Λεβαδειακός-Λαμία

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τη Λαμία με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Super League.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τη Λαμία
Με αυτό το ματς θα ολοκληρωθεί το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Super League
Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Μεντί, Μητρόπουλος, Νουάνκο - Γιουσούφ, Μπελγκαζουανί, Τόνι Σίλβα - Γιακουμάκης
Πάγκος: Ναμάσκο, Καθάριος, Καψάσκης, Καραχάλιος, Νιασέ, Σουμπίνιο, Φαβάρο
Λαμία: Παπαδόπουλος – Κουτρομάνος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παντελιάδης – Όμο, Μπλάζιτς – Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι, Ακόστα - Βάντερσον
Πάγκος: Μελίσσας, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Κουκόλης, Φράγκος, Μπουλούλης, Αναστασόπουλος
Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος Α’ βοηθός: Νικόλαος Σάββας Β’ βοηθός: Γεώργιος Κελαζόγλου 4ος: Άγγελος Ζαραβίνος
Ο Λεβαδειακός υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα κόντρα στην ΑΕΛ και βρίσκεται στην 5η θέση με 15 βαθμούς, ενώ η Λαμία είναι στη 10η με 11 βαθμούς
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Γιώργος Γιακουμάκης της ΑΕΚ
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του ματς
3' Σέντρα-σουτ του Μπελγκαζουανί, έδιωξε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Κόρνερ του Σίλβα, πήρε την κεφαλιά ο Μεντί, η μπάλα μόλις πάνω από το δοκάρι
10' Έχει μπει πολύ δυναμικά ο Λεβαδειακός, έχοντας ήδη 4 κόρνερ και μία πολύ καλή ευκαιρία με τον Μεντί
12' Στον αγωνιστικό χώρο ο Γιακουμάκης, αφού από κοντινή απόσταση δέχθηκε με δύναμη την μπάλα στο κεφάλι
15' Όλα καλά με τον επιθετικό του Λεβαδειακού που συνεχίζει το ματς
18' Στο έδαφος και ο Νουάνκο
Δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει
20' Συμπληρώσαμε εικοσάλεπτο στο ματς και η επιθετικότητα του Λεβαδειακού έχει εξασθενήσει
25' Πολλές μονομαχίες στη μεσαία γραμμή και αρκετά φάουλ που διακόπτουν τον όποιο ρυθμό του ματς
31' Επικίνδυνο γύρισμα του Τόνι Σίλβα, απομάκρυνε με τη γροθιά ο Παπαδόπουλος
33' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς
37' Κίτρινη κάρτα στον Γιουσούφ
43' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στον Τριποτσέρη, που πλάσαρε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου
44' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Λεβαδειακό να μένει στο 0-0 με τη Λαμία. Μεγάλη ευκαιρία με τον Τριποτσέρη στο 43' με το πλασέ του καταλήγει στο δοκάρι
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μεντί έκανε τη σέντρα, κεφαλιά-ψαράκι του Γιακουμάκη, η μπάλα πέρασε άουτ!
53' Κίτρινη κάρτα στον Μεντί
54' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Τριποτσέρης πήρε την κεφαλιά στη μικρή περιοχή από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
55' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη
59' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Τσούκαλος
62' Με 10 παίκτες ο Λεβαδειακός! Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μεντί και αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες.
64' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Τόνι Σίλβα, μέσα ο Φαβάρο
67' Κίτρινη κάρτα στον Επασί, επειδή είχε την μπάλα στα χέρια του εκτός περιοχής. Από το ριπλέι δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο, αφού ο γκολκίπερ των γηπεδούχων είχε προλάβει και είχε αφήσει την μπάλα.
Εκνευρισμένος ο Βάντερσον με τον Αναστασιάδη επειδή δεν τον αφήνει να εκτελέσει το φάουλ
73' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Σουμπίνιο, εκτός ο Μπελγκαζουανί
75' Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο
78' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη
82' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Μπλάζιτς, μέσα ο Αναστασόπουλος
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βάντερσον, μέσα ο Φράγκος
90' Σουτ του Πίτι, μπλόκαρε ο Επασί
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
92' Κιτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο
93' Διακοπή στο ματς, καθώς έπεσε στον β' βοηθό μία χαρτοταινία
Λήξη της αναμέτρησης με τον Λεβαδειακό και τη Λαμία να μένουν στο 0-0