Κέρκυρα-Ατρόμητος

14:37
Καλησπέρα σας
14:38
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον Ατρόμητο για τη 15η αγωνιστική της Super League, με την οποία ανοίγει η τελευταία μέρα του α' γύρου
14:39
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε πολύ δύσκολη θέση, καθώς είναι προτελευταίοι με 11 βαθμούς και θέλουν τη νίκη για να βγουν από την επικίνδυνη ζώνη
14:40
Από την άλλη ο Ατρόμητος είναι 4ος με 27 βαθμούς, μόλις τρεις πίσω από την κορυφή και θέλει να παραμείνει στον ίδιο ρυθμό, κυρίως για να είναι όλο και πιο άνετος στην υπόθεση της πεντάδας
14:41
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
14:44
Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης – Γκόμες, Γρομητσάρης, Ιωάννου, Σοϊλέδης – Αρτυματάς, Σιόντης – Νούνες, Ζορμπάς, Επστάιν - Μπάουμαν
14:46
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μπουσούλατζιτς, Κυριακίδης – Ούμπιντες, Βασιλακάκης, Ουάρντα - Ντάουντα
14:47
Πάγκος: Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Κρητικός, Γεωργίου, Μπαλάφας, Κόντος, Αναστασίου
14:48
Πάγκος: Μίρκοβιτς, Μενσά, Καρασαλίδης, Νάτσος, Βασιλείου, Μπαστακός, Ζησόπουλος
14:49
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης Α’ βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς Β’ βοηθός: Αθανάσιος Κολοσιώνης 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος
14:50
14:52
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί και στο Κύπελλο, αλλά στο γήπεδο του Περιστερίου, με τον Ατρόμητο να επικρατεί 1-0 με γκολ-πέναλτι του Ουάρντα στο 95'. Στην παράβαση είχε υποπέσει ο Αρτυματάς με χέρι μέσα στην περιοχή. Μάλιστα, η ομάδα των «Φαιάκων» αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού
15:01
1' Έναρξη του ματς
15:02
Έντονος ο αέρας και ψιλόβροχο στην Κέρκυρα
15:04
Μεταξύ του κόσμου, βρίσκονται και περίπου 20 οπαδοί του Ατρόμητου που έκαναν το ταξίδι μέχρι την Κέρκυρα
15:06
5' Δύσκολος και βαρύς ο αγωνιστικός χώρος. Οι παίκτες δυσκολεύονται πολύ στο κοντρόλ, ενώ γίνεται εύκολα το λάθος
15:07
6' Τρομερή ευκαιρία για την Κέρκυρα και εκπληκτική επέμβαση του Γιαννιώτη! Ο Επστάιν εκτέλεσε το κόρνερ (από το ριπλέι φαίνεται ότι η μπάλα από τα φάλτσα ίσως να έχει περάσει τη γραμμή) και ο Γκόμες που ήταν εντελώς αμαρκάριστος έκανε την προβολή, υποχρεώνοντας τον γκολκίπερ του Ατρόμητου σε τρομερή απόκρουση.
15:13
12' Η Κέρκυρα έχει μπει καλύτερα στο ματς, με τον Ατρόμητο να φαίνεται να έχει μεγάλη απόσταση στις γραμμές του και να μην μπορεί να προσαρμοστεί στις συνθήκες του ματς
15:16
15' Σουτ του Ουάρντα από μακρινή απόσταση, ελέγχει τη φάση ο Κουτζαβασίλης
15:17
16' Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα, νέα επέμβαση του Γιαννιώτη! Ο Νούνες κοντρολάρει και παράλληλα στρώνει στον Μπάουμαν που έκανε το σουτ, αλλά με νέα απόκρουση ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου λέει «όχι»
15:22
21' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Ντάουντα να είναι στο έδαφος λόγω τραυματισμού.
15:24
Η εμφάνιση των φιλοξενούμενων θυμίζει πολύ αυτή κόντρα στον Πλατανιά στο πρώτο ημίχρονο
15:26
25' Η Κέρκυρα είναι καλύτερη, έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και δεν κινδυνεύει καθόλου από τον κάκιστο Ατρόμητο
15:28
Ο Ντάουντα δεν θα μπορέσει να συνεχίσει, στη θέση του θα μπει ο Μενσά, έτσι ο Ατρόμητος θα βγάλει το υπόλοιπο του αγώνα χωρίς καθαρόαιμο επιθετικό
15:30
29' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ντάουντα, μέσα ο Μενσά.
15:32
31' Σέντρα-σουτ του Ουάρντα από τα αριστερά, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Κουτζαβασίλης
15:33
32' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στην κίνηση του Μενσά
15:33
32' Κίτρινη κάρτα στον Νούνες
15:34
Στην κορυφή της επίθεσης ο Ουάρντα, αριστερά ο Μενσά, δεξιά ο Ούμπιντες
15:38
37' Κίτρινη κάρτα στον Γκομές, που πάει επικίνδυνα με τάκλιν-ψαλίδι πάνω στα πόδια του Μενσά
15:39
38' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννούλη, η μπάλα παίρνει περίεργα φάλτσα λόγω του αέρα και αφού βρίσκει το πάνω μέρος του δοκαριού, καταλήγει άουτ
15:40
39' Κεφαλιά του Μπάουμαν, σχετικά αδύναμη, αφήνει την μπάλα να περάσει εκτός ο Γιαννιώτης
15:43
41' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ
15:47
45'+ Ωραία ατομική προσπάθεια του Νούνες, η μπάλα αργά βγαίνει άουτ
15:48
Ο Νούνες στην προσπάθειά του να αποφύγει τον Γιαννούλη στη διεκδίκηση της μπάλας χτυπάει με τα χέρια του το κεφάλι τον αμυντικό του Ατρόμητου και δίνεται φάουλ. Έπρεπε να δοθεί και κίτρινη, που θα ήταν η δεύτερη για τον εξτρέμ της Κέρκυρας
15:49
Λήξη ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, σε ένα ματς όμως που έχει ρυθμό
15:49
Δύσκολος ο αγωνιστικός χώρος που εγκυμονεί κινδύνους για τους παίκτες των δύο ομάδων
16:03
46' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κυριακίδης, μέσα ο Καρασαλίδης
16:04
Έναρξη β' ημιχρόνου
16:06
Αλλαγή συστήματος για τον Ατρόμητο σε 3-5-2. Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας - Κιβρακίδη, Μπουσούλατζιτς, Ούμπιντες, Βασιλακάκης, Γιαννούλης - Ουάρντα, Μενσά
16:09
50' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Οι παίκτες του Ατρόμητου κρύβουν την μπάλα αλλάζοντας τρεις πάσες με τη μία, ο Ουάρντα έκανε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Κουτζαβασίλης με εκπληκτική επέμβαση κρατάει το 0-0
16:11
53' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα για φάουλ στον Επστάιν
16:14
55' Έχει αλλάξει πλήρως η εικόνα στο β' ημίχρονο. Ο Ατρόμητος έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχει μεταφέρει το παιχνίδι στην περιοχή της Κέρκυρας
16:17
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σκόρερ ο Ουάρντα που πάει στους οπαδούς του Ατρόμητου για να πανηγυρίσει! Τρομερό τελείωμα της φάσης από τον Αιγύπτιο που χωρίς να βλέπει την εστία, τελειώνει τη φάση με το αριστερό κάνοντας το 0-1!
16:20
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Ουάρντα και πάλι! Αντεπίθεση από τους Περιστεριώτες, πάσα στον Αιγύπτιο που και πάλι με το αριστερό αφήνει «άγαλμα» τον Κουτζαβασίλη και κάνει το 0-2!
16:22
64' Αλλαγές για την Κέρκυρα. Εκτός ο Ζορμπάς και ο Νούνες, μέσα ο Κόντος και ο Γεωργίου
16:28
70' Κακή εκτέλεση του Ιωάννου, η μπάλα άουτ
16:31
73' Εκτός ο Επστάιν, μέσα ο Αναστασίου
16:34
76' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη
16:35
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΟΝΤΗ! Μειώνει σε 2-1 η Κέρκυρα! Λανθασμένη απομάκρυνση του Καρασαλίδη, στρώνεται η μπάλα στον Σιόντη που πιάνει εκπληκτικό σουτ, κάνοντας το 1-2.
16:45
Ετοιμάζεται να μπει ο Ζησόπουλος στο ματς
16:45
87' Εκτός ο Ούμπιντες, μέσα ο Ζησόπουλος
16:48
90' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
16:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
16:51
93' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ ΚΑΙ 3-1! Ο Βασιλακάκης με λόμπα έξω από την περιοχή «ζωγραφίζει» τον Κουτζαβασίλη και κάνει το 3-1!
16:53
Λήξη της αναμέτρησης και νέα μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο με 3-1 επί της Κέρκυρας!