' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ. Στη θέση του Μπετρά πέρασε ο Σολτάνι.
17:23
Χωρίς αλλαγή ακόμα στο παιχνίδι ο Πανιώνιος
17:25
61' Απίθανη τρίπλα του Μανθάτη κοντά στο δεξί κόρνερ του Πανιωνίου, χωρίς ωστόσο να γίνει κάποια ευκαιρία.
17:26
62' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα
17:27
Ο Γιάκος δεν κατάφερε μετά από κόρνερ του Βιδάλ να... σπρώξει την μπάλα στην άδεια εστία του Αστρά, σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.
17:28
Σίγουρα η συγκεκριμένη φάση θα θέσει υποψηφιότητα για το βραβείο της χαμένης ευκαιρίας της χρονιάς
17:29
65' Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Λάμπρου και Πινιώτης περνούν στο παιχνίδι αντί των Σαββίδη και Σαραμαντά
17:32
69' Σουτ του Λίλα από πολύ δύσκολη γωνία. Διώχνει σε κόρνερ ο Αστράς.
17:34
Έχει ανέβει αισθητά στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.
17:40
76' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γεσίλ μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Ταπόκο
17:43
79΄ Ωραία συνεργασία των Γεσίλ, Σπιριντόνοβιτς και Μασούρα με τον τελευταίο να σουτάρει από το ύψος του ημικυκλίου και την μπάλα να φεύγει λίγο πιο ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννίκογλου.
17:44
80' Πάσα του Γεσίλ στον Λάμπρου, με τον Μαυροπάνο να προλαβαίνει να βάζει το πόδι του την τελευταία στιγμή και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.
17:44
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
17:46
Μετά την αναμπουμπούλα που δημιουργήθηκε στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Σπιριντόνοβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Γιαννίκογλου ωστόσο ο Έλληνας γκολκίπερ κατάφερε να μπλοκάρει το σουτ.
17:47
83' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ
17:48
Μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Μαυροπάνου, ο Γιάκος με πλασέ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Αστρά και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
17:49
67% - 33% υπέρ του Πανιωνίου η κατοχή αυτή την ώρα.
17:54
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
17:57
90+3 Τέλος της αναμέτρησης!
17:58
Πανιώνιος και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 για ακόμα ένα παιχνίδι. Σπιριντόνοβιτς (21') και Γιάκος (83') διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.