LIVE μετάδοση: Ολυμπιακός-Λεβαδειακός

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Λεβαδειακό για την 11η αγωνιστική της Super League
Ο Ολυμπιακός έχει την ευκαιρία με νίκη να φτάσει τον Ατρόμητο και την ΑΕΚ στους 20 βαθμούς που είναι στην 1η θέση.
Από την άλλη πλευρά, χωρίς άγχος ο Λεβαδειακός που έχει κάνει εξαιρετική πορεία έχει 15 βαθμούς και είναι μαζί με τον Πανιώνιο στην 5η θέση.
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Προτό – Ομάρ, Μποτία, Σισέ, Κούτρης – Ζιλέ, Ταχτσίδης – Καρσελά, Φορτούνης, Μάριν - Ανσαριφάρντ
Πάγκος: Καπίνο, Τζούρτζεβιτς, Μαρτίνς, Ένγκελς, Φιγκέιρας, Πάρντο, Σεμπά
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Επασί, Λεονάρντο, Τριποτσέρης, Φαβάρο, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Νουάνκο, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης
Πάγκος: Ναμάσκο, Τόνι Σίλβα, Αντιλέχου, Σουμπίνιο, Καλτσάς, Ιωαννίδης, Νίκας
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Α’ βοηθός: Εμμανουήλ Καλφάκης Β’ βοηθός: Σπυρίδων Βασιλόπουλος 4ος διαιτητής: Άγγελος Ζαραβίνος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από τις πλυμμήρες στη Δυτική Αττική.
Έναρξη του ματς
5' Χωρίς κάτι το σπουδαίο στο ματς μετά το πεντάλεπτο
10' Ισορροπεί στα τελευταία λεπτά ο Λεβαδειακός, που δέχθηκε πίεση, αλλά όχι και φάσεις από τον Ολυμπιακό
13' Σέντρα-σουτ του Μαριν, η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Επασί.
14' Συνεχόμενα κόρνερ για τον Ολυμπιακό
16' Με σέντρες από τα πλάγια προσπαθεί να προκαλέσει ρήγματα ο Ολυμπιακός
18' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Γιουσούφ να κοντράρει καίρια ο Μποτία
19' Στο 69% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας
20' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Επασί
22' Ενοχλήσεις έχει στα πλευρά ο Ζιλέ, όπως είπε στον πάγκο του Ολυμπιακού
25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καρσελά ελίχθηκε από τα δεξιά και μπήκε στην περιοχή, θέλησε να τη στρώσει στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Φορτούνη και πέρασε άουτ, δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Επασί
27' Συνεργασία από τα αριστερά με τον Μάριν και τον Ανσαριφάρντ, ο Ιρανός θέλησε να γυρίσει την μπάλα δίνοντας έτοιμο γκολ στον Φορτούνη, αλλά ο Φαβάρο έδιωξε την τελευταία στιγμή
29' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ταχτσίδης με πλάτη στην εστία γύρισε το σώμα του και πλάσαρε μέσα από την περιοχή, με τον Επασί να απομακρύνει με υπερένταση
31' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Ανσαριφάρντ με τον Επασί, απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Βοιωτών
32' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!. Τέλεια πάσα του Μάριν που βγάζει τον Ανσαριφάρντ μόνο του απέναντι από τον Επασί, αλλά το πλασέ του ήταν κακό, η μπάλα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.
34' Συνεχίζεται το ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών από τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Κούτρη στο σημείο του πέναλτι, με τη μία το σουτ από τον Φορτούνη και φανταστική επέμβαση του Επασί.
Τρομερό δεκάλεπτο (25'-35') για τον Ολυμπιακό που δημιούργησε 4 κλασικές ευκαιρίες
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΖΙΛΕ! Ο Φορτούνης δίνει την πάσα στον Ζιλέ που μπαίνει μέσα στην περιοχή, προσποιείται βγάζοντας από τη φάση τους Τριποτσέρη και Ζαραδούκα και με ιδανικό πλασέ νικάει τον Επασί!
45' Σουτ του Μάριν, η μπάλα άουτ.
Δύο λεπτά καθυστερήσεις
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 1-0 του Λεβαδειακού με το γκολ του Ζιλέ στο 43'
Φτωχό το σκορ με βάση τις ευκαιρίες που έχασαν οι γηπεδούχοι
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
51' Δεν έχει την ίδια ένταση μετά το 1-0 ο Ολυμπιακός
52' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Τριποτσέρης έχει "κλειδώσει" το χέρι του Κούτρη και τον ανατρέπει
53' Χαμένο πέναλτι από τον Φορτούνη! Διάλεξε την αριστερή γωνιά της εστίας του Επασί, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
55' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Με τη μία το πλασέ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα κατευθυνόταν στη γωνία της εστίας του Επασί, αλλά και πάλι ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού απέκρουσε
58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός ο Ζαραδούκας, μέσα ο Σουμπίνιο
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Καρσελά, μέσα ο Σεμπά
61' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Ανσαριφάρντ και πάλι απέκρουσε ο Επασί και στη συνέχεια ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού απέκρουσε και το σουτ του Ομάρ
67' Φαίνεται ότι ο Λεβαδειακός δείχνει μια διάθεση να διεκδικήσει κάτι από το ματς.
68' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, έδιωξε με υπερένταση ο Προτό
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Εκτέλεση κόρνερ από τους Βοιωτούς, έπιασε την κεφαλιά χωρίς καν να σηκωθεί από το έδαφος ο Γιακουμάκης και κάνει το 1-1!
71' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι, ο Γιακουμάκης βγαίνει φάτσα με τον Προτό, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο και απέρκουσε ο Βέλγος. Στη συνέχεια έδιωξε σε κόρνερ ο Κούτρης
77' Φαίνεται εντελώς αμήχανος ο Ολυμπιακός μετά την ισοφάριση του Λεβαδειακού
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ταχτσίδης, μέσα ο Μαρτίνς
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Φορτούνης, μέσα ο Τζούρτζεβιτς
82' Σε θέση βολής ο Τζούρτζεβιτς που στέλνει την μπάλα άουτ
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ 2-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΥΤΡΗ! Πολύ δυνατό σουτ του Κούτρη έξω από την περιοχή, ο Επασί κάνει τρομερό λάθος και ο Ολυμπιακός ξαναπαίρνει το προβάδισμα
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης.
Ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού, χάρη στο γκολ του Κούτρη στο 84' και την γκέλα του Επασί.