Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων στο Champions League.

21:28
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων του Champions League.
21:30
Το Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ολυμπιακός είναι το πιο ενδιαφέρον ματς από ελληνικής άποψης, ενώ από 'κει και πέρα το πιο "μεγάλο" παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Τορίνο ανάμεσα σε Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα.
21:30
Εκεί όπου ο Λιονέλ Μέσι έμεινε στον πάγκο από τον Ερνέστο Βαλβέρδε, πιθανώς για να πάρει και ανάσες ενόψει του ντέρμπι... κορυφής με Βαλένθια το προσεχές σαββατοκύριακο.
21:32
Νωρίτερα διεξήχθησαν ήδη δύο αγώνες. Πρόκειται για τα Καραμπάγκ-Τσέλσι 0-4 και ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπενφίκα 2-0.
21:35
Το πρόγραμμα που θα μας απασχολήσει απόψε: Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρόμα, Βασιλεία-Μαν. Γιουνάιτεντ, Γιουβέντους-Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν-Σέλτικ, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ολυμπιακός, Άντερλεχτ-Μπάγερν Μονάχου.
21:45
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια
21:47
1' ΓΚΟΛ για τη Σέλτικ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντεμπελέ σουτάρει εν κινήσει, η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυνόμενου και ο Αρεολά που αιφνιδιάζεται, δεν μπορεί να αποτρέψει το 0-1 μέσα στο Παρίσι.
21:55
9' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Κλέψιμο του Ραμπιό στο χώρο του κέντρου, μπουκάρει προς την περιοχή της Σέλτικ, σπάει αριστερά για τον Νεϊμάρ, ο οποίος νικά τον τερματοφύλακα της Σέλτικ και ισοφαρίζει σε 1-1.
21:58
Ιδού το γκολ του Νεϊμάρ
22:07
22' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα! Εκτέλεση φάουλ του Ράκιτιτς από πολύ μακριά, Παουλίνιο-Σουάρες προσπαθούν να μπουν στην πορεία της μπάλας, δεν τα καταφέρνουν κι αυτή τελικώς σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπουφόν.
22:08
22' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Ραμπιό-Βεράτι-Νεϊμάρ κρύβουν τη μπάλα με τρομερό τριγωνάκι και ο Βραζιλιάνος την... εμφάνιζει στα δίχτυα της Σέλτικ με εντυπωσιακό διαγώνιο τελείωμα. Νωρίς-νωρίς ανατροπή για τους Γάλλους που προηγούνται πλέον 2-1.
22:15
29' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Εκτέλεση φάουλ στην καρδιά της περιοχής της Σέλτικ, με... καραμπόλες η μπάλα φτάνει στον Καβάνι, ο οποίος την σπρώχνει στα δίχτυα για το 3-1.
22:16
22:16
Μία... ασυνήθιστη εικόνα με τον Λιονέλ Μέσι στον πάγκο.
22:22
36' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Αλλού γι' αλλού η άμυνα της Σέλτικ, με τη μπάλα να φτάνει στον Εμπαπέ, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή της Σέλτικ διαμορφώνει το 4-1.
22:25
ΜΟΝΟ στο Παρί-Σέλτικ (4-1) έχουμε γκολ μέχρι τώρα, όλα τα υπόλοιπα είναι στο 0-0, περίπου στο 38'.
22:26
40' ΓΚΟΛ για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας Υπέροχη συνεργασία από τους Πορτογάλους, με την άμυνα του Ολυμπιακού να μην μπορεί να διώξει. Η μπάλα έφτασε στον Μάρτινς, ο οποίος γύρισε από τα αριστερά στον Ντοστ κι αυτός εκτέλεσε τον Προτό για το 1-0.
22:29
41' Δεν μέτρησε γκολ της Ατλέτικο Μαδρίτης. Ο Αουγκούστο Φερνάντες σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της Ρόμα, ωστόσο ο διαιτητής Κάιπερς είχε σφυρίξει για χέρι του άσου των Ισπανών.
22:29
44' ΓΚΟΛ για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας Μοιραίο λάθος του Κούτρη που άργησε να διώξει και ο Μπρούνο Σέζαρ του έκλεψε τη μπάλα, με αποτέλεσμα στη συνέχεια να μπει στην ερυθρόλευκη περιοχή και με ευθύβολο σουτ να νικήσει τον Προτό για το 2-0.
22:34
Με αυτό το εντυπωσιακό γκολ έκανε το 2-1 η Παρί Σεν Ζερμέν
22:35
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρόμα 0-0, Γιουβέντους-Μπαρτσελόνα 0-0, Βασιλεία-Μαν. Γιουνάιτεντ 0-0, Άντερλεχτ-Μπάγερν Μονάχου 0-0, Παρί Σεν Ζερμέν-Σέλτικ 4-1, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ολυμπιακός 2-0.
22:51
Για να δούμε τι θα δούμε στα δεύτερα ημίχρονα...
22:53
51' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου Οι Βαυαροί έφυγαν στον αιφνιδιασμό, ο Τολισό άνοιξε στα δεξιά για τον Τιάγκο, αυτός γύρισε παράλληλα για τον Λεβαντόφσκι και ο... ξανθός Πολωνός έκανε εύκολα το 0-1 κόντρα στην Άντερλεχτ.
23:05
63' ΓΚΟΛ για την Άντερλεχτ! Γέμισμα στην περιοχή της Μπάγερν, η άμυνά της δεν μπορεί να απομακρύνει και με κοντινή κεφαλιά ο Χάνι ισοφαρίζει σε 1-1.
23:08
64' Δοκάρι για τη Ρόμα με τον Ναϊνγκολάν! Παραμένει το 0-0 στη Μαδρίτη ανάμεσα στην Ατλέτικο και την ομάδα του Κώστα Μανωλά.
23:10
67' Δοκάρι για τη Βασιλεία! Ο Λανγκ έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά σημάδεψε το δοκάρι του Ντε Χέα και παραμένει το 0-0.
23:10
66' ΓΚΟΛ για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας Εκτέλεση κόρνερ για τους Πορτογάλους, ο Ντοστ πιάνει την κεφαλιά ανάμεσα σε Μποτία-Ένγκελς και κάνει το 3-0 απέναντι στον Ολυμπιακό.
23:12
69' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο ! Ο Κορέα προλαβαίνει τη μπάλα πριν βγει άουτ, γυρίζει για τον Γκριζμάν ο οποίος με εναέριο γυριστό, εκτελεί τη Ρόμα για το 1-0.
23:19
77' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου! Εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά του Κίμιχ, ο Τολισό πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με όμορφη κεφαλιά ξαναδίνει προβάδισμα στους Βαυαρούς για το 2-1 μέσα στο Βέλγιο.
23:20
75' ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν Ο Εμπαπέ γύρισε στην καρδιά της άμυνας της Σέλτικ, αυτή -ως συνήθως απόψε- είναι άφαντη και τελικώς ο Βεράτι που γίνεται κάτοχος της μπάλας, εκτελεί για το 5-1.
23:21
Η εντυπωσιακή γκολάρα του Γκριζμάν
23:23
79' ΝΕΟ ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Ωραία σέντρα από τα αριστερά του Παστόρε, ο Καβάνι πιάνει διαγώνιο μονοκόμματο σουτ και γράφει το 6-1 απέναντι στην... καψερή Σέλτικ.
23:25
80' ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ για την Παρί Σεν Ζερμέν! 7-1! Εκπληκτικό σουτ με το μυτάκι από τον Ντάνι Άλβες που... ξεχειλώνει το προβάδισμα των Παριζιάνων.
23:28
85' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης Ωραία κάθετη για τον Γκαμεϊρό, που βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Ρόμα, πέρασε τον τερματοφύλακα κι εν συνεχεία πλάσαρε ωραία από πλάγια θέση για το 2-0.
23:30
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Φιγκέιρας έδωσε στον Οφόε, αυτός σούταρε δυνατά και μείωσε 3-1. Αρχικά δόθηκε οφσάιντ ο Σεμπά, επειδή επηρέαζε το οπτικό πεδίο του τερματοφύλακα της Σπόρτινγκ, αλλά τελικώς το γκολ μέτρησε.
23:32
89' ΓΚΟΛ για τη Βασιλεία! Παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, ο Λανγκ πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και κάνει το 1-0 για τους Ελβετούς κόντρα στη Γιουνάιτεντ!