Πανιώνιος-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την ΑΕΛ για την 5η αγωνιστική της Super League
Ο Πανιώνιος παραμένει αήττητος έχοντας 8 βαθμούς στο πρωτάθλημα με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, τη στιγμή που η ΑΕΛ ψάχνει ακόμα νίκη έχοντας 2 βαθμούς από ισάριθμες ισοπαλίες
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Πανιώνιος: Κότνικ – Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Χατζισαφί – Κόρμπος, Σαββίδης – Λάμπρου, Μασούντ, Σπιριντόνοβιτς – Γεσίλ
Στον πάγκο: Αστράς, Σαραμαντάς, Κάργας, Σταυρόπουλος, Μασούρας, Παπαγεωργίου, Πινιώτης
ΑΕΛ: Μπόζοβιτς – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Γουάλας – Φατιόν, Λαγός – Κριζμάν, Γιαννιτσάνης, Κρητικός – Ναζλίδης
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Κούσας, Περόνε, Ντέλετιτς, Μπάμπιτς, Λεοζίνιο
Διαιτητής: Ιωάννης Νεοφυτιάδης Α’ βοηθός: Χρυσούλα Κουρομπύλια Β’ βοηθός: Παντελής Σπυρόπουλος 4ος: Ευάγγελος Κορδολαίμης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Στη σέντρα ο Πανιώνιος και έναρξη του ματς
1' Σουτ του Μασούντ, μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς
2' Τρομερό σουτ του Χατζισαφί, η μπάλα περνά εκατοστά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Μπόζοβιτς
4' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν
8' Σταθερά σε θέση άμυνας η ΑΕΛ
11' Με έξοδο ο Μπόζοβιτς διώχνει, πριν μπει στη φάση ο Γεσίλ
14' Σουτ του Φατιόν, η μπάλα άουτ
16' Ετοιμάζεται αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ
17' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Λαγός, μέσα ο Κούσας
19' Από τα δεξιά, συνέκλινε προς τα μέσα ο Σπιριντόνοβιτς, έκανε το σουτ με το αριστερό και μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς
21' Πλασέ του Γεσίλ, κόντραρε η μπάλα στα πόδια του Φάρκας και καταλήγει κόρνερ
22' Ατομική προσπάθεια του Σπιριντόνοβιτς που γυρίζει την μπάλα παράλληλα προς το τέρμα, αλλά δεν προλαβαίνει κανείς να μπει στην πορεία της και φεύγει άουτ.
25' Σέντρα-σουτ του Λάμπρου, κανείς στην πορεία της μπάλας και περνά άουτ
29' Παραλίγο το γκολ της χρονιάς από τον Πανιώνιο! Σέντρα του Βλάχου πριν βγει άουτ η μπάλα, αυτή έφτασε στο ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά και ο Λάμπρου με ανάποδο ψαλίδι παραλίγο να τη στείλει στα δίχτυα. Άουτ η μπάλα.
33' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πάνω στη γραμμή οι παίκτες της ΑΕΛ απομάκρυναν το σουτ του Σπιριντόνοβιτς
33' ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Σέντρα του Βλάχου, η μπάλα περνά από όλους και ο Λάμπρου με σουτ τη στέλνει στα δίχτυα! Παρ' όλα αυτά, το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει, αφού ο Λάμπρου για να κατεβάσει την μπάλα έχει βάλει και το αριστερό του χέρι. Δεν το είδε ούτε ο Νεοφυτιάδης, ούτε η α' βοηθός, Κουρομπύλια
42' Γύρισμα του Χατζισαφί, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μπόζοβιτς
44' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Εκτέλεση φάουλ του Κρητικού, κεφαλιά του Λάμπρου προς τα πίσω και ο Γιοβάνοβιτς που πήρε την μπάλα δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Κότνικ
45'+3' Δοκάρι για τον Πανιώνιο σε εκτέλεση φάουλ του Μασούντ!
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Πανιώνιο να προηγείται 1-0 της ΑΕΛ
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Κρητικός, μέσα ο Ντέλετιτς
Έναρξη β' ημιχρόνου
50' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΣΙΛ! Σαν προπόνηση ο επιθετικός του Πανιωνίου παίρνει την μπάλα, φτάνει ανενόχλητος μέχρι τα όρια της μεγάλης περιοχής και με απλό πλασέ νικάει τον Μπόζοβιτς που ήταν εκτός θέσης.
Τελειώνουν ουσιαστικά το ματς οι Νεοσμυρνιώτες, καθώς η ΑΕΛ δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει
53' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Γιαννιτσάνης κάνει το πλασέ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι και άουτ
54' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Γεσίλ και πάλι αμαρκάριστος έκανε το πλασέ, με την μπάλα να περνά άουτ.
58' Χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του ο Μπόζοβιτς, αλλά οι αμυντικοί της ΑΕΛ έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή από την κεφαλιά του Γκιοατά
59' Σουτ του Γεσίλ, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπόζοβιτς
Η άμυνα της ΑΕΛ υπάρχει στο γήπεδο, απλά για να υπάρχει. Οι παίκτες φτάνουν στην περιοχή των φιλοξενούμενων σαν να περνούν από αφύλακτη διάβαση
62' Κίτρινη κάρτα στον Ναζλίδη
64' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Γεσίλ, μέσα ο Μασούρας
68' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Το 3-0 από τον Σπιριντόνοβιτς που εντελώς μόνος του απέναντι από τον Μπόζοβιτς δεν έχει πρόβλημα να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του
73' Διαδικαστικά τα εναπομείναντα λεπτά
77' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Πάλι στην αντεπίθεση ο Πανιώνιος με μόλις δύο αμυντικούς της ΑΕΛ και το πλασέ του Μασούρα, από πάσα του Λάμπρου καταλήγει στα δίχτυα για το 4-0!
79' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Κόρμπος, μέσα ο Πινιώτης
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Γκιοατά, μέσα ο Σταυρόπουλος
83' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Κριζμάν, μέσα ο Περόνε
90' Πέναλτι για την ΑΕΛ με τον Κότνικ να ανατρέπει τον Περόνε
91' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φατιόν
Λήξη της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο να επικρατεί πάρα πολύ εύκολα της ΑΕΛ με 4-1