LIVE μετάδοση: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική της Super League
Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη στο AEL FC Arena προκειμένου προσωρινά να φτάσει στην κορυφή της βαθμολογίας
Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ έχει 11 βαθμούς τη στιγμή που η ΑΕΚ έχει 13 κι αύριο δοκιμάζεται στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα
Από την άλλη, η ΑΕΛ είναι στην τελευταία θέση με 2 βαθμούς, χωρίς νίκη φυσικά και έχοντας αλλάξει ήδη δύο προπονητές
Σήμερα στο πάγκο των «βυσσινί» θα είναι ο Ηλίας Φυντάνης ως υπηρεσιακός προπονητής
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:
ΑΕΛ (4-2-3-1): Μπόζοβιτς – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Ζίζιτς, Γουάλας – Φατιόν, Αγκάνοβιτς – Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Κρίζμαν - Ναζλίδης
ΠΑΟΚ (4-2-3-1): Ρέι – Μάτος, Σαμπράνο, Βαρέλα, Λέοβατς – Τσίμιροτ, Μαουρίτσιο – Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πέλκας – Πρίγιοβιτς
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Μπάμπιτς, Γιαννιτσάνης
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Δεληγιαννίδης, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Μακ, Κουλούρης
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης Α’ βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Ποντίκης 4ος: Σταύρος Μάνταλος
Στο σημερινό ματς ο Πέλκας θα συμπληρώσει τις 100 συμμετοχές
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο οπαδό της ΑΕΛ, Χαράλαμπο Μπλιώνα
Υβριστικά συνθήματα κατά του Αλέξη Κούγια από τους οπαδούς της ΑΕΛ
1' Έναρξη της αναμέτρησης
Συνεχίζονται τα υβριστικά συνθήματα κατά του μεγαλομετόχου της ΑΕΛ
3' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Πέλκα
5' Μακρινό σουτ του Φατιόν, η μπάλα άουτ
7' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σουτ του Ελ Καντουρί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε ο Μπόζοβιτς
10' Nεύρα ανάμεσα σε Ναζλίδη και Ελ Καντουρί
12' Σέντρα του Ρέντζα, κανένα πρόβλημα για Ρέι
15' Φάουλ για την ΑΕΛ που φέρνει κόσμο στην περιοχή του Ρέι
16' Απευθείας εκτέλεση από τον Αγκάνοβιτς, εύκολα ο Ρέι
18' Κίτρινη κάρτα στον Μαουρίτσιο. Σωστή για φάουλ στον Ντέλετιτς
20' Πρόβλημα με τον Γιοβάνοβιτς στην ΑΕΛ. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο κεντρικός αμυντικός της ΑΕΛ
Θα μπει στη θέση του ο Φάρκας
Παραμένει με 10 παίκτες η ΑΕΛ εδώ και περίπου 2-3 λεπτά
24' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Γιοβάνιοβιτς, μέσα ο Φάρκας
28' Πλην της ευκαιρίας με το σουτ του Ελ Καντουρί, ο ΠΑΟΚ είναι εντελώς ακίνδυνος
31' Ο Αλέξης Κούγιας είναι στον πάγκο και ενθαρρύνει τις προσπάθειες των παικτών της ομάδας του
35' Φάουλ κερδίζει ο ΠΑΟΚ σε χέρι του Ντέλετιτς. Λανθασμένη υπόδειξη, η μπάλα βρήκε στην κοιλιά του παίκτη της ΑΕΛ
Απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων
36' Στο έδαφος ο Σαμπράνο από σύγκρουση με τον Κριζμάν
37' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπράνο
39' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Σέντρα του Λέοβατς από αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Βιεϊρίνια από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπόζοβιτς
40' ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Πάσα του Μαουρίτσιο στον Βιεϊρίνια, που ανενόχλητος μέσα στην περιοχή κοντρολάρει με το στήθος, τελειώνει όμως εντελώς άστοχα τη φάση
42' Πρόβλημα και με Ρέντζα
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 0-1! Σέντρα του Βιεϊρίνια στον Μάτος που έχει κάνει κίνηση σέντερ-φορ και με αριστερό πλασέ ανοίγει το σκορ
Λήξη α' ημιχρόνου
ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-1 με γκολ του Μάτος στο 44', έπειτα από ασίστ του Βιεϊρίνια
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Κίτρινη κάρτα στον Φάρκας
52' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Ναζλίδη
55' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος. Σωστή για φάουλ στον Ντέλετιτς
56' Ευκαιρία για την ΑΕΛ, με την μπάλα από την προβολή του Λεοζίνιο να περνά άουτ.
62' Εκτέλεσε φάουλ ο Πέλκας, άλλαξε και λίγο η πορεία της μπάλας, αλλά μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς
63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Σάκχοφ
66' Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνοβιτς
68' Εκτέλεση κόρνερ του Βιεϊρίνια, δεν μπόρεσε ο Μάτος να προλάβει την μπάλα. Φαίνεται να ανατρέπεται από τον αμυντικό των «βυσσινί», αφού γκρεμίζει τον Βραζιλιάνο, με συνέπεια να μην δίνεται πέναλτι.
71' Κίτρινη κάρτα στον Πρίγιοβιτς
71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πρίγιοβιτς, μέσα ο Κουλούρης
76' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Λεοζίνιο, μέσα ο Περόνε
78' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε
82' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν
84' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Ναζλίδης, μέσα ο Μασούρας
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Μακ, εκτός ο Βιεϊρίνια
87' ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΗ. Δικαιολογημένη, αφού ο επιθετικός του ΠΑΟΚ πήγε με τον αγκώνα πάνω στον Ζίζιτς
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ ΚΑΙ 1-1! Ο Κρίζμαν τελειώνει άτσαλα τη φάση, αλλά του βγαίνει σε καλό, αφού περνά πάνω από τον Ρέι και κάνει 1-1
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων
95' Σουτ του Περόνε και μπλοκάρει ο Ρέι