ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Καλησπέρα σας.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη μεγάλη «μάχη» για την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Λεβαδειακό, στους «Ζωσιμάδες».
Θυμίζουμε, οι Βοιωτοί ταξίδεψαν στα Γιάννενα με... κάβα το υπέρ τους 1-0 από το πρώτο ματς.
Σέντρα στο πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι στις 17:15.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων και θα πούμε περισσότερα στη συνέχεια.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Βιδάλ, Γιάκος, Μπετρά, Κόντε.
Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Σωτηρίου, Τριποτσέρης, Ντιόγκο, Καλτσάς, Μητρόπουλος, Σουμπίνιο, Αντιλέχου, Μπελγκαζουανί, Φαβάρο, Γιακουμάκης.
Ο Νικολιάς, που «κόπηκε» από την αποστολή, η μοναδική απουσία των γηπεδούχων.
Χωρίς τον Μάρκο Μαρκόφσκι οι Βοιωτοί, που δεν έχουν άλλα προβλήματα.
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
1' Σέντρα στους «Ζωσιμάδες».
Εκτός ο Άντι Λίλα με πρόβλημα της τελευταίας στιγμής!
4' Ο Σκόνδρας βρέθηκε τετ-α-τετ, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Σωστή υπόδειξη από τον βοηθό.
Πιο δραστήριος ο ΠΑΣ στο ξεκίνημα.
9' Κίτρινη κάρτα στον Σουμπίνιο, γιατί βιάστηκε να εκτελέσει φάουλ.
11' Κεφαλιά του Σκόνδρα, δεν ανησυχεί ο Σωτηρίου...
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα. Ο ΠΑΣ είναι κυρίαρχος, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία των φιλοξενούμενων.
16' Ωραία σέντρα από τον Γιάκο, δεν πρόλαβε ο Κόντε...
19' Μακρινό σουτ του Σουμπίνιο, κανένα πρόβλημα για τον Περιστερίδη.
26' Κίτρινη κάρτα στον Ζορντάο Ντιόγκο για επικίνδυνη προβολή.
30' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-0! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζημόπουλος κάνει μία εξαιρετική προβολή και ανοίγει το σκορ, με την μπάλα να χτυπάει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα! Ο ΠΑΣ ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα!
36' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο... και φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΣ.
37' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! «Κεραυνός» από τον Πέδρο Κόντε στην εκτέλεση φάουλ, η μπάλα τράνταξε το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.
38' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 2-0! Ο Πέδρο Κόντε, μετά από γύρισμα του Γιάκου, διπλασιάζει με κοντινό πλασέ τα τέρματα των γηπεδούχων, που έχουν, πλέον, σκορ πρόκρισης!
Απίθανο οκτάλεπτο για τον ΠΑΣ!
Κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο...
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Μπετρά φεύγει μόνος του απέναντι στον Σωτηρίου, ο οποίος βγάζει το συρτό, διαγώνιο σουτ του!
41' Ξαφνικό σουτ από τον Καλτσά, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.
44' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.
44' Κίτρινη κάρτα και στον Σκόνδρα.
45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Γιάννενα.
O Ιωαννίδης πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Λεονάρντο για τον Λεβαδειακό.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.
52' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
53' Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Σκόνδρα, ο Μπετρά προσπάθησε να κάνει το «τακουνάκι», αλλά δεν τα κατάφερε.
53' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Δύσκολη κεφαλιά από τον Ιωαννίδη, η μπάλα μόλις άουτ!
59' Ο Μάνταλος αποβάλλει τον γενικό αρχηγό και β' αντιπρόεδρο του Λεβαδειακού, Λάμπρο Μπαλόκα, από τον πάγκο, για έντονες διαμαρτυρίες!
Κάνει μεγάλο ματς ο Βιδάλ.
Είναι, με διαφορά, ο καλύτερος του αγώνα.
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Ντιόγκο.
71' Από μία κίτρινη κάρτα σε Αποστολόπουλο και Μπελγκαζουανί για μια... κοκορομαχία που είχαν.
72' Άστοχη κεφαλιά του Γιακουμάκη, που αιφνιδιάστηκε.
73' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κακή αντίδραση από τον Ζαραδούκα, ο Κόντε βγαίνει μόνος του με τον Σωτηρίου, αλλά ο Αντιλέχου βάζει την κόντρα και σώζει την ομάδα του!
75' Πρώτη αλλαγή για τον Πετράκη. Ο Σολτάνι στη θέση του Μπετρά.
77' Κούρσα του -ανενόχλητου- Σουμπίνιο και σουτ, η μπάλα άουτ.
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο κορυφαίος του αγώνα, Ιγκόρ Βιδάλ, στη θέση του ο Μανθάτης.
79' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 3-0! Εξαιρετικό πλασέ από τον Κόντε και οι Ηπειρώτες «σφραγίζουν» το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του Κυπέλλου!
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Κεφαλιά του Μιχαήλ από εκτέλεση κόρνερ, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Σωτηρίου.
83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, στη θέση του Σουμπίνιο, ο Καθάριος.
85' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, στη θέση του Γιάκου, ο Χαλκιαδάκης.
86' Σουτ από τον Καλτσά, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.
90'+2' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ, 4-0! Γύρισμα του Μανθάτη, σουτ στην κίνηση από τον Γαρουφαλιά και... πάρτι για τους Ηπειρώτες!
90'+4' Τέλος στους «Ζωσιμάδες»!
Με το 4-0, ο ΠΑΣ ανατρέπει το 1-0 της Βοιωτίας εμφατικά και είναι στα προημιτελικά του Κυπέλλου!
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ. Ακολουθεί το κείμενο του αγώνα.