Καλησπέρα μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ απέναντι στον Ατρόμητο.
16:42
Ματς στους Ζωσιμάδες για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:47
Στην 11η θέση με 18 βαθμούς βρίσκεται η ομάδα του Γιάννη Πετράκη που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ.
16:48
Από ήττα προέρχονται και οι Περιστεριώτες καθώς την προηγούμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός επικράτησε στην έδρα της ομάδας του Κάναντι με σκορ 1-0.
16:54
Στην 4η θέση με 33 βαθμούς ο Ατρόμητος.
16:54
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
16:54
ΠΑΣ (Γιάννης Πετράκης): Γιαννίκογλου, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Μανθάτης, Αποστολόπουλος, Βιντάλ, Μιχαήλ, Γαρουφαλιάς, Λίλα, Κόντε
16:54
Στον πάγκο: Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Σολτάνι, Μπετρά, Ντόλοβατς, Χαλκιαδάκης
16:54
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Μπουσουλάτζιτς, Ούμπιντες, Μάντσον, Ντάουντα, Ντιγκινί, Σάκιτς, Βασιλακάκης, Γιαννούλης, Ρισβάνης
16:54
Στον πάγκο: Μίρκοβιτς, Κυριακίδης, Βασιλείου, Καρασαλίδης, Μενσά, Στρούγγης, Μπαστακός
17:04
Σε λίγα λεπτά οι δύο ομάδες θα επιστρέψουν από τα αποδυτήρια για την σέντρα.
17:04
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος
17:17
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα.
17:21
1' Σέντρα στο ματς
17:24
4' Προσπάθεια αντεπίθεσης από τον Ατρόμητο, όμως οι παίκτες του Κάναντι τα χάλασαν στην τελική πάσα.
17:27
7' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Ο Λίλα έκανε τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι και συνέχεια φώναξε για χέρι του Μάντσον. Συνεχίζεται το παιχνίδι. Η μπάλα βρήκε στο χέρι του αμυντικού του Ατρόμητου, ήταν πολύ κοντά και ο διαιτητής δεν έδειξε την άσπρη βούλα.
17:32
12' Μακρινό σουτ του Κόντε έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:33
13' Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, από μακρινή απόσταση, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:39
19' Δεν πατάει καλά ο Ατρόμητος.
17:42
22' Δοκάρι για τον ΠΑΣ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόντε, η μπάλα πήρε φάλτσα και σταμάτησε στο οριζόντιο του Γιαννιώτη.
17:42
22' Σουτ του Βασιλακάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:46
27' Ατομική ενέργεια και σουτ του Βιντάλ, η μπάλα έφυγε άουτ.
17:48
28' Κίτρινη κάρτα στον Βιντάλ.
17:50
30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιντάλ, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης.
17:52
32' Πολύ μακρινό σου του Βασιλακάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
17:55
35' Νέο μακρινό σουτ, αυτή την φορά από τον Ντιγκινί, η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ.
18:02
42' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς.
18:02
42' Γυριστό του Μιχαήλ μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:03
43' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Γιαννούλη στον Ντάουντα, ο οποίος έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Γιαννίκογλου.
18:04
44' Σουτ του Κόντε από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
18:06
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:07
Χωρίς σκορ 0-0 πηγαίνουν στα αποδυτήρια ΠΑΣ και Ατρόμητος.
18:07
Από ένα δοκάρι για τις δύο ομάδες. Πρώτα ο Κόντε στο 22' για τους γηπεδούχους και στη συνέχεια 43' ο Ντάουντα για τους Περιστεριώτες.
18:22
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:23
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ντιγκινί μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση, όμως ο Γιαννίκογλου με ωραία έξοδο κατάφερε να τσιμπήσει την μπάλα.
18:27
51' Σέντρα-σουτ του Γιαννούλη, ο Γιαννίκογλου έδιωξε σε κόρνερ.
18:31
54' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Γύρισμα στην περιοχή του Ατρόμητου, σουτ με τη μία από τον Βιντάλ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
18:31
54' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σολτάνι αντί του Μανθάτη.
18:33
56' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα
18:33
57' Κεφαλιά του Τζημόπουλου έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
18:38
62' Ο Γιαννιώτης μπλόκαρε εύκολα ένα σουτ του Κόντε. Είχε και άλλες επιλογές ο παίκτης του ΠΑΣ, ο οποίος δεν έσπασε την μπάλα.
18:40
63΄Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Χαλκιαδάκης αντί του Λίλα.
18:43
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραία σέντρα του Σάκιτς από τα δεξιά αλλά ο Ντάουντα έστειλε την μπάλα άουτ με πλασέ από τα δύο μέτρα.
18:44
68' Πιέζει ο Ατρόμητος, που έχει ανεβάσει την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο
18:45
69' Κίτρινη κάρτα στον Γιάκο.
18:46
70' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Απίθανη φάση
18:47
Ο Ντάουντα έχει χάσει τεράστια ευκαιρία ύστερα από φάση διαρκείας και στη συνέχεια ο Τζημόπουλος έπεσε άγαρμπα πάνω στον Ντιγκινί και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
18:48
71' ΓΚΟΟΛ 0-1 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
18:48
Ο Ντάουντα είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα
18:54
77' Φωνές για χέρι του Ντάουντα στην περιοχή, η μπάλα βρήκε στο στήθος του.
18:55
78' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ντάουντα έσπασε στον Βασιλακάκη που έπιασε σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Γιαννίκογλου έδιωξε.
18:56
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπετρά στη θέση του Βιντάλ.
18:57
80' Μακρινό σουτ του Αποστολόπουλου, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:57
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ντάουντα πέρασε ο Βασιλείου.
18:59
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καρασαλίδης αντί του Ούμπιντες.
19:03
87' ΓΚΟΟΛ 1-1 Ο ΠΑΣ!
19:04
Η άμυνα του Ατρόμητου πιάστηκε στον... ύπνο, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Κόντε, που με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Γιαννιώτη.
19:05
89' ΓΚΟΟΟΛ 2-1 Ο ΠΑΣ!
19:06
Σουτ στην κίνηση του Σολτάνι, ο Γιαννιώτης έδιωξε και στην επαναφορά ο Μπετρά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:07
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
19:08
90+1' ΓΚΟΟΛ 2-2 Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ!
19:08
ΦΟΒΕΡΟ!
19:09
Ο Γιαννίκογλου προσπάθησε να γλιτώσει το κόρνερ, ο Γιαννούλης έκλεψε την μπάλα και ο Καρασαλίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-2!
19:11
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Μπέτρα
19:11
90+4' Τέλος στο ματς