Λαμία-ΑΕΛ

16:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λαμία-ΑΕΛ, για την 15η αγωνιστική της Super League
16:59
Οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από το 1-1 με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, είναι στην 10η θέση με 16 βαθμούς
17:00
Οι φιλοξενούμενοι, που επικράτησαν 1-0 επί της Ξάνθης, είναι στην 7η θέση με 17 βαθμούς
17:00
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:00
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Κουκόλης, Καραγιάννης, Βασιλαντωνόπουλος, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος, Πίτι, Βουό.
17:00
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Ντέλετιτς, Αγκάνοβιτς, Ναζλίδης, Κριζμάν
17:01
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μελίσσας, Μπουμπούλης-Τσαμπρούνης, Τσούκαλος, Φράγκος, Αναστασιάδης, Κουτρομάνος
17:01
Στον πάγκο της ομάδας της Λάρισας: Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Μασούρας, Φάρκας, Λεοζίνιο, Γιαννιτσάνης, Μπάλλας.
17:01
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας. Δαμιανός Ευθυμιάδης, Αντώνιος Δίπλαρης Τέταρτος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
17:05
17:13
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
17:15

Έναρξη στο ματς!

17:21
5' Μακρινό σουτ του Κριζμάν για την ΑΕΛ, δεν ανησυχεί ο Παπαδόπουλος
17:25
9' Απειλεί η ΑΕΛ. Ο Γκόλιας ελίχθηκε ωραία εκτός περιοχής, έδωσε στον Ναζλίδη που καθυστέρησε με αποτέλεσμα να κλειστεί και μοίρασε στον Αγκάνοβιτς που σούταρε, βρίσκοντας τον Παπαδόπουλο σε ετοιμότητα.
17:32

18' Γκολ η ΑΕΛ, 0-1!

Μετά από αντεπίθεση που ξεκίνησε από την περιοχή της, ο Αγκάνοβιτς μοίρασε στον Ντέλετιτς που με συρτό σουτ νίκησε τον Παπαδόπουλο.
17:36
21' Σουτ του Ντέλετιτς, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
17:39
23' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος ελίχθηκε από τα αριστερά και σούταρε, αλλά ο Μπόζοβιτς δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.
17:44
28΄ Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος στη θέση του Παντελιάδη.
17:44
29' Σουτ του Αναστασόπουλου κεντρικά εκτός περιοχής, ο Μπόζοβιτς μπλοκάρει.
17:46

31' Γκολ η ΑΕΛ, 0-2!

Έπειτα από αντεπίθεση που ξεκίνησε από δικό του κλέψιμο, ο Ναζλίδης μοίρασε αριστερά για τον Κρίζμαν που έκανε το γύρισμα σχεδόν πάνω στη γραμμή έχοντας ξεφύγει από τον αντίπαλο πορτιέρο και βρήκε τον Ντέλετιτς που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σε ανυπεράσπιστη εστία ουσιαστικά λόγω της εξόδου του Παπαδόπουλου.
17:51
37' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Φατιόν που γκρέμισε τον Πίτι
17:53

37' Στα δίχτυα η μπάλα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Λαμία!

Ο Βουό νίκησε τον Μπόζοβιτς με κεφαλιά έπειτα από στημένη φάση, αλλά υποδείχθηκε ορθώς σε αντικανονική θέση.
17:59
43' Κίτρινη για τον Αγκάνοβιτς της ΑΕΛ, που έπεσε πολύ εύκολα σε μαρκάρισμα που δέχθηκε μέσα στην περιοχή.
18:00
45' Σουτ του Μπλάζιτς εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς
18:00
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος
18:03

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Λαμία-ΑΕΛ 0-2

Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Ντέλετιτς (18’, 31’). Σαφώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας προκαλέσει μεγάλη ζημιά στους γηπεδούχους μέσω των αντεπιθέσεων. Τους βγήκε κατά… γράμμα το πλάνο που είχαν.
18:19

Έναρξη δεύτερου μέρους!

18:22
48' Δοκάρι για τη Λαμία! Γεμάτο σουτ του Αναστασόπουλου, η μπάλα βρήκε και στον Γκιόλια και χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Μπόζοβιτς
18:30
56' Σουτ του Πίτι από μακρινή απόσταση, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Μπόζοβιτς.
18:36
18:36
18:36
Πιέζει τα τελευταία λεπτά η Λαμία, έχει κάνει "κοιλιά" η ΑΕΛ
18:40
61' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος περνά στη θέση του Πίτι.
18:51
77' Κίτρινη στον Γουάλας
18:51
77' Εκτέλεση φάουλ του Αγκάνοβιτς. Μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς.
19:02
88' Μασούρας αντί Κρίζμαν για την ΑΕΛ
19:05
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
19:06
90' +2' Γιαννιτσάνης αντί Ναζλίδη στο ματς για την ΑΕΛ