Απόλλων-Πλατανιάς

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Απόλλων-Πλατανιάς, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League που είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 16:00
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις...
Απόλλων Σμύρνης (Άκης Μάντζιος): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ, Σιατραβάνης, Αλμπάνης, Καστιγέχος, Μπιτζιμίν, Βαλλιάνος, Παπάζογλου
Πλατανιάς: (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κρος, Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης, Στάθης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Μπούντνικ
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα Σμύρνης: Χουάντερσον, Μπαμπιάρζ, Μάατσεν, Μάατσι, Μενδρινός, Χουάρες, Μπαρτολίνι
Στον πάγκο για τον Πλατανιά: Κασωτάκης, Στόιτσεφ, Γκρζέλτσακ, Πατράλης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Στάμου
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος. Βοηθοί: Χασάν Κούλα, Νικόλαος Σάββας 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
Έναρξη στο ματς!
3' Καλή φάση στα καρέ του Πλατανιά. Ο Πριτέντα προσπάθησε να διώξει τη μπάλα σε στημένη φάση, έκανε κεφαλιά προς τα πίσω και ο Ντεβέσα έδιωξε πάνω στη γραμμή.
12' Υποψία φάσης για τον Πλατανιά. Συρτό σουτ του Ενσικουλού, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα ο Τσόβιτς.

22' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 0-1!

Ο Ενσικουλού πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή μετά τη συνεργασία των Μπούτνικ-Ντεβέσα και νίκησε τον Τσόβιτς
31' Απειλεί ο Πλατανιάς. Ύστερα από γύρισμα του Ενσικουλού, ο Κοροβέσης έπιασε το σουτ και ο Βαλλιάνος απομάκρυνε.
38' Κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Πριτέντα.
40' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Κοροβέσης έπιασε σουτ εκτός περιοχής και μπλόκαρε ο Τσόβιτς.
Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ύστερα από σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Πλιάτσικα, που δεν το είχε κολλητό. Ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς. Είδε την κίτρινη ο Ντάσιος για τα παράπονα που έκανε με έντονο τρόπο
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Απόλλων-Πλατανιάς 0-1 με τέρμα του Ενσικουλού Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση, θέλοντας να αποκτήσουν τον ρυθμό τους από την αρχή. Ωστόσο, δεν καρποφόρησε η υπεροχή τους και οι φιλοξενούμενοι, που άνοιξαν το σκορ στα μέσα του ημιχρόνου, έλεγξαν το ματς από εκείνο το σημείο και μετά.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
47' Πολύ καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Μπούτνικ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά προς τον Στανισάβλιεβιτς, που ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μπιτζιμίν έδιωξε την ύστατη στιγμή
49' Δοκάρι για τον Απόλλωνα. Ο Βάντερσον βρέθηκε μέσα στην περιοχή, άντεξε στα μαρκαρίσματα και έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κοκκαλά.
54' Δοκάρι για τον Απόλλωνα! Ο Παπάζογλου βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι
57' Μενδρινός αντί Κύργια στο ματς για τον Απόλλωνα
Και Μάατσεν στη θέση του Αλμπάνη για τους γηπεδούχους.

Αποβολή για τον Απόλλωνα!

Δεύτερη κίτρινη (67') για τον Ντάσιο. Για σκληρό τάκλιν αυτήν τη φορά, η πρώτη ήταν λόγω διαμαρτυριών στο πρώτο μέρος. Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε δεχθεί κόκκινη και κόντρα στον ΠΑΟΚ.
69' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ντεμπέσα βρέθηκε σε θέση βολής ύστερα από ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον αντίπαλο πορτιέρο.
75' Κίτρινη στον Κοντοέ
77' Κίτρινη για τον Πλατανιά αυτήν τη φορά, την είδε ο Στανισάβλιεβιτς
77' Κι άλλη κίτρινη για τον Πλατανιά, την είδε ο Στάμου
82' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Μάατσι, εκτός ο Σιατραβάνης
Είναι πολύ προβλέψιμος μετά την αποβολή ο Απόλλων
87' Απειλεί ο Απόλλων. Ο Κονέ με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Κοκκαλά