ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι - Μάτος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης - Σάκχοφ, Τσίμιροτ - Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πέλκας - Πρίγιοβιτς.
Στον πάγκο: Σιαμπάνης, Κρέσπο, Κουλούρης, Μαουρίσιο, Μυστακίδης, Κάνιας, Κάμπος.
Τρίκαλα (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Βέρτζος, Γιαννίτσης, Κοτσώνης, Πάνος, Γκόλιας, Χιντζίδης, Τόμιτς, Ανδρεόπουλος, Γροντής, Καπός.
19:08
Στον πάγκο είναι οι: Βουτσελάς, Μυρσινιάς, Ζήσης, Ντίνας, Ζγκούρι, Κατσαντώνης, Τσιάρας.
19:09
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας), Α' βοηθός: Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς), Β' βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) και 4ος ο Ιωάννης Μπλούνας (Φθιώτιδας)
19:35
1' Στη σέντρα τα Τρίκαλα και έναρξη του ματς
19:40
5' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Σκόρερ ο Μάτος! Κάθετη του Πέλκα στον Πρίγιοβιτς, απέκρουσε ο Αποστολίδης το πλασέ του Σέρβου, αλλά ο Μάτος πήρε το ριμπάουντ και μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα
19:41
Εξαιρετική η αρχή για τον ΠΑΟΚ, που φαίνεται να έχει μπει ορεξάτος
19:42
7' Σουτ του Τσίμιροτ έξω από την περιοχή στην κίνηση, η μπάλα εκτός στόχου και άουτ
19:46
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Δεληγιαννίδη από αριστερά, ο Πρίγιοβιτς ολομόναχος μέσα στη μικρή περιοχή βρήκε... αέρα και μπλόκαρε ο Αποστολίδης
19:48
14' Εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά, που δεν αφήνει τα Τρίκαλα ούτε να περάσουν το κέντρο
19:49
15' ΓΚΟΛ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Ο Γκόλιας έκανε τη σέντρα και ο Πάνος χωρίς πρόβλημα νικά τον Δεληγιαννίδη στον αέρα που έχασε τη φάση και με κεφαλιά κάνει το 1-1
19:53
Το γκολ του Μάτος στο 5'
19:55
Το γκολ των Τρικάλων στο 15'
19:58
23' Κεφαλιά του Μάτος, άουτ η μπάλα
20:02
28' Συνεχίζεται η πίεση του ΠΑΟΚ
20:04
30' Ο Μάτος μόνο δεξί μπακ δεν παίζει σήμερα, αφού βρίσκεται μόνιμα κοντά στον Πρίγιοβιτς
20:05
30' Σουτ του Πάνου, άουτ η μπάλα
20:11
36' Κακό σουτ του Δεληγιαννίδη, η μπάλα άουτ
20:14
39' Μπήκε στην περιοχή ο Μπίσεσβαρ, καθυστερεί και η μπάλα άουτ. Ενδεχομένως να ήταν και κόρνερ
20:16
41' Κίτρινη κάρτα στον Καπό
20:19
44' Μονομαχία Πάνου-Δεληγιαννίδη με τον δεύτερο να πέφτει άτσαλα και να πονά στον αστράγαλο.
20:20
45' Κίτρινη κάρτα στον μπακ του ΠΑΟΚ
20:21
Λήξη α' ημιχρόνου με Τρίκαλα και ΠΑΟΚ να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-1
20:40
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:43
48' Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ για θέατρο. Πέσιμο μέσα στην περιοχή από τον Ολλανδό. Δύσκολη φάση καθώς δεν είναι ξεκάθαρο αν υπάρχει επαφή στο πόδι του παίκτη του ΠΑΟΚ
20:48
53' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γκόλια
20:51
56' Ο Πέλκας μπήκε μέσα στην περιοχή, αλλά αντί να πλασάρει τον Αποστολίδη πάσαρε και έχασε την ευκαιρία
20:51
57' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-1! Πολύ περίεργη φάση. Ο Πέλκας εκτέλεσε κόρνερ, ο Μάτος πήρε την κεφαλιά με υποψία φάουλ, η μπάλα φαίνεται να βρίσκει και σε παίκτη των Τρικάλων και πριν περάσει τη γραμμή ο Βαρέλα τη βρίσκει και σκοράρει
20:55
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων ότι το γκολ δεν έπρεπε να μετρήσει για επιθετικό φάουλ του Μάτος που έχει σκαρφαλώσει πάνω στον αμυντικό των Τρικάλων, αλλά και για οφσάιντ του Βαρέλα.
20:59
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Σέντρα του Μπίσεσβαρ και κακό τελείωμα από τον Μάτος. Ψηλά η μπάλα, άουτ
21:01
66' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στη θέση του Χιντζίδη, ο Ντίνας και ο Ζγκουρί στη θέση του Γιαννίτση
21:03
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Κάμπος
21:04
70' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Κάθετη του Πρίγιοβιτς, εξαιρετικό πλασέ του Μπίσεσβαρ και 1-3 ο ΠΑΟΚ, που είναι ήδη στη φάση των «8»
21:06
72' Σουτ του Πέλκα, κόρνερ αφού η μπάλα κόντραρε
21:07
73' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Μέσα ο Τσιάρας, έξω ο Ανδρεόπουλος
21:10
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Πέλκας, μέσα ο Κουλούρης
21:14
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! ΟΤζάλμα Κάμπος έκανε το πλασέ μέσα στην περιοχή από τη σέντρα του Σάκχοφ και διαμόρφωσε το 4-1
21:17
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μπίσεσβαρ, μέσα ο Μυστακίδης που επιστρέφει έπειτα από πολλούς μήνες στους αγωνιστικούς χώρους
21:25
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
21:26
92' Κεφαλιά του Μυστακίδη, εντυπωσιακή επέμβαση του Αποστολίδη
21:28
94' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 5-1! Κόρνερ του Κάμπος, κεφαλιά ο Κουλούρης και στο δεύτερο δοκάρι ο Σάκχοφ σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.
21:29
Τέλος της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ να εξασφαλίζει από σήμερα την πρόκριση, επικρατώντας 5-1 των Τρικάλων