Παρακολουθείστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη των αποψινών παιχνιδιών για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις έξι αναμετρήσεις της βραδιάς για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.
Η σέντρα στα παιχνίδια είναι προγραμματισμένη, ως συνήθως, στις 21:45.
21:37
Νωρίτερα διεξήχθησαν δύο αναμετρήσεις.
21:39
Αρχικά για τον 7ο όμιλο η Μπεσίκτας αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1) με την Πόρτο. Τα τέρματα σημείωσαν οι Ταλίσκα για Μπεσίκτας και Φελίπε για Πόρτο.
21:41
Το ίδιο σκορ (1-1) είχε και η αναμέτρηση για τον 5ο όμιλο ανάμεσα στην Σπάρτακ Μόσχας και την Μάριμπορ.
21:42
Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ για την αναμέτρηση της Μπεσίκτας με την Πόρτο.
21:43
Και ΕΔΩ για το ματς της Σπαρτάκ με την Μάριμπορ.
21:44
Αναλυτικά το πρόγραμμα της υπόλοιπης βραδιάς περιλαμβάνει τις εξής αναμετρήσεις: ΑΠΟΕΛ - Ρεάλ Μαδρίτης, Μπορούσια Ντόρτμουντ - Τότεναμ, Σεβίλλη - Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Σίτι - Φέγενορντ, Νάπολι - Σαχτάρ Ντόνετσκ, Μονακό - Λειψία
21:45
Πρώτο παιχνίδι που ξεκινά είναι αυτό της Μονακό με την Λειψία.
21:47
1' Ανοίγει το σκορ η Λίβερπουλ στην έδρα της Σεβίλης με τον Φιρμίνο (0-1)
21:52
6' Η Λειψία παγώνει το Λουί Ντε και παίρνει το προβάδισμα απέναντι στη Μονακό (0-1) με αυτογκόλ για... blooper του Τζέμερσον
21:55
9' Δεύτερο τέρμα για τη Λεψία κόντρα στη Μονακό (0-2) με τον Βέρνερ να τελειώνει ιδανικά την εκπληκτική πάσα του Καμπλ
22:04
Απίστευτη ευκαιρία για την Σεβίλη με το πλασέ του Νολίτο να σταματά στο δοκάρι!
22:08
22' Η Λίβερπουλ κάνει το 0-2 με πανομοιότυπο τρόπο κόντρα στη Σεβίλη. Σκόρερ ο Μανέ με κεφαλιά-ψαράκι στο δεύτερο δοκάρι.
22:11
23' O Μόντριτς με σουτ στην κίνηση δίνει το προβάδισμα στη Ρεάλ κόντρα στον ΑΠΟΕΛ (0-1)
22:13
Εδώ το 0-2 της Λίβερπουλ:
22:15
29' Πάρτι Λίβερπουλ στο ''Σάντσες Πιθχουάν'' που κάνει 0-3 με τον Φιρμίνο να σκοράρει σε κενό τέρμα
22:17
31' Ο Βέρνερ με πέναλτι κάνει τρία τα τέρματα της Λειψίας στην έδρα της Μονακό (0-3)
22:18
31' Ανοίγει το σκορ η Ντόρτμουντ κόντρα στη Τότεναμ με τον Ομπαμεγιάνγκ
22:20
To 0-1 της Ρεάλ Μαδρίτης στο ΓΣΠ με τον Μόντριτς:
22:24
38' Ο Μπενζεμά κάνει το 0-2 για τη Ρεάλ με ψύχραιμο πλασέ, βρίσκοντας δίχτυα μετά από 279 (!) ημέρες
22:27
40' Ο Νάτσο με ένα ακροβατικό βγαλμένο από... πολεμική τέχνη κάνει το 0-3 για την Ρεάλ
22:28
43' Ο Φαλκάο βρίσκει δίχτυα με καρφωτή κεφαλιά και η Μονακό μειώνει σε 1-3 το ματς με τη Λειψία
22:30
45' Φεστιβάλ τερμάτων στο Λουί Ντε. Ο Κεϊτά κάνει ό,τι θέλει την άμυνα της Μονακό, πλασάρει άψογα τον Σούμπασιτς και κάνει το 1-4
22:31
45' Δεύτερο γκολ και για τον Μπενζεμά ο οποίος πλασάρει σε κενό τέρμα και κάνει το 0-4 για την Ρεάλ
22:32
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα.
22:33
Πάμε να δούμε την εξέλιξη ως τώρα στα παιχνίδια.
22:35
ΑΠΟΕΛ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-4, Ντόρτμουντ-Τότεναμ 1-0, Σεβίλλη-Λίβερπουλ 0-3, Μαν. Σίτι-Φέγενορντ 0-0, Νάπολι-Σαχτάρ Ντ. 0-0, Μονακό-Λειψία 1-4
22:48
Ξεκίνησε το 2ο μέρος στα παιχνίδια
22:51
49' Σκόραρε και ο Ρονάλντο με κεφαλιά και κάπως έτσι η Ρεάλ κάνει το 0-5
22:52
49' Ισοφαρίζει το παιχνίδι με την Ντόρτμουντ η Τότεναμ. Σκόρερ ο συνήθης ύποπτος Χάρι Κέιν
22:54
51' Μειώνει η Σεβίλλη με κεφαλιά του Μπεν Γιεντέρ σε 1-3
22:57
55' Δεύτερο προσωπικό γκολ του Ρονάλντο και 0-6 για την Ρεάλ κόντρα στην ΑΠΟΕΛ
22:59
56' Ανοίγει το σκορ η Νάπολι με τον Ινσίνιε να ''εκτελεί'' τον Πιατόφ με απίστευτο σουτ στο δεξί ''γάμα''.
23:01
Πέναλτι την Σεβίλλη!
23:03
60' Σκοράρει ο Μπεν Γιεντέρ και η Σεβίλλη επιστρέφει στο ματς (2-3)
23:11
Απίστευτη ευκαιρία για την Νάπολι με τον Ζιελίνσκι να αστοχεί προ κενής εστίας.
23:18
Όλα τα παιχνίδια βρίσκονται στο 75'.
23:19
76' Ανατρέπει το παιχνίδι με την Ντόρτμουντ η Τότεναμ με εκπληκτικό πλασέ του Σον και πλέον προηγείται με 1-2.
23:23
80' Η Νάπολι κάνει δύο τα τέρματά της με τον Ζιελίνσκι να συνεργάζεται άψογα με τον Ινσίνιε και να τελειώνει ιδανικά τη φάση
23:25
82' Ο Μέρτενς με κεφαλιά κάνει το 3-0 για την Νάπολι και καθαρίζει το παιχνίδι με την Σαχτάρ.
23:30
87' Ανοίγει για το σκορ για την Μαν. Σίτι ο Στέρλινγκ και κάνει το 1-0 κόντρα στη Φέγενορντ
23:34
Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις σε όλα τα παιχνίδια
23:35
Τελικό σκορ στο Πριγκηπάτο. Μονακό-Λειψία 1-4
23:36
94' ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! Η Σεβίλλη ισοφαρίζει τη Λίβερπουλ 3-3
23:37
Η Πιζάρο εκμεταλλεύεται την αναμπουμπούλα μέσα στην αγγλική άμυνα και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κάριους.