Καλησπέρα σας.
19:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:14
Σέντρα, να θυμίσουμε, στις 19:00, στο παιχνίδι που ρίχνει την αυλαία της σημερινής μέρας.
19:14
Για να δούμε αν το «τριφύλλι», μια βδομάδα μετά την τεράστια νίκη του επί του Ολυμπιακού, θα πανηγυρίσει και το πρώτο του «διπλό» στο πρωτάθλημα...
19:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων!
19:18
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Καλτσάς, Δουβίκας
19:18
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Μολέδο, Κολοβέτσιος, Χουλτ, Κουλιμπαλί, Σιλά, Χίλιεμαρκ, Κουρμπέλης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μολίνς
19:18
Στον πάγκο για τον Αστέρα κάθονται οι: Τσιφτσής, Ιγκόρ, Σελίν, Τσουκαλάς, Μαντίντα, Γκοντό, Μανιάς
19:19
Και στον «πράσινο» πάγκο οι: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Κουτρουμπής, Άλτμαν, Μουνιέ, Καμπέσας
19:19
Πολύ κρύο στην Αρκαδία. Δέκα βαθμούς δείχνει το θερμόμετρο...
19:21
Θυμίζουμε, πέρυσι, στο «Θ. Κολοκοτρώνης», το «τριφύλλι» πέτυχε δύο νίκες.
19:21
Τη μία για το πρωτάθλημα, με το εμφατικό 5-0, την άλλη για το Κύπελλο, με 1-0.
19:22
Όπως μπορείτε να παρατηρήσετε, ο Μαρίνος Ουζουνίδης «κατεβάζει» ακριβώς την ίδια 11άδα με το ντέρμπι.
19:27
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.
19:28
Αποθέωση για τον Παναθηναϊκό από 2000 «πράσινους» οπαδούς, που βρίσκονται και πάλι στο πλάι της ομάδας!
19:32
1' Σέντρα στο παιχνίδι.
19:33
19:35
Είναι εντυπωσιακή η παρουσία των οπαδών του Παναθηναϊκού.
19:36
19:39
Τίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής.
19:40
Δυνατές μονομαχίες στο κέντρο, αλλά τίποτα περισσότερο.
19:40
Λίγο πριν συμπληρώσουμε δέκα λεπτά αγώνα.
19:43
12' Πρώτη τελική στο ματς. Κεφαλιά του Μολίνς μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χίλιεμαρκ, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη, ο οποίος δεν έχει κανένα πρόβλημα.
19:47
16' Ωραία προσπάθεια του Βιγιαφάνιες, αλλά γύρισε την μπάλα στο πουθενά...
19:49
18' Δεν πρόλαβε τη σέντρα του Βιγιαφάνιες ο Χίλιεμαρκ. Έχασε τον βηματισμό του.
19:50
Έχει τον έλεγχο ο Παναθηναϊκός, αλλά ψάχνει ακόμη την πρώτη του «καθαρή» φάση.
19:53
Τρομερή... κούρσα του Μολέντο από την άμυνα, κέρδισε κόρνερ!
19:54
Πέρασε ανεκμετάλλευτο.
19:54
Στο 23' όλα αυτά.
19:55
24' Ευκαιρία για τον Αστέρα... από το πουθενά! Ο Κουρμπέλης κόβει εξαιρετικά τον Καλτσά, ο οποίος, όμως, στην συνέχεια έκανε το σουτ, με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να βγαίνει κόρνερ μετά από κόντρα.
19:56
Τίποτα το ιδιαίτερο από το κόρνερ.
19:56
Είναι κάκιστο το παιχνίδι...
19:57
26' Κόρνερ παραχωρεί ο Κουλμπαλί.
19:57
Επιθετικό φάουλ σε μια διεκδίκηση και η μπάλα για τον Παναθηναϊκό.
20:00
29' Συρτό σουτ από τον Τόνσο, η μπάλα λίγο άουτ.
20:01
29' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες.
20:03
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Καταπληκτική μπαλιά, με το εξωτερικό του παπουτσιού, από τον Χίλιεμαρκ στον Μολίνς, προβολή με τη μία του Σουηδού, πάνω από τα δοκάρια του Αθανασιάδη η μπάλα.
20:04
Πολύ ωραία φάση.
20:06
20:06
20:07
35' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό!
20:08
Άσχημα εκτελεσμένο από τον Μολίνς, ψηλά η μπάλα, άουτ...
20:12
Στο έδαφος ο Κουλιμπαλί, μικρή διακοπή στο ματς!
20:13
Δεν θα συνεχίσει ο αμυντικός του Παναθηναϊκού!
20:14
41' Αναγκαστική αλλαγή, λοιπόν, για τον Παναθηναϊκό! Στη θέση του Κουλιμπαλί πέρασε ο Γιόχανσον. Έπιανε τη γάμπα του ο Αφρικανός, ο οποίος, θυμίζουμε, έχει λείψει πολύ στον Μαρίνο Ουζουνίδη και το μόνο που δεν θέλει τώρα είναι να τον χάσει ξανά...
20:17
45' Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
20:18
45'+1' Με διπλή προσπάθεια, ο Βλαχοδήμος «καπακώνει» την μπάλα, μετά τη σέντρα του Γιαννούλη.
20:19
45'+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Τρίπολη. Μετά από ένα πολύ κακό 45λεπτο, Αστέρας και Παναθηναϊκός είναι ισόπαλοι χωρίς σκορ.
20:35
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου.
20:35
46' Ξεκίνησε...
20:37
47' Πρόλαβε ωραία ο Τριανταφυλλόπουλος τον Μολίνς.
20:39
50' Ένταση μεταξύ Μολέδο και Κυριακόπουλου!
20:40
51' Από μία κίτρινη κάρτα στους δύο ποδοσφαιριστές από τον διαιτητή Κομίνη.
20:42
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μολίνς δεν θα πιάσει καλά το γυριστό μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα θα φτάσει στον Μολέδο, ο οποίος θα κάνει... ψαλιδάκι, με την μπάλα να κοντράρει, να αλλάζει πορεία και να φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Αθανασιάδη!
20:47
57' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Δουβίκα, ο Γκοντό.
20:49
59' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Βιγιαφάνιες. Σωστή.
20:52
63' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Βιγιαφάνιες, ο Μουνιέ.
20:52
Πρόβλημα και με τον Κουρμπέλη!
20:54
Νωρίτερα, ο Γκοντό έβγαινε μόνος του από αριστερά απέναντι στον Βλαχοδήμο, αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ. Δεν υπάρχει οφσάιντ.
20:55
65' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Και πάλι ο Γκοντό, φεύγει ολομόναχος απέναντι στον Βλαχοδήμο, τον πλάσαρε, ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού λέει «όχι»! Μεγάλη απόκρουση.
20:56
Επιτέλους... αγρίεψε το παιχνίδι!
20:58
68' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, σωστή.
21:01
72' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό τώρα! Καταπληκτική κάθετη του Χίλιεμαρκ στον Χουλτ, γύρισμα του τελευταίου στον Λουντ, ο οποίος έκανε το σουτ, απέκρουσε με τις γροθιές ο Αθανασιάδης.
21:03
73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Χίλιεμαρκ, ο Καμπέσας.
21:09
79' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.
21:09
80' Κίτρινη κάρτα στον Τόνσο.
21:13
84' Πέσιμο μέσα στην περιοχή του Γκοντό σε μονομαχία με τον Μολέδο, «παίζετε» έδειξε ο διαιτητής.
21:16
86' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης!
21:17
Mετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόνσο, ο Ιγκλέσιας έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω και ο αμαρκάριστος Μουνάφο με κεφαλιά-ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στον Αστέρα.
21:18
Έχει πέσει στο έδαφος ο Αθανασιάδης καθώς έχει πάθει κράμπα. Ο Κομίνης λέει ότι θα κρατήσει καθυστερήσεις.
21:20
Ένταση μεταξύ Γκοντό και Χουλ, οι ψυχραιμότεροι επεμβαίνουν και ηρεμούν τα πνεύματα.
21:20
Συμπληρώσαμε τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:21
Νέα διακοπή στο ματς καθώς ο Μαδίντα έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο τώρα.
21:22
92' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Μουνιέ.
21:25
Τέλος στο παιχνίδι! Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού με γκολ του Μουνάφο και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας τους εννιά βαθμούς. Στους 14 έμειναν οι «πράσινοι», που δεν κατάφεραν ούτε τώρα να πάρουν εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.