Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον Πανιώνιο στη Βοιωτία για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Λεβαδειακού απέναντι στον Πανιώνιο.
18:59
Ματς στη Βοιωτία με το οποίο ολοκληρώνεται η 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
19:03
Σε πιο δύσκολη θέση η ομάδα του Ανιγκό, καθώς βρίσκεται στην 12η θέση με 15βαθμούς.
19:04
Οι Βοιωτοί έχουν να νικήσουν εδώ και επτά ματς στο πρωτάθλημα, ενώ μετρούν και τέσσερις σερί ήττες.
19:04
Από την άλλη πλευρά, οι κυανέρυθροι θέλουν το "διπλό" για να συνεχίσουν να διεκδικούν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.
19:05
Βρίσκονται στην 5η θέση με 22 και απέχουν 8 από τον Ατρόμητο.
19:08
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:08
Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Αμαράλ, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Τσαμπούρης, Νιασέ, Νουάνκο, Γιουσούφ, Σουμπίνιο, Μπελγκαζουανί, Γιακουμάκης
19:08
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Καλτσάς, Μεντί, Ζαραδούκας, Ιωαννίδης, Καθάριος, Μητρόπουλος
19:09
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Χταζισαφί, Γκιοατά, Μπανανά, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Λάμπρου, Σαββίδης, Μασούρας, Γεσίλ
19:09
Στον πάγκο: Μπαντής, Ντουρμισάι, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Βουκελάτος, Ταπόκο
19:26
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου
19:29
1' Σέντρα στο ματς
19:34
4' Eκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, ο Φαβάρο πήρε την κεφαλιά αλλά δεν ενόχλησε τον Κότνικ.
19:39
11' Μακρινό σουτ του Σουμπίνιο, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ.
19:42
13' Οι δύο ομάδες προσπαθούν να παίξουν γρήγορα. Πολλά τα λάθη στον χώρο του κέντρου.
19:47
18' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Βλάχο.
19:49
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Γιουσούφ έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Γιακουμάκης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κότνικ έδιωξε με ωραία επέμβαση.
19:51
21' Πέσιμο του Γκιοατά στην περιοχή έπειτα από τράβηγμα του Νιάσε. Ο αμυντικός του Λεβαδειακού κράτησε όντως τον αντίπαλό του, ωστόσο, αυτός φάνηκε να πέφτει πολύ εύκολα και ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί.
19:52
22' Ευκαιρία και για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας βρήκε χώρο και σούταρε έξω από την περιοχή και ο Εμπασί έδιωξε σε κόρνερ.
19:52
23' Φάση για τον Πανιώνιο. Κεφαλιά του Γκιοατά έπειτα από κόρνερ, η μπάλα λίγο άουτ.
19:55
25' Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, όμως ο Γιακουμάκης δεν γύρισε σωστά την μπάλα, η οποία πέρασε απ' όλους.
19:57
27' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Αναστάτωση στην άμυνα του Πανιώνιου, η μπάλα έφτασε στον Μπελγκαζουανί ο οποίος έπιασε το σουτ το οποίο κόντραρε στα σώματα και δεν πήρε πορεία προς την εστία.
19:58
28' Kίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο για φάουλ στον Λάμπρου. Σωστή, ο παίκτης του Λεβαδειακού βρήκε τον αντίπαλό του με το χέρι στο πρόσωπο.
20:04
35' Φάση για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Νιάσε από πλάγια θέση, ο Χατζησαφί έβαλε την κόντρα και στην επαναφορά ο Γιουσούφ είδε το γύρισμά του να περνάει από όλους.
20:08
39' Ωραία ανάπτυξη από τον Πανιώνιο, αλλά η σέντρα του Βλάχου από τα δεξιά ήταν απογοητευτική.
20:11
42' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ωραία ενέργεια και σουτ του Γιουσούφ, ο Κότνικ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια πριν προλάβει να μπει στη φάση ο Σουμπίνιο.
20:14
45΄ Πονηρό γύρισμα του Γεσίλ στη μικρή περιοχή, μπλόκαρε ο Εμπασί.
20:14
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:15
Λεβαδειακός και Πανιώνιος μπαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).
20:15
Πιο επικίνδυνοι οι Βοιωτοί, όμως δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες τους.
20:30
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:31
46' Φάση για τον Λεβαδειακό. Γύρισμα του Γιοσούφ από τα δεξιά, ο Γιακουμάκης έπιασε το σουτ αλλά ο Κότνικ ήταν σε ετοιμότητα.
20:32
47' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη για φάουλ στον Μπελγκαζουανί.
20:34
49' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Γύρισμα του Μπελγκαζουανί στον Γιακουμάκη ο οποίος βρήκε περισσότερο την μπάλα με τον ώμο αλλά ο Κότνικ ήταν και πάλι σε ετοιμότητα.
20:36
50' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο.
20:37
52' Ευκαιρία και για τον Πανιώνιο. Σέντρα του Γεσίλ από τα δεξιά, όμως ο Επασί πρόλαβε τον Μασούρα και έδιωξε.
20:39
54' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Γεσίλ πέρασε ο Ντουρμισάι.
20:41
56' Φάση για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι άφησε έξυπνα την μπάλα να περάσει, αλλά το σουτ του Λάμπρου πέρασε άουτ.
20:43
58' ΓΚΟΟΛ 0-1 Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ!
20:44
Ο Λάμπρου άνοιξε στον Μασούρα, ο οποίος απέφυγε τον Τσαμπούρη και έπιασε δυνατό σουτ από πλάγια θέση το οποίο κατέληξε στα δίχτυα.
20:45
60' ΓΚΟΟΛ 1-1 Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ!
20:46
Εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο, ο Γιακουμάκης τσίμπησε την μπάλα που έφτασε στο δεύτερο δοκάρι και ο Λεονάρντο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:48
62' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος αντί του Νιάσε.
20:51
66' Φαλτσαριστό σουτ του Λάμπρου έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:55
69' Λάθος του βοηθού, που έδωσε ελεύθερο υπέρ του Λεβαδειακού καθώς θεώρησε πως η μπάλα βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρο. Ο Λάμπρου την γύρισε κανονικά πριν βγει ολόκληρη.
20:58
73' Σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
20:58
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ταπόκο αντί του Σαββίδη.
21:01
76' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο.
21:02
78' ΓΚΟΟΛ 2-1 για τον Λεβαδεικό!
21:03
Μετά από απόκρουση του Επασί, ο Λεβαδειακός βγήκε γρήγορα στην κόντρα, ο Σουμπίνιο πέρασε κάθετα στον Γιακουμάκη ο οποίος με την βοήθεια της κόντρας νίκησε τον Κότνικ.
21:06
81'Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Χατζισαφί.
21:06
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Βουκελάτος αντί του Σιώπη.
21:08
83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μεντί αντί του Σουμπίνιο.
21:10
Άλλα πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'.
21:14
Πιέζει ο Πανιώνιος, αλλά δεν μπορεί να βγάλει φάσεις.
21:16
90' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μπελγκαζουανί, ο Ιωαννίδης.
21:16
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:18
90'+3' Επικίνδυνη σέντρα από αριστερά, η μπάλα φεύγει κόρνερ!
21:18
90'+4' Σουτ του Βουκελάτου από πολύ δύσκολη γωνία, η μπάλα έφυγε πολύ άουτ...
21:19
90'+4' Και τέλος στο ματς!
21:19
Μεγάλη νίκη (2-1) για τον Λεβαδειακό με ανατροπή επί του Πανιωνίου!
21:20
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλός σας βράδυ. Μείνετε στο sportfm.gr για το κείμενο του ματς.