Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λάρισας κόντρα στον Πανιώνιο.
16:54
Ματς στο «AEL FC Arena» για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
16:56
Η ομάδα του Ηλία Φυντάνη την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε στο Περιστέρι (1-0). Βρίσκεται στη 10η θέση με 21 βαθμούς.
16:57
Από ήττα προέρχονται και οι «κυανέρυθροι», αφού την περασμένη Κυριακή ο ΠΑΣ πήρε το διπλό στη Νέα Σμύρνη (0-1).
16:57
Στην 6η θέση με 27 βαθμούς η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου.
17:01
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
17:01
Λάρισα (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Γκόλιας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Κρίζμαν, Ναζλίδης
17:01
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Περόνε, Γκόικοβιτς, Χούμπτσεφ, Μλαντένοβιτς, Μπάλλας, Λεοζίνιο
17:01
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Γκιοατά, Μπανανά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σαββίδης, Λάμπρου, Μπραχίμι, Μασούρας, Γεσίλ
17:01
Στον πάγκο: Μπαντής, Σταυρόπουλος, Σπιριντόνοβιτς, Ουάσινγκτον, Νίλσεν, Μακρύλλος, Βλάχος
17:12
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Στέφανος Κουμπαράκης
17:12
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. Στον αγωνιστικό κόσμο οι δύο ομάδες.
17:14
1' Σέντρα στο ματς
17:18
4' Μίνι διακοπή στο ματς. Ο Γκιοατά βρίσκεται στο έδαφος, έπειτα από φάουλ του Ναζλίδη.
17:20
Ο Γκιοατά δύσκολα θα συνεχίσει, αντιμετωπίζει πρόβλημα στο χέρι. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Σταυρόπουλος. Το ματς συνεχίζεται.
17:23
9' Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς για τον Πανιώνιο. Κόρνερ του Μπραχίμι, ο Μπανανά σηκώθηκε ανενόχλητος για την κεφαλιά, όμως έστειλε την μπάλα άουτ.
17:24
10' Κάταγμα στο χέρι έχει υποστεί ο Γκιοατά, ο οποίος παίζει με δεμένο χέρι! Του έκανε ένεση ο Δάρας, σφίγγει τα δόντια και συνεχίζει στο ματς.
17:30
14' Ο Γκιοατά απομακρύνει μια επικίνδυνη σέντρα του Ναζλίδη από τα δεξιά.
17:30
17' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Γουάλας, που ήταν λίγο πιο μπροστά.
17:33
19' Μακρινό σουτ του Κριζμάν, η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.
17:39
25' Πιέζει η Λάρισα
17:40
26' Σωστή υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Ναζλίδη.
17:41
27' Γρήγορη έξοδος του Κότνικ, που πρόλαβε τον Μασούρα και μάζεψε την μπάλα.
17:45
30' Λάθος του βοηθού. Ο Γκιοατά απομάκρυνε ο Μιλοσάβλιεβιτς έβαλε την κόντρα, η μπάλα κατέληξε στον Ναζλίδη, όμως ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για χέρι του Σέρβου, το οποίο δεν έκανε ποτέ.
17:46
33' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν.
17:50
35' Φάση για τον Πανιώνιο. Μακρινό σουτ του Μασούρα έπειτα από αντεπίθεση, η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ. Είχε καλύτερες επιλογές ο επιθετικός των κυανέρυθρων, που ζήτησε συγνώμη από τους συμπαίκτες του.
17:52
38' Συρτό σουτ του Κριζμάν έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κότνικ.
17:55
41' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο. Ο Μπανανά πήρε και πάλι την κεφαλιά έπειτα από στημένη φάση, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και πέρασε δίπλα απ' την εστία.
17:58
44' Ωραία σέντρα του Μιλοσάβλιεβιτς (ξεκίνησε από θέση οφσάιντ), όμως ο Γκιοατά έδιωξε σε κόρνερ πριν φτάσει η μπάλα στον Ναζλίδη.
17:58
45' Σουτ του Γκόλια έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απ'την εστία.
17:59
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος
18:00
45+1' Υπόδειξη του βοηθού για οφσάιντ στον Μιλοσάβλιεβιτς, που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Πανιώνιου. Είχε δίκιο ο βοηθός.
18:00
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.
18:00
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
18:01
Παρά τις ευκαιρίες, το 0-0 παραμένει στο ματς της Λάρισας κόντρα στον Πανιώνιο.
18:16
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
18:23
52' Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.
18:23
53' Τεράστια ευκαιρία για τη Λάρισα. Ναζλίδης και Κρισμάν έκρυψαν τη μπάλα, ο δεύτερος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά σημάδεψε πάνω απ' την εστία.
18:26
56' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μασούρα πέρασε ο Σπιριντόνοβιτς.
18:27
57' Κίτρινη κάρτα στον Σαββίδη
18:28
58' Ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Μασούρας βρέθηκε στην περιοχή, δοκίμασε το πόδι του, όμως ο Γκιοατά έβαλε την κόντρα.
18:32
61' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Μλαντένοβιτς αντί του Λαγού.
18:32
62' Αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Ο Νίλσεν κάνει το ντεμπούτο του παίρνοντας τη θέση του Γεσίλ
18:34
64' Φάση για τη Λάρισα. Γύρισμα του Μασούρα από τα δεξιά, απομάκρυνε ο Μπανανά.
18:35
65' Κεφαλιά του Ναζλίδη έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πάνω απ΄την εστία.
18:36
66' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Λεοζίνιο πήρε τη θέση του Αγκάνοβιτς.
18:38
66' Πολύ όμορφη προσπάθεια του Μασούρα από τα δεξιά, ο Κόρμπος τον πρόλαβε κι έδιωξε σε κόρνερ.
18:39
68' Φάση για τη Λάρισα. Σουτ του Κριζμάν έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ. Είχε και την επιλογή του Ναζλίδη ο Κροάτης.
18:41
70' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ουάσινγκτον αντί του Μπραχίμι.
18:42
71' Αλλαγή και για τη Λάρισα. Ο Περόνε στη θέση του Κριζμάν.
18:42
72' Σουτ του Σαββίδη από πλάγια θέση έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μπόζοβιτς.
18:43
72' Νέα φάση για τον Πανιώνιο. Ωραία ενέργεια του Σπιριντόνοβιτς, έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα ύστερα και από την προβολή του Γκόλια πέρασε δίπλα απ' την εστία.
18:44
74' Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο.
18:51
80' Ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Ναζλίδης σέρβιρε στον Περόνε, όμως ο Μπανανά μπήκε στη φάση και δεν του επέτρεψε να την τελειώσει.
18:53
82' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο. Σουτ του Λάμπρου από πλάγια θέση, ο Νίλσεν δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή και η μπάλα πέρασε άουτ.
18:58
87' Ακόμη ένα μπάσιμο του Μασούρα στην περιοχή, όμως οι αμυντικοί του Πανιώνιου απομάκρυναν.
18:59
89' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα. Έπειτα από κόρνερ κι άψογη ενέργεια του Περόνε, η μπάλα στρώθηκε στον Μιλοσάβλιεβιτς που την έστειλε λίγο άουτ.
19:02
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
19:02
Παρεξήγηση ανάμεσα στον Σπιριντόνοβιτς και τον Ναζλίδη. Διακοπή στο ματς.
19:02
Υπάρχει μεγάλη ένταση στους πάγκους.
19:03
Μικρή ένταση στο ματς έπειτα από φάουλ του Σπιριντόνοβιτς στον Γουάλας. Ο Αυστριακός και ο Βραζιλιάνος αρπάχτηκαν και εισέπραξαν από μια κίτρινη