LIVE: Ολυμπιακός-Πλατανιάς

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Πλατανιά για τη 10η αγωνιστική της Super League
Ο Ολυμπιακός είναι στην 5η θέση με 14 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να μειώσει τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται μπροστά του.
Από την άλλη μεριά, ο Πλατανιάς είναι σε κακή αγωνιστική κατάσταση έχοντας μόλις 6 βαθμούς σε 9 αγωνιστικές και είναι στην τελευταία θέση
Αυτή η πορεία μάλιστα κόστισε στον Γιώργο Παράσχο τη θέση του
Υπηρεσιακός προπονητής για τους φιλοξενούμενους θα είναι ο Νίκος Μαναρώλης
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Προτό - Φιγκέιρας, Μποτία, Σισέ, Κούτρης - Ρομαό, Ταχτσίδης - Πάρντο, Οφόε, Μάριν - Ανσαριφάρντ
Στον πάγκο: Καπίνο, Φορτούνης, Τζούρτζεβιτς, Ελαμπντελαουί, Μαρτίνς, Καρσελά, Νικολάου
Πλατανιάς: Κοκκαλάς - Στάθης, Πλιάτσικας, Στάμου, Βάντερσον - Κρος, Στανισάβλιεβιτς, Πατράλης – Ενσικουλού, Μπούντνικ, Κοροβέσης
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Κασωτάκης, Δεβέσα, Πριντέτα, Δημούτσος, Ντικαμονά, Παπανικολάου, Γκρζέλτσακ.
Διαιτητές: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας), Α' βοηθός: Ιορδάνης Απτοσόγλου (Αθηνών), Β' βοηθός: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής). 4ος διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας). Παρατηρητής διαιτησίας: Γεώργιος Ταπραντζής (Αιτ/νιας)
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Δεν έχουμε ακόμα έναρξη του αγώνα, αφού ο ρέφερι έχει ζητήσει να κατεβούν κάποια πανό από οπαδούς του Ολυμπιακού
Δεν έχουμε ακόμα σέντρα στο ματς και οι παίκτες αλλάζουν πάσες, ώστε να διατηρηθούν ζεστοί
1' Σέντρα με τέσσερα λεπτά καθυστέρηση από την προγραμματισμένη ώρα.
2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΝΤΟ! Ο Οφόε βρίσκει από τα αριστερά στην κίνηση τον Κούτρη, έκανε τη σέντρα, ο Βάντερσον έκανε «τσαφ» και δεν έδιωξε την μπάλα, αντίθετα την έστρωσε στον Κολομβιανό για το 1-0!
7' Δυνατό φάουλ του Πατράλη στον Μάριν, που φέρνει κόσμο στην περιοχή των φιλοξενούμενων
7' Σε κόρνερ απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά
12' Μονόλογος του Ολυμπιακού στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, που έχει μετουσιωθεί και σε γκολ του Πάρντο
13' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ανσαριφάρντ
18' Κεφαλιά του Σισέ από εκτέλεση κόρνερ του Μάριν, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κοκκαλά
19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΟΤΙΑ ΚΑΙ 2-0! Σέντρα του Μαρίν από τα αριστερά, ο Μποτία έρχεται με δύναμη από το ύψος του πέναλτι και με καρφωτή κεφαλιά διευρύνει το προβάδισμα του Ολυμπιακού επί του Πλατανιά
Εικόνα live21961733/45463.jpg Διαβάστε εδώ για το τι έγινε κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης του Πλατανιά με τα ψεύτικα χαρτονομίσματα
23' Πρόβλημα με τον Πλιάτσικα που μάλλον θα αποχωρήσει
24' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Πλιάτσικας, μέσα ο Ντικαμονά
Εικόνα live21961733/114906.jpg Το επίμαχο πανό στο οποίο οι οργανωμένοι οπαδοί του Ολυμπιακού χαρακτηρίζουν «πληρωμένους ψευδομάρτυρες» νυν και πρώην παίκτες του Πλατανιά, λόγω των περσινών γεγονότων
27' Σουτ του Φιγκέιρας εκτός περιοχής, έπεσε στη γωνία του ο Κοκκαλάς και έδιωξε σε κόρνερ
28' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έξοχη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Οφόε στην προσπάθειά του να κάνει κοντρόλ έβγαλε... ασίστ στον Ανσαριφάρντ, το πλασέ του οποίου όμως δεν ήταν εύστοχο, με την μπάλα να περνά άουτ.
30' Φάουλ του Στανισάβλεβιτς στον Μάριν και καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό
31' Εκτέλεσε ο Γερμανός, η μπάλά κόντραρε κιόλας και ο Κοκκαλάς έδιωξε σε κόρνερ
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΣΕ ΚΑΙ 3-0! Εκτέλεση κόρνερ από τον Μάριν, πιο ψηλά από όλους ο Σισέ, που με εντυπωσιακό άλμα και δυνατή κεφαλιά κάνει το 3-0.
40' Με μεγάλο όπλο του τις στημένες φάσεις και τη δυνατότητα των Μποτία και Σισέ που έχουν σκοράρει για το 2-0 και το 3-0 αντίστοιχα, ο Ολυμπιακός καταφέρνει να καθαρίσει το ματς πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Προδιαγράφεται μία από τις πιο εύκολες νίκες των «ερυθρολεύκων» στο φετινό πρωτάθλημα
42' Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για τράβηγμα στην περιοχή, πριν εκτελέσει το κόρνερ ο Μάριν
44' Κίτρινη κάρτα στον Ρομαό, που συμπληρώνει 4, άρα θα χάσει ένα από τα επόμενα 4 ματς
45' Δυνατό σουτ του Μπούντνικ και απέκρουσε σε κόρνερ ο Προτό
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται πολύ εύκολα 3-0 του Πλατανιά
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Νικολάου στη θέση του Μποτία
48' Έκανε το φάουλ ο Σισέ στον Στάθη, με τον δεύτερο να λέει ότι έσπασε η μύτη του
52' Σουτ του Πάρντο, απομάκρυνε ο Κοκκαλάς
53' Σουτ του Ταχτσίδη από διαγώνια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Κοκκαλάς
56' Κίτρινη κάρτα στον Κρος για φάουλ στον Ρομαό. Υπερβολική η υπόδειξη του ρέφερι
58' Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού. Σωστή για παρατεταμένο τράβηγμα στον Κούτρη
61' Εκτέλεση φάουλ του Μπούντνικ, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από την εστία του Προτό
64' Δυνατό σουτ του Κούτρη, σε κόρνερ έδιωξε ο Κοκκαλάς
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ρομαό, μέσα ο Μαρτίνς
Αρχηγός ο Παναγιώτης Ταχτσίδης!
68' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Κούτρης γύρισε την μπάλα, αυτή κόντραρε στο χέρι του Πατράλη που δεν πρόλαβε να το μαζέψει και ο Σκουλάς υπέδειξε -σωστά- την παράβαση
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 4-0 ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ! Τέλεια εκτέλεση από τον Ιρανό που αφιερώνει το τέρμα του -όπως και ο Σισέ- στον Λεμονή
70' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Βάντερσον, μέσα ο Παπανικολάου
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Οφόε, μέσα ο Φορτούνης
72' Σουτ του Μπούντνικ, μπλόκαρε ο Προτό
75' Πρόβλημα με τον Ντικαμονά που έχει ζητήσει αλλαγή
76' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Ντικαμονά, μέσα ο Πριντέτα
82' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα
88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Ενσικουλού έκανε ό,τι ήθελε από αριστερά περνώντας τόσο τον Φιγκέιρας όσο και τον Σισέ, έδωσε την μπάλα στον Παπανικολάου που με πλασέ έκανε το 4-1!
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΝΤΟ! Δεύτερο γκολ του Κολομβιανού που διαμορφώνει το 5-1! Ασίστ ο Ανσαριφάρντ και ο Πάρντο με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Κοκκαλά.
Κι αυτός αφιέρωσε το γκολ στον Τάκη Λεμονή
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης. Ο Ολυμπιακός επικρατεί 5-1 του Πλατανιά, σε μία από τις πιο πειστικές του εμφανίσεις μέσα στη σεζόν.