Κέρκυρα-Λεβαδειακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-Λεβαδειακός, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League
Οι γηπεδούχοι είναι στην 11η θέση με τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμα ματς. Προέρχονται από το 1-0 από τον Ατρόμητο στο Κύπελλο και στο πρωτάθλημα ήρθαν 0-0 με τον Πλατανιά την περασμένη βδομάδα.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην έκτη θέση με έξι βαθμούς σε τέσσερα ματς και προέρχονται από το 1-0 επί της Ξάνθης, ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στο Κύπελλο.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γρομητσάρης, Αρτυματάς, Γκομές, Σοϊλέδης, Σιόντης, Σπίνουλας, Τουράμ, Παμλίδης, Επστάιν, Μπαλάφας
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Μεντί, Λεονάρντο, Φαβάρο, Ζαραδούκας, Νιάσε, Μητρόπουλος, Μπραντάο, Γιουσούφ, Σίλβα
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ντιόγκο, Ζορμπάς, Κόντος, Νούνες, Ντουαλά
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ναμάσκο, Καψάσκης, Γιακουμάκης, Καλτσάς, Καραχάλιος, Μπελγκαζουανί, Αντιλέχου
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης. Βοηθοί: Αθανάσιος Κολοσιώνης, Αντώνιος Πυλαρινός Τέταρτος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Μπαλατσούκας
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες πλέον. Ξεκινάει σε λίγο η αναμέτρηση
Έναρξη στο ματς!
2' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Ωραία σέντρα του Ζαραδούκα από τα αριστερά, άλμα του Μπραντάο στο κατάλληλο τάιμινγκ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία μετά την κεφαλιά του.
4' Πρώτη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Γκομέζ έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα λίγο έξω από την αντίπαλη εστία.
6' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του... ξεχασμένου Νιάσε ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Τσαμπούρη
10' Απειλεί η Κέρκυρα. Έπειτα από κόρνερ του Σοίλέδη, ο Τουράμ έστειλε την μπάλα εκτός με βολ πλανέ
12' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Μετά από σουτ του Επστάιν, η μπάλα στρώθηκε στον Παμλίδη που σούταρε και είδε τον Νιάσε να διώχνει την μπάλα σχεδόν πάνω στη γραμμή.
15' Σουτ του Επστάιν από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Επασί
18' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Ο Φαβάρο μάρκαρε τον Γκομέζ. Υπάρχει επαφή, φαίνεται πάντως να πέφτει εύκολα ο παίκτης της Κέρκυρας. Σε κάθε περίπτωση θα μπορούσε να το δώσει ο ρέφερι
Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Σπίνουλας
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! "Τζούφιο" σουτ του Μπραντάο, η μπάλα έφθασε στον Φαβάρο, που βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και λίγο πλάγια, αλλά πρόλαβε και απομάκρυνε ο Αρτυματάς.
26' Σουτ του Σίλβα, ψηλά άουτ
Στο έδαφος ο Σοϊλέδης, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω μυϊκού τραυματισμού
30' Κίτρινη ο Τόνι Σίλβα για διαμαρτυρία
Νωρίτερα, ο Επστάιν, ο οποίος ήταν στο έδαφος, "κλείδωσε" τα πόδια του παίκτη του Λεβαδειακού με τα χέρια του και ο δεύτερος έπεσε στο έδαφος. Σαφώς και πρόκειται για πέναλτι.
31' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Ντιόγκο αντί Σοϊλέδη

41' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 0-1!

Ύστερα από κόρνερ, η μπάλα έμεινε μέσα στην περιοχή, αφού ούτε οι μεν μπόρεσαν να κάνουν τελική και οι δε να καθαρίσουν τη φάση και ο Νιάσε από κοντά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Κέρκυρα-Λεβαδειακός 0-1, με τέρμα του Νιάσε στο 41'. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και η Κέρκυρα στη συνέχεια, αφού ισορρόπησε αρχικά, έχασε από την πλευρά της λίγες, αλλά καλές ευκαιρίες. Ωστόσο, ο Λεβαδειακός σε ένα σημείο που δεν πίεζε ιδιαίτερα, ευτύχησε να ανοίξει το σκορ.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
Πέναλτι για την Κέρκυρα! Χαζή παράβαση από τον Μεντί, που ύστερα από σέντρα κοντρόλαρε και στη συνέχεια έκανε χέρι.

52' ΓΚΟΛ η Κέρκυρα, 1-1!

Ο Επστάιν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
53' Τρομερά πράγματα: Κι άλλο πέναλτι για την Κέρκυρα!
Σέντρα του Γκομέζ και χέρι του Λεονάρντο που αποβάλλεται

55' Χαμένο πέναλτι για την Κέρκυρα!

Μπλοκάρε ο Επασί την εκτέλεση του Επστάιν! Οι γηπεδούχοι επέλεξαν τον ίδιο εκτελεστή και δεν τους βγήκε
58' Πολύ καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν και κεφαλιά του Γρομητσάρη που πέρασε εκτός
59' Σουτ του Παμλίδη εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την αντίπαλη εστία.
63' Κι άλλη ευκαιρία για την Κέρκυρα, που έχει πατήσει τον αντίπαλό της στο δεύτερο μέρος! Ο Επστάιν πήρε την μπάλα ύστερα από την προσπάθεια του Σπίνουλα και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία, με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής.
63' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τουράμ πήρε την κεφαλιά μόνος, αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά μακριά από την εστία του Λεβαδειακού.
63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Σίλβα, ο Αντιλέχου
65' Σουτ του Γκομέζ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πολύ πάνω από την αντίπαλη εστία.
69' Γιακουμάκης αντί Μπραντάο στο ματς για τον Λεβαδειακό
73' Ντουαλά αντί Σπίνουλα στο ματς για την Κέρκυρα.
75' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ύστερα από κόρνερ του Γκομέζ, ο Τουράμ προσπάθησε με παράξενο τρόπο (κάτι σαν τακουνάκι) να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
76' Σουτ του Σιόντη, μπλοκάρει ο Εμπασί
81' Κίτρινη στον Ντιόγκο
85' Εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.