Καλησπέρα σας.
17:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη μεγάλη «μάχη» για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακό, στους «Ζωσιμάδες».
17:00
Θυμίζουμε, οι Βοιωτοί ταξίδεψαν στα Γιάννενα με... κάβα το υπέρ τους 1-0 από το πρώτο ματς.
17:01
Σέντρα στο πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι στις 17:15.
17:01
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια.
17:04
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Βιδάλ, Γιάκος, Μπετρά, Κόντε.
17:06
Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τριποτσέρης, Ντιόγκο, Καλτσάς, Μητρόπουλος, Σουμπίνιο, Αντιλέχου, Μπελγκαζουανί, Φαβάρο, Γιακουμάκης.
17:06
Ο Νικολιάς, που «κόπηκε» από την αποστολή, η μοναδική απουσία των γηπεδούχων.
17:07
Χωρίς τον Μάρκο Μαρκόφσκι οι Βοιωτοί, που δεν έχουν άλλα προβλήματα.
17:15
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
17:18
1' Σέντρα στους «Ζωσιμάδες».
17:18
Εκτός ο Άντι Λίλα με πρόβλημα της τελευταίας στιγμής!
17:23
4' Ο Σκόνδρας βρέθηκε τετ-α-τετ, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη από τον βοηθό.
17:23
Πιο δραστήριος ο ΠΑΣ στο ξεκίνημα.
17:26
9' Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο, γιατί βιάστηκε να εκτελέσει φάουλ.
17:31
11' Κεφαλιά του Σκόνδρα, δεν ανησυχεί ο Σωτηρίου...
17:33
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα. Ο ΠΑΣ είναι κυρίαρχος, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία των φιλοξενούμενων.
17:35
16' Ωραία σέντρα από τον Γιάκο, δεν πρόλαβε ο Κόντε...
17:38
19' Μακρινό σουτ του Σουμπίνιο, κανένα πρόβλημα για τον Περιστερίδη.
17:44
26' Κίτρινη κάρτα στον Ζορντάο Ντιόγκο για επικίνδυνη προβολή.
17:48
30' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-0! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζημόπουλος κάνει μία εξαιρετική προβολή και ανοίγει το σκορ, με την μπάλα να χτυπάει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα! Ο ΠΑΣ ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα!
17:54
36' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο... και φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΣ.
17:55
37' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! «Κεραυνός» από τον Πέδρο Κόντε στην εκτέλεση φάουλ, η μπάλα τράνταξε το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.
17:56
38' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 2-0! Ο Πέδρο Κόντε, μετά από γύρισμα του Γιάκου, διπλασιάζει με κοντινό πλασέ τα τέρματα των γηπεδούχων, που έχουν, πλέον, σκορ πρόκρισης!
17:57
Απίθανο οκτάλεπτο για τον ΠΑΣ!
17:57
Κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο...
17:58
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μπετρά φεύγει μόνος του απέναντι στον Σωτηρίου, ο οποίος βγάζει το συρτό, διαγώνιο σουτ του!
18:00
41' Ξαφνικό σουτ από τον Καλτσά, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.
18:01
44' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.
18:02
44' Κίτρινη κάρτα και στον Σκόνδρα.
18:03
45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
18:05
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Γιάννενα.
18:21
O Ιωαννίδης πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Λεονάρντο για τον Λεβαδειακό.
18:21
46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.
18:27
52' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
18:28
53' Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Σκόνδρα, ο Μπετρά προσπάθησε να κάνει το «τακουνάκι», αλλά δεν τα κατάφερε.
18:29
53' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Δύσκολη κεφαλιά από τον Ιωαννίδη, η μπάλα μόλις άουτ!
18:37
59' Ο Μάνταλος αποβάλλει τον γενικό αρχηγό και β' αντιπρόεδρο του Λεβαδειακού, Λάμπρο Μπαλόκα, από τον πάγκο, για έντονες διαμαρτυρίες!
18:42
Κάνει μεγάλο ματς ο Βιδάλ.
18:42
Είναι, με διαφορά, ο καλύτερος του αγώνα.
18:45
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Ντιόγκο.
18:47
71' Από μία κίτρινη κάρτα σε Αποστολόπουλο και Μπελγκαζουανί για μια... κοκορομαχία που είχαν.
18:48
72' Άστοχη κεφαλιά του Γιακουμάκη, που αιφνιδιάστηκε.
18:49
73' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κακή αντίδραση από τον Ζαραδούκα, ο Κόντε βγαίνει μόνος του με τον Σωτηρίου, αλλά ο Αντιλέχου βάζει την κόντρα και σώζει την ομάδα του!
18:51
75' Πρώτη αλλαγή για τον Πετράκη. Ο Σολτάνι στη θέση του Μπετρά.
18:53
77' Κούρσα του -ανενόχλητου- Σουμπίνιο και σουτ, η μπάλα άουτ.
18:55
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο κορυφαίος του αγώνα, Ιγκόρ Βιδάλ, στη θέση του ο Μανθάτης.
18:55
79' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 3-0! Εξαιρετικό πλασέ από τον Κόντε και οι Ηπειρώτες «σφραγίζουν» το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του Κυπέλλου!
18:57
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κεφαλιά του Μιχαήλ από εκτέλεση κόρνερ, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Σωτηρίου.
18:59
83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, στη θέση του Σουμπίνιο, ο Καθάριος.
19:01
85' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, στη θέση του Γιάκου, ο Χαλκιαδάκης.
19:01
86' Σουτ από τον Καλτσά, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.
19:07
90'+2' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 4-0! Γύρισμα του Μανθάτη, σουτ στην κίνηση από τον Γαρουφαλιά και... πάρτι για τους Ηπειρώτες!
19:09
90'+4' Τέλος στους «Ζωσιμάδες»!
19:10
Με το 4-0, ο ΠΑΣ ανατρέπει το 1-0 της Βοιωτίας εμφατικά και είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου!
19:10
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ. Ακολουθεί το κείμενο του αγώνα.