Ανήμερα, μάλιστα, των γενεθλίων του «τριφυλλιού», που κλείνει 110 χρόνια ιστορίας!
Στο μάτριξ του γηπέδου υπάρχει και μια σχετική φωτογραφία, ενώ από τα μεγάφωνα ακούγονται... ρετρό τραγούδια για τον Παναθηναϊκό!
Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Κάτσε, Δώνης, Λούντ, Κουρμπέλης, Άλτμαν, Χατζηγιοβάνης.
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Περέιρα, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Βασιλούδης, Μιχάι, Μοράρ.
19:11
Στον πάγκο για τους «πράσινους» κάθονται οι: Διούδης, Αυλωνίτης, Μυστακίδης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας, Κουλιμπαλί.
19:12
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Σταματόπουλος, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Χαντάκιας, Σοάρες, Μπαρμπόσα.
19:13
Στην αρχική 11άδα των γηπεδούχων, όπως αναμενόταν, ο Εργκούς Κάτσε, στο πλάι του Δημήτρη Κουρμπέλη.
19:13
Από εκεί και πέρα, κάτω από τα γκολπόστ θα είναι ο Βλαχοδήμος, με τους Γιόχανσον και Ινσούα στα δυο άκρα της άμυνας και τους Κολοβέτσιο, Οικονόμου στο κέντρο της άμυνας. Αριστερό εξτρέμ θα είναι ο Λουντ, δεξί ο Χατζηγιοβάνης και ο Άλτμαν θα κινείται πίσω από τον μοναδικό προωθημένο, Χρήστο Δώνη.
19:14
Στον πάγκο κάθεται ο Μυστακίδης, που αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής.
19:16
Οι «πράσινοι» θέλουν οπωσδήποτε νίκη σήμερα, προκειμένου να πλησιάσουν την 5η θέση στο... δίποντο!
19:18
Λίγος κόσμος στη Λεωφόρο...
19:26
Βλαχοδήμος, Οικονόμου και Κουρμπέλης στο όριο καρτών.
19:30
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
19:30

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!

19:33
«Ο Παναθηναϊκός υπάρχει 110 χρόνια και θα υπάρχει μέχρι το τέλος του κόσμου. Τον αγάπησες από παιδί και θα τον λατρεύεις μέχρι την τελευταία σου μέρα. Μην του γυρνάς την πλάτη, επειδή κάποιοι τον πλήγωσαν, μη χάνεις την πίστη σου! Μείνε δίπλα του και το ''τριφύλλι'' θα ανθίσει και πάλι. Όπως πάντοτε», αναφέρουν τα τέσσερα πανό που έχει «σηκώσει» η Θύρα 13.
19:35
Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.
19:39
Άψογος αμυντικά ο Παναιτωλικός στο ξεκίνημα, κλείνει όλους τους χώρους.
19:44
Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο. Κάτι πρέπει να γίνει, γιατί κοντεύει να μας πάρει ο ύπνος...
19:45

16' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

19:46
Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Μοράρ στη δεξιά συμβολή του Βλαχοδήμου!
19:47
Όχι, απλά, έγινε... κάτι, αλλά οι Αγρινιώτες χάνουν τεράστια ευκαιρία, για να ανοίξουν το σκορ στη Λεωφόρο!
19:48
17' Σουτ από τον Λουντ, η μπάλα φεύγει άουτ.
19:50
53% η κατοχή μπάλας για τον Παναιτωλικό.
19:54
24' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πρώτο λάθος των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι, ο Δώνης γίνεται κάτοχος της μπάλας, μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, μόνος του με τον Κυριακίδη, αλλά το πλασέ του κόντραρε και κατέληξε κόρνερ!
19:56
27' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.
20:02
32' Φωνάζει για πέναλτι ο Παναθηναϊκός για πέσιμο του Χατζηγιοβάνη στη μεγάλη περιοχή. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Ενδεχομένως να ήταν και κίτρινη κάρτα για «θέατρο»...
20:04
Το ριπλέι δικαιώνει απόλυτα τον διαιτητή Τζήλο, που ήταν κοντά στη φάση.
20:06
34' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα του Κυριακίδη.
20:11
41' Σέντρα του Ινσούα, κεφαλιά από τον Χατζηγιοβάνη, άουτ η μπάλα...
20:15
45' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη -που συμπλήρωσε κάρτες.
20:15
45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
20:31
Η ώρα του Μυστακίδη! Στη θέση του Κουρμπέλη, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.
20:32

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

20:36
Ο Λουντ έχει πάει στο πλάι του Κάτσε και ο Μυστακίδης στο «φτερό».
20:40
54' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραίο σουτ από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
20:42
Αρκετά δραστήριος ο Μυστακίδης.
20:45
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Κεφαλιά του Κλέσιο μετά από σέντρα του Βασιλούδη, απίθανη επέμβαση του Βλαχοδήμου, με τον Οικονόμου να σώζει πάνω στη γραμμή!
20:48
62' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Ντίας, ο Βλαχοδήμος διώχνει, ο Μαρινάκης παίρνει το... ριμπάουντ και πάλι ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού λέει «όχι»!
20:50
Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Βλαχοδήμος!
20:50
Τρεις σπουδαίες επεμβάσεις σε τρία λεπτά!
20:56
70' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Η μπάλα στρώνεται στον Μοράρ στο ύψος του πέναλτι, βάζει την κόντρα ο Γιόχανσον και σώζει την ομάδα του!
20:56
71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Χατζηγιοβάνη, ο Κουλιμπαλί.
21:00
Ο Παναθηναϊκός είναι αποκαρδιωτικός στο δεύτερο ημίχρονο...
21:04
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαρμπόσα αντί Κλέσιο στο παιχνίδι.
21:05
78' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης θα κάνει ντεμπούτο στο πρωτάθλημα, περνώντας στη θέση του Άλτμαν.
21:08
82' Άστοχη έξοδος του Κυριακίδη, αλλά ο Λουντ δεν κάνει καλό τελείωμα.
21:14
88' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Χαντάκιας αντί Βασιλούδη στο ματς
21:15
88' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Οικονόμου τη σέντρα, δεν πρόλαβε να φθάσει στην μπάλα ο Λουντ και κέρδισε κόρνερ το "τριφύλλι"
21:16
89' Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Γυριστό του Μυστακίδη από πολύ καλή θέση και διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης. Εξαιρετική η επέμβασή του
21:20
90+4' Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταλακούρας αντί του Ρόσα στο ματς