Αστέρας-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας-ΑΕΛ, για την 18η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 7η θέση της Super League και προέρχονται από δύο σερί λευκές ισοπαλίες στο πρωτάθλημα.
Οι φιλοξενούμενοι που ηττήθηκαν 3-0 από τον Ολυμπιακό την περασμένη αγωνιστική και είναι στην 8η θέση.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Κυριακόπουλος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο,Τόνσο, Ισνάλντο, Μαντίντα, Μανιάς
ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Γκόλιας, Ουάλας, Λαγός, Μασούρας, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Ναζλίδης, Κριζμάν
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Τσίφτσης, Ντούντου, Γκοντό, Κώτσιρας, Αντζουλάς, Γλέζος, Χριστόπουλος
Στον πάγκο για την ομάδα της Λάρισας: Θεοδωρόπουλος, Χούμπτσεβ, Γιοβάνοβιτς, Μλαντένοβιτς, Μπάλλας, Δερμιτζάκης, Λεοζίνιο
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος. Βοηθοί: Ιορδάνης Απτόσογλου, Αντώνιος Σινιοράκης. Τέταρτος Διαιτητής: Νικόλαος Ρατσιάτος
Ξεκινάει εντός ολίγου η αναμέτρηση, καθώς οι ομάδες βρίσκονται πλέον στον αγωνιστικό χώρο.

Έναρξη στο ματς!

2' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα! Γύρισμα του Μαντίντα από τα δεξιά, ο Ισνάλντο βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και απλά χρειαζόταν να τη σπρώξει στα δίχτυα, αλλά την έστειλε πάνω στον Μπόζοβιτς που έδιωξε με τα πόδια πάνω στη γραμμή.
9' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Αγκάνοβιτς έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Αθανασιάδης έκανε ωραία επέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ.

11' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-0!

Ο Μπέρτος έκανε συρτό γύρισμα από τα δεξιά και ο Μανιάς μέσα από τη μικρή περιοχή εκτέλεσε τον Μπόζοβιτς με το μυτάκι, σημειώνοντας το έκτο του τέρμα σε 15 συμμετοχές στο πρωτάθλημα.
18' Κεφαλιά του Ζίζιτς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφυγε εκτός χωρίς δύναμη, με αποτέλεσμα να μην ανησυχήσει ο Αθανασιάδης.
20' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Κριζμάν έστειλε αρχικά την μπάλα σε σώματα με προσπάθεια από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και αφού του στρώθηκε δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Αθανασιάδη.
22' Σουτ του Τόνσο από τα αριστερά, έδιωξε ο Μπόζοβιτς.
25' Σόλο προσπάθεια του Μανιά, εκτέλεσε με το αριστερό δίχως να αγχώσει ιδιαίτερα τον Μπόζοβιτς
28' Απειλεί η ΑΕΛ. Ο Κριζμάν βρήκε τον Μασούρα μέσα στην περιοχή, αλλά ο δεύτερος άνοιξε το κοντρόλ και του πήρε την μπάλα ο Κυριακόπουλος.
42' Καλό σουτ του Ισνάλντο εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Μπόζοβιτς
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-ΑΕΛ 1-0

Οι γηπεδούχοι προηγούνται από το 11' με το τέρμα του Μανιά, που πέτυχε το 6ο του τέρμα στο πρωτάθλημα με "εκτέλεση" μέσα από τη μικρή περιοχή. Ανώτερη σε γενικές γραμμές η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, αντιστέκονται οι φιλοξενούμενοι
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, ξεκινάει εντός ολίγου το δεύτερο μέρος

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

52' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σουτ του Ναζλίδη εκτός περιοχής, έδιωξε με δυσκολία ο Αθανασιάδης.
Πέναλτι για την ΑΕΛ! Υπόδειξη του Παπαδόπουλου για χέρι του Μπέρτου

53' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-1!

Ο Ναζλίδης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά εστία του Αθανασιάδη που έπεσε καλά, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το γκολ εις βάρος της ομάδας του.
62΄ Απειλεί ο Αστέρας. Ο Ισνάλντο έκανε σέντρα από τα αριστερά και ο Τόνσο δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
64' Κώτσιρας αντί Μαντίντα στο ματς για τον Αστέρα.
66' Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Κεφαλιά του Μασούρα μέσα από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, έδιωξε ο Αθανασιάδης.

71' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-1!

Ο Μανιάς έκανε ωραία κίνηση στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με συρτό σουτ νίκησε τον Μπόζοβιτς. Δεύτερο τέρμα για τον Έλληνα φορ
75' Ντουντού αντί Ισνάλντο στο ματς για τον Αστέρα.
78' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μλαντένοβιτς αντί Αγκάνοβιτς
79' Κοντά στο χατ τρικ ο Μανιάς, που με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, λίγο έλειψε να κάνει το 3-1 για τον Αστέρα.
82' Λεοζίνιο αντί Κριζμάν στο ματς για την ΑΕΛ
Εκτός ο Μανιάς (των δύο γκολ) για τον Αστέρα, ο Γκοντό εντός

84' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 3-1!

Απίθανο τέρμα του Κυριακόπουλου, που αρκετά μέτρα εκτός περιοχής δοκίμασε το αριστερό του και νίκησε τον Μπόζοβιτς που έχασε εντελώς τη φάση
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, που άγγιξε το 4-1.Ο Γκοντό βγήκε στην αντεπίθεση, κέρδισε και τις κόντρες, αλλά όχι τον Μπόζοβιτς που έδιωξε σε τετ-α-τετ
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ
90+3' Δοκάρι για την ΑΕΛ με φάουλ του Ναζλίδη

Τέλος στο ματς! Αστέρας-ΑΕΛ 3-1