Κέρκυρα-ΑΕΛ

17:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της δέκατης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στην Κέρκυρα και την ΑΕΛ.
17:05
Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με εννιά βαθμούς στην 11η θέση της βαθμολογίας, μετά από εννιά ματς πρωταθλήματος.
17:06
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
17:06
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Γκόμες, Σιόντης, Γρομητσάρης, Σοϊλέδης, Μπαλάφας, Σπίνουλας, Ζορμπάς, Ιωάννου, Επστάιν, Παμλίδης.
17:06
Στον πάγκοι οι: Κουτζαβασίλης, Ντιόγκο, Αρτυματάς, Κοντός, Γεωργίου, Βάργκας, Μπάουμαν.
17:07
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Γουάλας, Ζίζιτς, Μασούρας, Γκόλιας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Λεοζίνιο, Κριζμάν, Ναζλίδης.
17:07
Στον πάγκο οι: Θεοδωρόπουλος, Κούσας, Περόνε, Λαγόας, Φάρκας, Γιαννιτσάνης, Ναβάρο.
17:10
Οι γηπεδούχοι, πέρα από το πλεονέκτημα της έδρας, θα έχουν και ισχυρό σύμμαχο την καλή παράδοση απέναντι στην ΑΕΛ, αφού σε δέκα συναντήσεις σε οποιαδήποτε κατηγορία οι «βυσσινί» δεν έχουν πανηγυρίσει νίκη.
17:13
Η ΑΕΛ προέρχεται από αποτέλεσμα που της δίνει ψυχολογία, αφού οδήγησε το Λεβαδειακό στην πρώτη του ήττα (1-0) για φέτος, ενώ η Κέρκυρα θέλει να μετατρέψει σε κακή παρένθεση την ήττα από τον ΠΑΣ (3-1) και να πανηγυρίσει στο γήπεδό της.
17:17
1' Ξεκίνησε το ματς
17:20
2' Προβολή του Ιωάννου, διώχνει σε κόρνερ ο Μπόζοβιτς. Εκτελεί ο Σοϊλεδης, όμως η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη.
17:22
Πιο επιθετικά έχει μπει η Κέρκυρα, που απείλησε αρχικά με τον Ιωάννου, ενώ είχε καλή στιγμή και με τον Σοϊλέδη.
17:24
9' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Σουτ του Παμλίδη, μετά από γύρισμα του Επστάιν πέρασε άουτ.
17:25
Δεν υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη στο παιχνίδι. Το συνεργείο της Nova δεν κατάφερε να ταξιδέψει στην Κέρκυρα λόγω της απεργίας των ναυτεργατών.
17:32
Συμπληρώθηκε ένα τέταρτο παιχνιδιού στο «Νησί των Φαιάκών», με την Κέρκυρα να είναι αυτή που έχει μπει πιο δυνατά για το γκολ.
17:35
16' Σέντρα του Σοϊλέδη, πιάνει την κεφαλιά ο Παμλίδης όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
17:35
17' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Το σουτ του Λεοζίνιο πέρασε άουτ.
17:40
23' Ο Επσταιν έκοψε στον Γκόμες στο κέντρο της μεγάλης όμως το σουτ που επιχείρησε ο τελευταίος πέρασε ελάχιστα άουτ.
17:45
27' Η Κέρκυρα συνεχίζει να έχει τον έλεγχο των κινήσεων. Χωρίς σκορ παραμένει το ματς.
17:47
29' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Τετ α τετ του Επστάιν, με τον Μπόζοβιτς, ο οποίος κράτησε απαραβίαστη την εστία του.
17:49
31' Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Σιόντη ο Αρτυματάς.
17:50
33' Γκολ για την ΑΕΛ! Κάθετη του Ντέλετιτς, ο Κριζμάν έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα των γηπεδούχων και κόντρα στη ροή του ματς έδωσε το προβάδισμα στους «βυσσινί».
17:56
39' Πέναλτι για την Κέρκυρα
17:57
Ο Γκόλιας ανατρέπει τον Παμλίδη και ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι και δείχνει κίτρινη κάρτα στον αμυντικό των «βυσσινί».
17:59
Γκολ για την Κέρκυρα! Ο Γκόμες εκτελεί εύστοχα από τα έντεκα βήματα και ισοφαρίζει σε 1-1 για την Κέρκυρα.
18:03
45+2' Γύρισμα του Κριζμάν, η μπάλα κόντραρε και πέρασε άουτ.
18:04
Ημίχρονο στο ματς. Η ΑΕΛ προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα, όμως η Κέρκυρα επανέφερε γρήγορα τις ισορροπίες και οδήγησε το ματς στην ανάπαυλα με 1-1.
18:22
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
18:23
50' Η Λάρισα μπήκε πιο επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο και πιέζει πιο ψηλά.
18:24
51' Σέντρα του Ζορμπά, απομάκρυνε ο Γκόλιας προ του Επστάιν
18:25
52' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Σουτ του Ζορμπά μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς.
18:27
54' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αρτυματάς.
18:29
56' Γύρισμα του Σπίνουλα, εξαιρετική επέμβαση του Κριζμάν που απομακρύνει τον κίνδυνο
18:31
57' Σουτ του Παμλίδη, πέρασε πάνω από τα δοκάρια
18:38
63' Γρήγορη συνεργασία Ζορμπά με Επστάιν, ο Φατιόν απομακρύνει των κίνδυνο για την ΑΕΛ
18:41
68' Πρώτη τελική για την ΑΕΛ. Σουτ του Λεοζίνιο στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου
18:42
69' Ψιλοκρεμαστό σουτ του Γκόμες λίγο έξω από την περιοχή πέρασε άουτ
18:43
69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Βάργκας στη θέση του Ζορμπά.
18:46
72' Εκτέλεση κόρνερ του Λεοζίνιο μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος
18:47
Νωρίτερα είχε δει κίτρινη κάρτα ο Μασούρας
18:51
78' Έχει ανέβει η ΑΕΛ και προσπαθεί να πιέσει τα καρέ της Κέρκυρας
18:52
78' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Λεοζίνιο ο Λαγός.
18:53
79' Σέντρα του Ντέλετιτς από δεξιά για την ΑΕΛ δεν έπιασε την προβολή ο Κριζμάν και η φάση πέρασε ανεκμετάλλευτη
18:54
80ό λεπτό στο ματς, παραμένει το 1-1 στην Κέρκυρα
18:56
Στο 76' είχε τιμωρηθεί με κίτρινη ο Φατιόν
18:57
Στο 78' ο Μπάουμαν πέρασε στο ματς στη θέση του Επστάιν.
18:58
84' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Ναζλίδη ο Περόνε.
18:59
85' Σέντρα του Ντέλετιτς, ο Κριζμάν πάει για την προβολή όμως κάνει φάουλ πάνω στο Γιαννακόπουλο και βλέπει την κίτρινη κάρτα.
19:00
19:02
87' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα! Ο Μπόζοβιτς έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ζίζιτς απομάκρυνε σωτήρια πριν οι επιθετικοί της Κέρκυρας -που αιφνιδιάστηκαν- γίνουν επικίνδυνοι
19:03
90' Κίτρινη στον Σοϊλέδη για φάουλ, διαμαρτύρεται ο αμυντικός της Κέρκυρας