Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της πρώτης αναμέτρησης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο.

14:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρώτης αναμέτρησης για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο!
14:43
Σε εξαιρετική κατάσταση και οι δύο ομάδες. Ο Αστέρας Τρίπολης έχει συγκεντρώσει στα πέντε τελευταία παιχνίδια 13 βαθμούς (4 νίκες, 1 ισοπαλία), ενώ ο Ατρόμητος συνεχίζει την... τρελή του πορεία στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στο -2 από την κορυφή!
14:45
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο... μονομάχων. Ξεκινάμε από τους γηπεδούχους.
14:46
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Μαδίντα, Καλτσάς, Ισνάλδο, Μανιάς.
14:46
Με 4-3-3 φαίνεται πως παρατάσσει την ομάδα του ο Σάββας Παντελίδης. Αμυντικό χαφ ο Ιγκλέσιας και εσωτερικοί μέσοι οι Τσουκαλάς, Μαδίντα.
14:46
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Καπετάνος, Κώτσιρας, Ιγκόρ, Πασαλίδης, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Δουβίκας.
14:47
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Ρισβάνης, Καρασαλίδης, Χατζηισαΐας, Κιβρακίδης, Γιαννούλης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Βασιλακάκης, Ντιγκινί, Ουάρντα.
14:48
Με 3-5-2 κατεβαίνει ο Ατρόμητος από την άλλη μεριά. Μάντσον, Μπουσούλαζιτς, Βασιλακάκης τριάδα στο κέντρο, με πιο προωθημένο τον τελευταίο. «Εννιάρι» ο Ντιγκινί και σε πιο ελεύθερο ρόλο ο Ουάρντα!
14:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κιναλης, Ούμπιδες, Νάτσος, Κυριακίδης, Βασιλείου, Μενσα, Μπαστακός.
14:50
Διαιτητής είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), βοηθοί του οι Χρήστος Ακρίβος (Αθήνας), Μιχάλης Καρσιώτης (Κορίνθου) και τέταρτος ο Γιώργος Μαρκαντωνάτος (Ηλείας).
14:50
Σε ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα στην ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.
14:51
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε από το Cosmote Sports 1 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
15:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
15:08
4' Πρώτη επίσκεψη των γηπεδούχων στην αντίπαλη περιοχή, ο Γιαννούλης έκανε το παράλληλο γύρισμα αλλά ο Μανιάς δεν... έφτασε στην μπάλα και ο Μίρκοβιτς δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.
15:11
9' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!
15:13
Μετά από κακή απομάκρυνση του Τριανταφυλλόπουλου, η μπάλα στρώθηκε έξω από την περιοχή στον Βασιλακάκη, ο οποίος έπιασε ένα... ξερό σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Αθανασιάδη, δίνοντας το προβάδισμα στους Περιστεριώτες.
15:14
Ακόμη ένα όμορφο τέρμα από τον Θοδωρή Βασιλακάκη, ο οποίος ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Νταμίρ Κάναντι.
15:16
Για να δούμε την αντίδραση του Αστέρα Τρίπολης μετά το γκολ που δέχτηκε.
15:19
16' Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.
15:20
17' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασιάδης.
15:27
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας, ο Ντιγκινί γύρισε στον Ουάρντα, ο οποίος δεν έπιασε καλό σουτ αλλά του... βγήκε σε μπαλιά, ο Bασιλακάκης έκανε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε εντυπωσιακά.
15:32
Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει ο Βασιλακάκης στο πρόσωπο. Δεν έχει ευτυχώς κάτι το σοβαρό.
15:34
31' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή αλλά έκανε κάκιστο τελείωμα και δεν βρήκε εστία.
15:37
34' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Κιβρακίδη, τον κάλυπτε ο Τριανταφυλλόπουλος.
15:39
36' Πάει δυνατά στον Ντιγκινί ο Ιγκλέσιας, του την χαρίζει ο διαιτητής.
15:40
37' Εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη, ο Χατζηισαΐας έκανε κεφαλιά προς τα πίσω αλλά ο Αθανασιάδης έδιωξε σε κόρνερ.
15:41
38' Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Ντιγκινί έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση μέσα από την περιοχή αλλά δεν σημάδεψε σωστά.
15:48
45' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη.
15:49
45'+1' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μανιάς βγήκε απέναντι από τον Μίρκοβιτς αλλά ο πορτιέρε του Ατρομήτου τον νίκησε και κράτησε το προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους.
15:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ατρόμητος προηγείται του Αστέρα στην Τρίπολη με 1-0 χάρη στο πολύ όμορφο γκολ του Βασιλακάκη!
16:05
46' Αλλαγή για τον Αστέρα. Τόνσο αντί Μαδίντα.
16:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Με τους ίδιους έντεκα συνεχίζει ο Ατρόμητος.
16:13
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους.
16:15
55' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ιγκόρ αντί Μπέρτου.
16:17
56' Μεγάλη επέμβαση του Αθανασιάδη σε εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα.
16:18
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλακάκη, ο Ρισβάνης έκανε την προβολή αλλά η μπάλα πέρασε... σύριζα από το αριστερό δοκάρι της εστίας.
16:21
60' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μίρκοβιτς βγήκε από την εστία του χωρίς λόγο και έδιωξε σε πλάγιο, με τους παίκτες του Αστέρα να εκτελούν γρήγορα το πλάγιο αλλά ο Μανιάς (από το ύψος της περιοχής) σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει!
16:23
62' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Καλτσάς έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Ισνάλδο έδωσε στον Τσουκαλά αλλά ο Μίρκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
16:28
68' Κίτρινη κάρτα στον Ισνάλδο.
16:34
73' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα-σουτ του Καλτσά, ο Μίρκοβιτς αιφνιδιάζεται αρχικά αλλά διώχνει και στη συνέχεια ο Χατζηισαΐας με αυτοθυσία δεν επέτρεψε στον Μανιά να σκοράρει με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.
16:34
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Δουβίκας αντί Ισνάλδο.
16:36
74' «Φώναξε» για πέναλτι ο Αστέρας, δεν είναι ξεκάθαρο από τα ριπλέι αν έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι μέσα στην περιοχή ο Γιαννούλης.
16:37
76' Κεφαλιά του Μανιά προς τα πίσω, η μπάλα πέρασε δύο περίπου μέτρα μακριά από το αριστερό δοκάρι.
16:43
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί.
16:44
83' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
16:47
87' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κυριακίδης αντί Βασιλακάκη.
16:48
Έξαλλος ο Βασιλακάκης, έλεγε στον Βάτσιο αλλά και στον τέταρτο διαιτητή πως έχει δεχτεί γροθιά από τον Τόνσο. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα από το ριπλέι καθώς είναι πολύ μακρινό.
16:50
90' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Ούμπιδες, έξω ο Ουάρντα.
16:51
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος!
16:52
92' Κίτρινη κάρτα στον Μίρκοβιτς.
16:55
95' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.
16:56
96' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μενσά αντί Ντιγκινί.
16:56
96' Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα λίγο άουτ.
16:56
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ατρόμητος πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην Τρίπολη επί του Αστέρα με 1-0 και έχει σπουδαίο προβάδισμα για την πρόκρισή του στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας! Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Βασιλακάκης με εξαιρετικό σουτ στο 9ο λεπτό!