Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα, για την 9η αγωνιστική της Super League.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μαυροπάνος, Μιχαήλ, Γαρουφαλιάς, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Λίλα, Γιάκος, Χαλκιαδάκης, Κόντε.
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Αρτυματάς, Σοϊλέδης, Γκόμεζ, Παμλίδης, Σπίνουλας, Σιόντης, Ιωάννου, Μπαλάφας, Επστάιν, Γρομητσάρης.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Νικολιάς, Σολτάνι, Μανθάτης, Σκόνδρας, Καρανίκας.
Στον πάγκο για τους "Φαίακες": Κουτζαβασίλης, Κρητικός, Ζορμπάς, Ντουαλά, Κόντος, Ντιόγκο, Μπάουμαν.
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος. Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς, Αθανάσιος Κολοσιώνης 4ος Διαιτητής: Νικόλαος Μακρυπόδης
Ο ΠΑΣ είναι στην ένατη θέση με 10 βαθμούς ύστερα από οκτώ ματς και στο πρωτάθλημα προέρχονται από το εκτός έδρας 1-1 με τον Λεβαδειακό, ενώ στο Κύπελλο επικράτησαν 3-0 του Παναιγιάλειου.
Η Κέρκυρα είναι δέκατη με εννέα βαθμούς σε οκτώ ματς, την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού και στο Κύπελλο σάρωσε 6-1 την Σπάρτη.
Έναρξη στο ματς!
2' Πρώτη τελική στο ματς. Σουτ του Κόντε, που δεν είχε καλή ισορροπία, με αποτέλεσμα η μπάλα να μην ανησυχήσει τον Γιαννακόπουλο
Ο ΠΑΣ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του ματς, με τους φιλοξενούμενους να τηρούν παθητικό ρόλο, αλλά δεν έχει καταφέρει να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός
16' Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε δίχως να τη βρει κάποιος παίκτης των γηπεδούχων
17' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Σουτ του Σοϊλέδη, η μπάλα πέρασε εκτός.
Έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο η Κέρκυρα
27' Κίτρινη κάρτα για την Κέρκυρα, την είδε ο ο Μπαλάφας για σκληρό φάουλ στον Γαρουφαλιά
Επίθεση που έδειχνε να γίνεται καλές προϋποθέσεις σταμάτησε ορθώς για οφσάιντ του Κόντε
34' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Γαρουφαλιάς βρήκε τον Κόντε που βγήκε τετ-α-α-τετ με τον Γιαννακόπουλο, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο. Δύσκολα σπαταλά τέτοιες ευκαιρίες ο φορ των γηπεδούχων
Η κατοχή είναι στο 62%-38% υπέρ του ΠΑΣ
45' Κίτρινη στον Επστάιν

Τέλος στο πρώτο μέρος. ΠΑΣ-Κέρκυρα 0-0

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις το α' ημίχρονο. Ελαφρώς καλύτεροι οι γηπεδούχοι που άγγιξαν το γκολ με τον Κόντε στο 34'. ΜΟΛΙΣ ΤΡΙΑ συνολικά τα σουτ σε αυτό το χρονικό διάστημα, τα δύο για τους Ηπειρώτες
Ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο μέρος

Έναρξη δεύτερου μέρους

47' Πρώτη τελική στο δεύτερο μέρος και είναι για την Κέρκυρα. Μακρινό σουτ του Σοϊλέδη με τη μπάλα να φεύγει άουτ
54' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Σολτάνι αντί Γαρουφαλιά στο παιχνίδι
56' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Δυνατό σουτ του Τζημόπουλου αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Γιαννακόπουλος και στη συνέχεια ο Χαλκιαδάκης έστειλε την μπάλα εκτός.
60' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ζορμπάς αντί Μπαλάφα στο ματς
61' ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Λάθος γύρισμα του Γιάκου προς τα πίσω, ο Γκόμες (ήταν πίσω από την άμυνα, αλλά δεν τροφοδοτήθηκε από συμπαίκτη του) τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στο δοκάρι του Βελλίδη.
62' Ο Νικολιάς παίρνει τη θέση του Τζημόπουλου
Έχει ανέβει πολύ η Κέρκυρα στα τελευταία λεπτά. Πολύ πιο απειλητική από το πρώτο μέρος
71' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σουτ του Σολτάνι με τη μια, έπειτα από γύρισμα που έγινε από τα αριστερά, Μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

71' ΓΚΟΛ η Κέρκυρα, 0-1!

Ύστερα από ωραία κάθετη μπαλιά ο Παμλίδης βρέθηκε απέναντι από τον Βελλίδη και σούταρε με τη μια και άνοιξε το σκορ

75' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 1-1!

Γύρισμα του Ναδάλες από τα αριστερά και ο Κόντε από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.
79' Κόντος αντί Σπίνουλα στο ματς για την Κέρκυρα
81' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σολτάνι δεν βρήκε εστία από το ύψος του πέναλτι και δίχως να έχει κάποιον παίκτη κολλημένο πάνω του

82' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 2-1!

Κακό διώξιμο των φιλοξενούμενων, η μπάλα στρώθηκε στον Γιάκο που ήταν εκτός περιοχής και εκτέλεσε τον Γιαννακόπουλο
84' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Πολύ καλή εναλλαγή της μπάλας, ο Γιάκος πάτησε για τον Σολτάνι που έστειλε την μπάλα πάρα πολύ ψηλά από εξαιρετική θέση.
Εξαιρετικός ο ΠΑΣ μετά το 0-1 της Κέρκυρας και δίκαια έχει φθάσει στο 2-1
87' Ντουαλά αντί Σιόντη στο ματς για την Κέρκυρα
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
Τρομερή ασυνεννοησία στην άμυνα του ΠΑΣ. Με τον Βελλίδη να έχει ανέβει πολύ ψηλά, οι γηπεδούχοι εκτέλεσαν φάουλ, οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα και παραλίγο να έρθει η ισοφάριση από το πουθενά εντελώς