Πλατανιάς-Λεβαδειακός

14:44
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Λεβαδειακός, για την 18η αγωνιστική της Super League.
14:49
Οι Κρητικοί βρίσκονται στην τελευταία θέση της Super League με έξι μόλις βαθμούς και προέρχονται από την ήττα με 3-2 στην Ξάνθη. Παράλληλα, έχουν τη χειρότερη άμυνα και τη χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος.
14:50
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 8η θέση με 21 βαθμούς και την περασμένη αγωνιστική επικράτησαν 3-2 του Παναθηναϊκού στη Βοιωτία.
14:50
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:51
Πλατανιάς (Χοσέ Ρόκα/ 3-4-3): Κλάγιτς, Βάντερσον, Κασάλιτσα, Πετρόπουλος, Καρυπίδης, Κοροβέσης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Μάλσα, Ντικαμονά και Ενσικουλού
14:51
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό/4-2-3-1): Επασί, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Φάβαρο, Λεονάρντο, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Σουμπίνιο, Μαρκόβσκι, Γιακουμάκης και Γιουσούφ
14:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων Κοκκαλάς, Στόιτσεφ, Ουές, Στάμου, Γκρζέλτσακ, Ντουαλά και Παπανικολάου.
14:51
Σε αυτόν των φιλοξενούμενων Σωτηρίου, Καθάριος, Καλτσάς, Νιασέ, Ζαραδούκας, Σαβαντογκό και Τριποτσέρης.

15:08
5' Σουτ Πετρόπουλου πάνω σε σώματα η μπάλα.
15:08
8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Γιακουμάκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο δεξιά, έπιασε το σουτ με τη μια και ο Κλάγιτς έδιωξε την μπάλα.
15:10
9' Επικίνδυνη επίθεση του Λεβαδειακού από τα αριστερά, διώχνει κάπως άτσαλα ο Καρυπίδης σε κόρνερ
15:12
9' Κι άλλη καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Φαβάρο βρήκε τον Σουμπίνιο, που με σουτ από τα αριστερά, έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κλάγιτς.
15:12
11' Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά. Σέντρα από τα αριστερά και κεφαλιά του Πετρόπουλου από πολύ καλή θέση αλλά πάνω στον Επασί
15:13
13' Νέα τελική για τον Λεβαδειακό. Πλασέ του Μητρόπουλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Κλάγιτς
15:18
18' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Γιουσούφ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε, μπέρδεψε τον Κλάγιτς με την πορεία και κατέληξε στο δεξί δοκάρι του.
15:22
22' Σουτ του Κασάλιτσα για τον Πλατανιά μετά το στρώσιμο του Πετρόπουλου, η μπάλα εκτός
15:30
27' Απειλεί ο Πλατανιάς. Ο Αγγελόπουλος βγήκε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα προς τον Ενσικουλού, αλλά η επέμβαση του Φαβάρο με τάκλιν ήταν σωτήρια. Η μπάλα εκτός σε κόρνερ
15:32
30' Επικίνδυνη φάση από τον Πλατανιά. Σέντρα του Αγγελόπουλου από τα δεξιά, ο Πετρόπουλος εντός περιοχής και υπό πίεση δεν κατάφερε να να πιάσει την κεφαλιά όπως ήθελε.
15:34
Πρόβλημα τραυματισμού για τον Γιακουμάκη.
15:38
36' Απειλεί ο Πλατανιάς και θα μπορούσε να γίνει το 1-0 εδώ. Μπήκε από τα δεξιά ο Πετρόπουλος, αλλά ο Κασάλιτσα έκανε κακό κοντρόλ όντας στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής.
15:41
41' Σουτ του Σουμπίνιο από απόσταση. Προσπάθησε να πιάσει στον ύπνο τον Κλάγιτς.
15:43
42' Ο Μαρκόφσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η φάση είχε σταματήσει λίγο πριν λόγω οφσάιντ! Από το ριπλέι φάνηκε να έχει δίκιο ο επόπτης.
15:45
44' Συρτό σουτ Σουμπίνιο, η μπάλι λίγο μακριά από το αριστερό δοκάρι της αντίπαλης εστίας.
15:47

Ημίχρονο στο ματς! Πλατανιάς-Λεβαδειακός 0-0

Οι δύο ομάδες είχαν λίγες, αλλά καλές φάσεις για να ανοίξουν το σκορ. Οι περισσότερες ήταν για τους γηπεδούχους, οι πιο επικίνδυνες για τους Βοιωτούς Κορυφαία το δοκάρι του Γιουσούφ για τους φιλοξενούμενους στο 18'
16:03
Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Ντουαλά και Στάμου στο ματς, αντί Κασάλιστα και Ντικαμονά
16:04

Έναρξη δεύτερου μέρους

16:05
16:06
16:19
61' Σουτ του Ντουαλά, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Επασί.
16:20
61' Επικίνδυνη επίθεση από τον Λεβαδειακό, καθυστέρησε ο Γιουσούφ που βρέθηκε μέσα στην περιοχή.
16:21
62' Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Πετρόπουλος έστρωσε για τον Κοροβέση που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Επασί
16:24
66' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Κεφαλιά του Ντουαλά, η μπάλα λίγο έξω.
16:27
69' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Ντουλά από πολύ καλή θέση, έδιωξε ο Εμπασί και στη συνέχεια η μπάλα έφθασε στον Δημούτσο, που έστειλε την μπάλα εκτός.
16:28
71' Σουμπίνιο έξω, Νιασέ μέσα.
16:32
74' Εκτέλεση φάση με τον Τσαμπούρη, η μπάλα εκτός.
16:34
75' Κοντά στο 0-1 ο Λεβαδειακός. Ο Γιακουμάκης νικήθηκε -μετά από λάθος των Χανιωτών- και πάλι από τον Κλάγιτς.
16:37

81' ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 1-0!

Ούτε που κατάλαβαν και οι παίκτες πώς μπήκε το γκολ. Έπειτα από μακρινή μπαλιά ο Πετρόπουλος έκανε κοντρόλ αρχικά και στη συνέχεια ο Φαβάρο πήγε να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Αρχικά, φάνηκε να είναι γκολ του Πετρόπουλου.