Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, που είναι προγραμματισμένη για τις 16:00 και πρόκειται για την πρώτη χρονικά της 8ης αγωνιστικής της Super League
Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν κάνει εξαιρετική πορεία έως τώρα στο πρωτάθλημα, είναι στην τέταρτη θέση με 13 βαθμούς σε επτά ματς και προέρχονται από το 1-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο
Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει κινηθεί ακόμη στα δικά τους στάνταρ και με τους εννέα βαθμούς σε επτά ματς είναι στην ένατη θέση, αλλά προέρχεται από καλή εμφάνιση στο 3-1 (με ανατροπή) επί του Πλατανιά.
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Φάβαρο, Μεντί, Τσαμπούρης, Νιάσε, Μητρόπουλος, Σίλβα, Γιουσούφ, Μπραντάο
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Ναδάλες, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Γιάκος, Λίλα, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς. Χαλκιαδάκης, Κοντέ.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Δασκαλάκης, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης, Καλτσάς, Καψάσκης, Νουάνκο και Αντιλέου
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γιαννικόγλου, Σολτάνι, Νικολιάς, Μανθάτης, Σκόνδρας, Καρανίκας και Κοζορώνης
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης. Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Παντελής Σπυρόπουλος 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται πλέον στον αγωνιστικό χώρο

Έναρξη στο ματς!

5' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς και είναι για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Χαλκιαδάκη από τα δεξιά, ο Ναδάλες έκανε ωραία κίνηση στον χώρο και πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα από την αντίπαλη εστία
Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό, ύστερα από φάουλ του Μαυροπάνου στον Μπραντάο
9' Εκτέλεση του Σίλβα, η μπάλα στο τείχος αρχικά και στη συνέχεια στον Μητρόπουλο που έκανε κακό σουτ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική για τους γηπεδούχους
16' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Λεονάρντο
Πιο καλός τα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός, προσπαθεί να "στριμώξει" τον ΠΑΣ που έχει υποχωρήσει
Έχει ισορροπήσει η κατάσταση στο ματς. Παιχνίδι τακτικής μέχρι τώρα στη Λιβαδειά
40' Σουτ μετά από πάρα πολλά λεπτά στην αναμέτρηση. Ο Μπουκουβάλας βρέθηκε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και τροφοδότησε τον Χαλκιαδάκη που με το αριστερό έστειλε την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, Επασί
44' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος βρέθηκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, αλλά ο Επασί του έκλεισε τον χώρο και πήρε και επιθετικό φάουλ.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος

45' +1' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 0-1!

Ο Κόντε πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, δεν πήγε ουσιαστικά κάποιος αντίπαλος πάνω του και έτσι ο Ισπανός επιθετικός δοκίμασε το πόδι του και λόγω της πολύ κακής αντίδρασης του αντίπαλου πορτιέρο έγινε το 0-1
Λήξη πρώτου μέρους. Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 Πολύ κακό το ματς στο πρώτο μέρος, φτωχό το θέαμα με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Κόντε στις καθυστερήσεις άνοιξε το σκορ με σουτ από μακρινή απόσταση.
Αλλαγές για τον Λεβαδειακό. Γιακουμάκης αντί Τόνι Σίλβα στο ματς και Μπελγκαζουανί αντί Φαβάρο

Έναρξη β' ημιχρόνου

47' Τελική για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Ναδάλες, κεφαλιά του Κόντε και η μπάλα εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Επασί
48' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Μπελγκαζουανί από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Βελλίδη.
53' Κίτρινη για τον Μπουκουβάλα
55' Κίτρινη ο Μεντί

63' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-1!

Σέντρα του Τσαμπούρη, κεφαλιά του Γιακουμάκη που ξεχάστηκε από τα αντίπαλα στόπερ και ισοφάριση για τους γηπεδούχους.

73' ΔΕΝ μέτρησε γκολ για τον ΠΑΣ

Η μπάλα στα δίχτυα έπειτα από σκαστή κεφαλιά, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ. Έχει δώσει φάουλ ο διαιτητής για κάποιο από τα τραβήγματα που έχουν γίνει μέσα στην περιοχή. Λογικά αυτό του Τζημόπουλου στον Μητρόπουλο
74' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του Μπραντάο, που δεν είχε καλή ισορροπία, η μπάλα εκτός.
76' Καλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Απόκρουση του Βελλίδη σε σουτ του Μπραντάο.
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν πολύ γρήγορα στην αντεπίθεση, αλλά ο Εμπασί έκανε γρήγορη έξοδο και πήρε την... μπουκιά από το στόμα του Χαλκιαδάκη.
77' Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη, έδιωξε με δυσκολία ο Τσαμπούρης.
Κίτρινη και στον Γαρουφαλιά
81' Σουτ του Γιακουμάκη, δεν ανησύχησε ο Βελλίδης
87' Σολτάνι αντί Χαλκιαδάκη και Μανθάτης αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.
89' Σουτ του Γιακουμάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Βελλίδης