Παρακολουθήστε ζωντάνα από το control room του sport-fm.gr τη δεύτερη αναμέτρηση ανάμεσα σε Ξάνθη και ΑΕΛ για την φάση των «32» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Καλησπέρα σας!
17:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ξάνθης με την ΑΕΛ στη ρεβάνς της φάσης των «32» του Κυπέλλου Ελλάδος
17:13
Το αποτέλεσμα του πρώτου ματς, στο οποίο οι Θεσσαλοί επικράτησαν με το εμφατικό 3-0 δεν αφήνει και πολλά... περιθώρια συζήτησης με τους Ακρίτες να κυνηγούν επί της ουσίας ένα θαύμα!
17:17
Η εντεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σβαρνάς, Μελιόπουλος, Σιλά, Καμαρά, Μεχία, Φασίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Κίκε, Κάστρο
17:17
Η εντεκάδα της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Καρατάσιος, Ζίζιτς, Γιοβάνοβιτς, Ουάλας, Λαγός, Φατιόν, Κριζμάν, Λεοζίνιο, Ντέλετιτς, Περόνε
17:18
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
17:20
Όπως αναμενόταν, η Ξάνθη είναι αυτή που έχει την κατοχή της μπάλας, με τους παίκτες της ΑΕΛ να περιμένουν κάτω από τη σέντρα
17:21
Στο πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Τζελέπης, Ντε Λούκας, Τριάδης, Λουσέρο, Χατζητερζόγλου, Ορφανίδης, Γέντρισεκ.
17:21
Στο πάγκο των φιλοξενούμενων: Σαφαρίκας, Μιλοσάβλιεβιτς, Ρέντζας, Χούμπτσεφ, Ναζλίδης, Δερμιτζάκης, Μασούρας.
17:22
6' Φάουλ σε καλή θέση για την Ξάνθη, η μπάλα βρίσκει στο τείχος
17:25
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σέζος (Κιλκίς), έχοντας για βοηθούς τους Πάτρα (Μακεδονίας) και Κελάζογλου (Χαλκιδικής).
17:26
Τίποτα αξιόλογο στα τελευταία λεπτά, εκτός από μία απόπειρα αντεπίθεσης από πλευράς ΑΕΛ με το σουτ του Κριζμάν να κοντράρει σε σώμα αμυντικού των γηπεδούχων
17:26
11' Νέο κερδισμένο φάουλ για την Ξάνθη, και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο
17:33
18' Πρωτή καλή στιγμή στο ματς. Εκτέλεση φάουλ του Ουάλας με την μπάλα να περνά λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς
17:37
21΄: Ωραίο γύρισμα του Φασίδη, ωστόσο το σουτ του Κίκε Μπουλέ κοντράρει στο σώμα αμυνομένου
17:43
26': Καλή ευκαιρία για την Ξάνθη! Μετά από στρώσιμο της μπάλας του Μεχία στον Καμαρά, ο τελευταίος έκανε δεξί πλασαριστό σουτ με τον Θεοδωρόπουλο να στέλνει τη μπάλα σε κόρνερ
17:44
27': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ! Ο Μελιόπουλος με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από κόρνεν ανοίγει το σκορ και δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι!
17:45
Μεγάλη ευθύνη του Θεοδωρόπουλο ο οποίος παρέμεινε στην εστία του και δεν βγήκε να «καθαρίσει» τη φάση.
17:46
Μικροεπεισόδιο ανάμεσα σε Λαγό και Μεχία! Οι ψυχραιμότεροι επεμβαίνουν, με τον διαιτητή να μοιράζει από μία κίτρινη στους δύο ποδοσφαιριστές
17:47
31': Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη!
17:47
Ο Καμαρά σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ
17:49
33': Σουτ του Ντέλετιτς η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
17:53
36': Νέο κόρνερ για την Ξάνθη. Η εκτέλεση του Ντουρίτσκοβιτς κοντράρει στα πόδια του Γιοβάνοβιτς και καταλήγει σε νέο κόρνερ
17:54
Το οποίο και πέρασε ανεκμετάλλευτο...
17:54
39': Διαμαρτυρίες για πέναλτι από πλεράς Ξάνθης!
17:55
Ο Κίκε Μπουλά έπεσε στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Ζίζιτς, ωστόσο από το ριπλέι δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι
17:56
40': Νέο κερδισμένο φάουλ για την Ξάνθη στη δεξιά γωνία της περιοχής της ΑΕΛ
17:57
Κίτρινη κάρτα αντικρίζει ο Κριζμάν!
17:57
41': Ο Ντουρίτσκοβιτς στην εκτέλεση η μπάλα σταματά στο τείχος
18:01
45': Σκληρό φάουλ του Καμαρά στο κέντρο, με τον παίκτη της Ξάνθης να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα
18:01
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων..
18:02
Λήξη του 1ου ημιχρόνου!
18:03
Η Ξάνθη προηγείται με 1-0, είναι η πιο κινητική ομάδα στο ματς και δίκαια βρίσκεται μπροστά στο σκορ
18:04
Ο Μελιόπουλος ήταν αυτός που με κεφαλιά από το ύψος της περιοχής αξιοποίησε το κόρνερ του Ντουρίτσκοβιτς και διαμόρφωσε το σκορ στην ανάπαυλα
18:17
Όλα έτοιμα για το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους. Στη σέντρα η ΑΕΛ
18:18
45': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:19
46': Σουτ του Ντέλετιτς με την μπάλα να κοντράρει και να παίρνει ύψος. Δεν ανησυχεί ο Ζίβκοβιτς
18:22
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η ΑΕΛ στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους
18:23
50': Ευκαιρία για την ΑΕΛ στην κόντρα, με τον Ντέλετιτς να καθυστερεί και να μην καταφέρνει να απειλήσει
18:24
51': Απαντά η Ξάνθη. Ο Σιλά βρήκε τη μπάλα στο γύρισμα του Ντουρίσκοβιτς με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ
18:25
52': Νέο σουτ του Ντε Λούκας, δεν ανησυχεί ο Θεοδωρόπουλος
18:26
54': Πλασέ του Κίκε Μπουλα στην κίνηση η μπάλα περνά άουτ
18:27
Αλλαγή για την Ξάνθη στην θέση του Κίκε Μπουλά περνά ο Γέντρισεκ
18:28
Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Λεοζίνιο περνά εκτός για να μπει στο ματς ο Μιλοσάβλιεβιτς
18:34
60' Κόκκινη για την ΑΕΛ!
18:35
Ο Ντέλετιτς δεν έκανε καλό υπολογισμό, καθυστέρησε να πάει στην μπάλα και ανέτρεψε τον Σβάρνα με αποτέλεσμα να αντικρίσει την δεύτερη κίτρινη και να αποβάλλεται!
18:35
62': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ!
18:36
Ο Σιλά πιάνει τρομερό σουτ το οποίο αφού χτυπήσει στο αριστερό δοκάρι του Θεοδωρόπουλου, καταλήγει στα δίχτυα
18:37
Αλλαγή για την Ξάνθη! Περνά εκτός ο Φασίδης, μπαίνει ο Τριάδης
18:38
64': Άμεση απάντηση από τον Φυντάνη με τον Ρέντζα να περνά στη θέση του Κριζμάν
18:38
66' Κόκκινη για την Ξάνθη!
18:39
Ο Ντουρίτσκοβιτς πατά τον Λαγό, βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και παίρνει το δρόμο για τα αποδυτήρια
18:39
Με δέκα και οι δύο ομάδες...
18:40
Και πλέον τα τελευταία 25 λεπτά αναμένονται... ροντέο!
18:41
Θυμίζουμε πως η Ξάνθη χρειάζεται ένα γκολ για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα και να στείλει το ματς στην παράταση
18:42
69': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Περόνε περνά ο Ναζλίδης
18:42
70': Κίτρινη στο Φατιόν για φάουλ στον Ντε Λούκας
18:43
71': Πήγε να αιφνιδιάσει ο Τριάδης, ωστόσο το σουτ του περνά ψηλά άουτ
18:47
72': Κακή αντίδραση του Θεοδωρόπουλου, ωστόσο κανένας παίκτης των γηπεδούχων δεν καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας
18:47
Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης
18:50
76': Νέες διαμαρτυρίες για πέναλτι από τη Ξάνθη! Δεν υπάρχει κάτι, αφού η μπάλα έχει βρει στο πρόσωπο του Γιοβάνοβιτς
18:51
79': Κίτρινη στον Καρατάσιο για χέρι. Σωστή απόφαση και φάουλ για τους γηπεδούχους στα 30 μέτρα από την εστία του Θεοδωρόπουλου
18:52
80': Ο Μεχία στην εκτέλεση με την μπάλα να χτυπά στο τείχος και να καταλήγει κόρνερ
18:57
85': Κόκκινη για την ΑΕΛ!
18:58
Ο Καρατάσιας αντικρίζει δεύτερη κίτρινη μέσα σε ελάχιστα λεπτά και αποβάλλεται από το ματς!
18:58
Το φάουλ του Τριάδη αποσώβησε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος
18:59
86': Κακή σέντρα του Σβάρνα απελπιστικά άουτ η μπάλα
18:59
87': Κίτρινη στον Θεοδωρόπουλο για καθυστέρηση
19:02
90' Σουτ του Ντε Λούκας, απέκρουσε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος