LIVE: Ολυμπιακός-Πλατανιάς

14:21
Καλησπέρα σας
14:22
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Πλατανιά για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας» στο «Γ. Καραϊσκάκης».
14:26
Ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων στα Χανιά είχε βρει νικητή τον Ολυμπιακό με σκορ 2-0, άρα το σημερινό ματς είναι τυπικής διαδικασίας και τα φώτα πέφτουν πάνω στον Κέβιν Μιραλάς που θα παίξει ως βασικός
14:27
Τα στιγμιότυπα από την πρώτη αναμέτρηση στα Χανιά:
14:28
14:28
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης - Φιγκέιρας, Σισέ, Νικολάου, Χατζισαφί - Ανδρούτσος, Ζιλέ, Μαρτίνς, Σεμπά - Μιραλάς, Τζούρτζεβιτς
14:29
Ντεμπούτο στον πάγκο του Ολυμπιακού για τον Όσκαρ Γκαρθία, ντεμπούτο για Χατζισαφί, ντεμπούτο για Μιραλάς
14:31
Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Καρυπίδης, Αγγελόπουλος, Πριντέτα, Μαλσά, Ζίκο, Πατράλης, Ουές, Στόιτσεφ, Κοροβέσης, Πετρόπουλος
14:36
Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από το COSMOTE SPORT 1
14:49
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Προτό, Ρομαό, Ταχτσίδης, Μάριν, Ομάρ, Ανσαριφάρντ, Βρουσάι
14:50
Στον πάγκο για τον Πλατανιά: Κασωτάκης, Μπούτνικ, Γκρζέλτσακ, Βάντερσον, Ντουαλά, Παπανικολάου, Ενσικουλού
14:56
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης Α’ βοηθός: Αθανάσιος Κολοσιώνης Β’ βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης 4ος: Ευάγγελος Μανούχος
14:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:01
Συνθήματα υπέρ του Κέβιν Μιραλάς
15:01
1' Έναρξη του αγώνα
15:05
4' Πέσιμο του Τζούρτζεβιτς στην περιοχή σε μονομαχία με τον Αγγελόπουλο. Δεν υποδεικνύει κάτι ο ρέφερι Κουτσιαύτης και σωστά, αφού δεν υπήρχε κάτι.
15:08
7' Μακρινό σουτ του Πριντέτα, η μπάλα πολύ ψηλά και καμία ανησυχία για τον Χουτεσιώτη
15:09
8' Σέντρα του Φιγκέιρας, κατευθείαν στην αγκαλιά του Κοκκαλά
15:10
9' Μεγάλη όρεξη από τον Κέβιν Μιραλάς που κυνηγάει όλες τις μπαλιές
15:12
11' Λάθος της άμυνας του Πλατανιά και φάουλ που κερδίζει ο Τζούρτζεβιτς έξω από την περιοχή.
15:13
12' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Μιραλάς, εξίσου εντυπωσιακή επέμβαση του Κοκκαλά σε κόρνερ.
15:15
15:15
15:16
15:16
15:18
17' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά επιχείρησε ένα γέμισμα με την μπάλα να αλλάζει πορεία αφού κόντραρε σε αμυνόμενο του Πλατανιά, έφτασε στο δεύτερο δοκάρι που ήταν ο Μιραλάς, αλλά με την προβολή έστειλε την μπάλα άουτ, σε μια δύσκολη προσπάθεια
15:21
15:24
23' Αψυχολόγητο σουτ από τον Σισέ από πολύ μακριά, καμία ανησυχία για τον Κοκκαλά, άουτ η μπάλα
15:25
23' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τριαντάρα μπαλιά ακριβείας από τον Σισέ για τον Τζούρτζεβιτς, ο Σέρβος έκανε το κοντρόλ με το στήθος και μπήκε στην περιοχή, αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο.
15:26
26' Σουτ του Στόιτσεφ, η μπάλα άουτ.
15:32
31' Δυσλειτουργικός ο Ολυμπιακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Δεν μπορεί να δημιουργήσει κλασικές ευκαιρίες
15:33
33' Κεφαλιά του Ζιλέ, η μπάλα άουτ
15:37
36' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Τζούρτζεβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Κοκκαλά να απομακρύνει με τα χέρια. Δεν βρέθηκε παίκτης του Ολυμπιακού να πάρει το... ριμπάουντ.
15:41
40' Διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Πετρόπουλος πονάει στο κεφάλι από ακούσια αγκωνιά του Ζιλέ σε εναέρια διεκδίκηση της μπάλας
15:45
44' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για σκληρό τάκλιν στον Μιραλάς.
15:46
Δύο λεπτά καθυστερήσεις
15:48
Λήξη α' ημιχρόνου
15:49
Ολυμπιακός και Πλατανιάς μένουν στο 0-0 με τους γηπεδούχους να έχουν κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν έχουν σταθερή δημιουργία στο παιχνίδι τους
16:03
46' Αλλαγές για τον Πλατανιά με την έναρξη του β' ημιχρόνου.
16:04
46' Μέσα οι Βάντερσον, Ντουαλά και εκτός οι Καρυπίδης, Κοροβέσης
16:09
51' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά βρίσκει τον Μιραλάς που μπαίνει στην περιοχή από πλάγια θέση, αλλά το πλασέ του Βέλγου ήταν άστοχο με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
16:14
55' Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ουές βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού από πλάγια και αριστερά, αλλά έκανε κάτι σαν σέντρα-σουτ με την μπάλα να περνά άουτ.
16:16
58' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μπαλιά του Σεμπά από αριστερά, έκανε το πλασέ ο προωθημένος Χατζισαφί, καλή επέμβαση από τον Κοκκαλά.
16:18
61' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός Ζίκο, μέσα ο Μπούντνικ
16:19
62' Κίτρινη κάρτα στον Ουές
16:22
65' Κίτρινη κάρτα στον Σεμπά
16:24
66' Κίτρινη κάρτα και στον Μπούντνικ για φάουλ στον Μαρτίνς
16:25
68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Σέντρα του Ανδρούτσου, μπέρδεμα των αμυντικών του Πλατανιά και ο Τζούρτζεβιτς παίρνει το ριμπάουντ για να σκοράρει. Πιθανότατα με το χέρι, όπως φάνηκε από το ριπλέι
16:27
69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Μάριν, εκτός ο Ανδρούτσος
16:31
74' Κίτρινη κάρτα στον Ντουαλά
16:32
75' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί, απέκρουσε ο Κοκκαλάς
16:33
76' Κίτρινη κάρτα στον Πριντέτα
16:36
79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ταχτσίδης, έξω ο Ζιλέ.
16:39
82' Λόμπα του Τζούρτζεβιτς, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
16:42
84' Νέα χαμένη ευκαιρία από τον Τζούρτζεβιτς σε τετ-α-τετ με τον Κοκκαλά. Σε κόρνερ απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πλατανιά.
16:42
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μιραλάς, μέσα ο Βρουσάι
16:48
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
16:49
92' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 2-0 και πάλι από τον Τζούρτζεβιτς! Ο Βρουσάι πίεσε πολύ σωστά, έκλεψε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Σέρβο για το 2-0.
16:50
93' Δεύτερη κίτρινη στον Μπούντνικ που αποβάλλεται