ΠΑΟΚ-Τρίκαλα

16:54
Καλησπέρα σας.
16:55
Σέντρα σε, περίπου, 20 λεπτά στην Τούμπα, στο επαναληπτικό Κυπέλλου μεταξύ ΠΑΟΚ και Τρικάλων.
16:55
Ματς... διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού ο «δικέφαλος», θυμίζουμε, είχε σαρώσει στη θεσσαλική πόλη, 5-1, οπότε σήμερα θα «σφραγίσει», απλά, την πρόκρισή του στα προημιτελικά του θεσμού.
16:58
Παρ' όλα αυτά, είναι μια εξαιρετική ευκαιρία, για αρκετούς παίκτες, να δείξουν πράγματα στον Λουτσέσκου, ο οποίος, άλλωστε, παρατάσσει την ομάδα του με πολλές αλλαγές.
16:58
Kάτω από τα δοκάρια, λοιπόν, θα καθίσει ο νεαρός Σιαμπάνης, στο κέντρο της άμυνας θα είναι Κρέσπο-Μαλεζάς, αριστερά ο Δεληγιαννίδης και δεξιά ο Πούγγουρας. Στη μεσαία γραμμή θα παίξουν Τσίμιροτ-Σάκχοφ, με τον Μπίσεσβαρ σε ρόλο επιτελικού μέσου, ενώ στα άκρα θα βρίσκονται οι Λημνιός-Μακ και στην κορυφή ο Πρίγιοβιτς.
16:59
17:00
Πάμε να δούμε αναλυτικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
17:03
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Σιαμπάνης, Κρέσπο, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Μακ, Πρίγιοβιτς.
17:04
Τρίκαλα (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Χιντζίδης, Λεάντρο, Κοτσώνης, Πάνος, Τσιάρας, Ανδρεόπουλος, Ντίνας, Γροντής, Τόμιτς, Ζγκούρι.
17:04
Στον πάγκο του «δικεφάλου» κάθονται οι: Ρέι, Βαρέλα, Λυρατζής, Μαουρίσιο, Πέλκας, Μυστακίδης, Κουλούρης.
17:04
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Γιδόπουλος, Κατσαντώνης, Παναγιώτης, Μυρσινιάς, Βέρτζος, Ντακόλ, Μιλοσάβλιεφ.
17:17
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
17:19
2' Κόρνερ για τα Τρίκαλα, από σουτ του Χιντζίδη κάπου κόντραρε η μπάλα...
17:19
Πέρασε η φάση...
17:20
2' Σουτ του Τόμιτς, πολύ μακριά η μπάλα, άουτ...
17:25
9' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.
17:26
Τίποτα αξιόλογο στο πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης.
17:27
Οι δύο προπονητές, πάντως, παρά το 5-1 του πρώτου αγώνα, είναι όρθιοι και δίνουν συνεχώς οδηγίες στους ποδοσφαιριστές τους. Είπαμε, είναι μια πολύ καλή προπόνηση το σημερινό ματς.
17:28
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Καταπληκτική σέντρα του Μπίσεσβαρ στην «πλάτη» της άμυνας των Τρικάλων, ο Πρίγιοβιτς πετάγεται και με προβολή στέλνει την μπάλα να περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αποστολίδη.
17:30
13' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ τώρα.
17:30
Άσχημα εκτελεσμένο από τον Μπίσεσβαρ...
17:31
15' Μακρινό σουτ από τον Τσίμιροτ, μπλοκάρει ο Αποστολίδης.
17:32
16' Νέο σουτ από τον Τσίμιροτ, και πάλι σε ετοιμότητα ο Αποστολίδης.
17:35
19' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ, το κερδίζει ο Μπίσεσβαρ από τον Τόμιτς.
17:36
Πάνω στην μπάλα ο Ολλανδός...
17:36
Χαμηλά εκτελεσμένο, κανένα πρόβλημα για τον Αποστολίδη.
17:37
4(3)-2(0) οι τελικές στα πρώτα 20 λεπτά.
17:43
25' Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα. Γρήγορη αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους, ο Ζγκούρι γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά, από πλάγια θέση, αριστερά, σούταρε αρκετά άουτ.
17:43
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραίο ένα-δύο μεταξύ Μακ και Σάκχοφ, ο πρώτος έκανε το πλασέ, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ...
17:47
30' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική κάθετη από τον Λημνιό στον Πρίγιοβιτς, σουτ κατευθείαν από τον Σέρβο, λέει «όχι» ο Αποστολίδης.
17:50
64%-36% η κατοχή μπάλας.
17:53
37' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, απίστευτο λάθος στην άμυνα των Τρικάλων! O Μπίσεσβαρ πίεσε και έβαλε την κόντρα στον Ανδρεόπουλο, απόκρουση ενστικτωδώς του Αποστολίδη, που κρατάει... μόνος του το μηδέν!
17:56
Νωρίτερα (36'), ο Τσιάρας δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
17:57
40' Σουτ του Μπίσεσβαρ, άουτ η μπάλα.
18:01
Ακόμη ένα λεπτό για τη συμπλήρωση των 45'.
18:02
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
18:04
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα, στο 0-0 ΠΑΟΚ και Τρίκαλα.
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.
18:33
60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης στο ματς, στη θέση του Κρέσπο.
18:33
Είναι τραγικό το δεύτερο ημίχρονο...
18:35
60' Κάκιστο πλασέ του Γροντή, που βγήκε μόνος του από πλάγια θέση, αριστερά, απέναντι στον Σιαμπάνη.
18:35
62' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Στη θέση του Τόμιτς, ο Μιλοσάβλιεφ.
18:43
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μακ, ο Κουλούρης.
18:44
71' Ωραίο σουτ από τον Σάκχοφ, η μπάλα άουτ.
18:45
72' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ, τεράστια απόκρουση από τον Αποστολίδη! Κεφαλιά του Πρίγιοβιτς στο «Γ», ο 34χρονος γκολκίπερ... απογειώθηκε και κράτησε το μηδέν!
18:46
73' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Ντακόλ στη θέση του Ζγκούρι.
18:48
75' Νέα, ωραία απόκρουση του Αποστολίδη στη σέντρα-σουτ του Μυστακίδη.
18:50
76' Ξανά ο Αποστολίδης λέει «όχι» στον Μυστακίδη!
18:51
77' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Βέρτζος στη θέση του Λεάντρο.
18:51
78' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0! Ο Αποστολίδης κάνει νέα, απίστευτη απόκρουση στο πλασέ του Μπίσεσβαρ από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα στρώνεται στον Πρίγιοβιτς, ο οποίος, σε κενή εστία, ανοίγει το σκορ για τον «δικέφαλο».
18:53
80' Τι κάνει ο Αποστολίδης! Κεφαλιά του Κουλούρη, μετά την εξαιρετική σέντρα του Μπίσεσβαρ, από το ένα μέτρο, ο 34χρονος αποκρούει ξανά!
18:54
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Τσίμιροτ, ο Πέλκας.
18:54
82' Σουτ από τον Σάκχοφ, και πάλι ο Αποστολίδης φωνάζει «παρών».
19:02
89' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Πανέξυπνη κεφαλιά του Γροντή, μεγάλη απόκρουση του Σιαμπάνη, που στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και γλιτώνει τον ΠΑΟΚ από την ισοφάριση!
19:04
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στην Τούμπα.
19:05
90'+1' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ, 1-1! Καταπληκτικό πλασέ του Μιλοσάβλιεφ, με πολλά φάλτσα, και η θεσσαλική ομάδα ισοφαρίζει!
19:06
90'+3' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Για χέρι του Κοτσώνη. Σωστό είναι, το είδε ο βοηθός και το είπε στον ρέφερι!
19:07
90'+4' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-1! Εύστοχος ο Πρίγιοβιτς!
19:08
90'+4' Και αμέσως λήξη!
19:08
Ο ΠΑΟΚ θα πάρει τη νίκη με το πέναλτι του Σέρβου στα... χασομέρια και με συνολικό σκορ 7-1 επί των Τρικάλων, είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου.