LIVE: Λαμία-Ατρόμητος

Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο για την 20ή αγωνιστική της Super League
Οι γηπεδούχοι είναι στη 13η θέση με 19 βαθμούς και στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού
Από την άλλη μεριά οι Περιστεριώτες θέλουν να δώσουν συνέχεια στην εξαιρετική τους πορεία, καθώς είναι στην 4η θέση με 37 βαθμούς και «κρυφοκοιτά» το ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ, καθώς έχει τη δυνατότητα να πλησιάσει και τους δύο σε περίπτωση δικού του θετικού του αποτελέσματος.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος –Ασίγκμπα, Πρίντετα, Αναστασιάδης – Βασιλαντωνόπουλος, Μπλάζιτς, Όμο, Παντελιάδης – Βάντερσον, Μπούντνικ, Ακόστα
Πάγκος: Μελίσσας, Παπαργυρίου, Αναστασόπουλος, Πίτι, Καραγιάννης, Τσούκαλος, Ορτέγκα
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Χατζηισαΐας, Γιαννούλης – Μάντσον, Μπουσούλατζιτς – Ντιγκινί, Βασιλακάκης, Ουάρντα - Ντάουντα
Πάγκος: Μίρκοβιτς, Κυριακίδης, Σάκιτς, Ούμπιδες, Νάτσος, Στρούγγης, Μπρούνο.
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς Α’ βοηθός: Ράιχαρτ Μπούξμπαουμ Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Κωνστάντιος 4ος: Κωνσταντίνος Κωνστάντιος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Έναρξη της αναμέτρησης
5' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του ματς
Στο γήπεδο βρίσκονται και οπαδοί των φιλοξενούμενων που έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους
8' Κέρδισε την μπάλα ο Ουάρντα έξω από την περιοχή της Λαμίας, προτίμησε την ατομική ενέργεια παρά να πασάρει και έχασε την μπάλα
14' Πλήρης έλεγχος από τους Περιστεριώτες, προσπαθούν να βρουν διαδρόμους στην εστία του Παπαδόπουλου
16' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί για διαμαρτυρία. Ο Γάλλος έκανε χέρι, ωστόσο έχει προηγηθεί φάουλ του Πριντέτα πάνω στον Ντάουντα, καθώς σε εναέρια διεκδίκηση τον έχει κρατήσει στο έδαφος με τα χέρια. Όλα αυτά στην «κουλούρα» της μεγάλης περιοχής της Λαμίας
17' Διαμαρτύρονται για χέρι του Γιαννούλη εντός περιοχής οι παίκτες της Λαμίας. Υπάρχει χέρι του αμυντικού του Ατρόμητου, ο Σκουλάς θεωρεί ότι ήταν πολύ κοντά στην μπάλα και το χέρι του δεν ήταν σε... αφύσικη θέση
19' Φάουλ του Κιβρακίδη στον Βάντερσον. Δεν υπάρχει τίποτα στον Βραζιλιάνο που σταμάτησε τη φάση πιάνοντας το κεφάλι του
22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία και μεγάλη επέμβαση του Γιαννιώτη! Εκτέλεση φάουλ του Ακόστα από δεξιά, ο Παντελιάδης ξεχασμένος στο κέντρο της άμυνας του Ατρόμητου έπιασε την κεφαλιά, αλλά του είπε «όχι» ο γκολκίπερ του Ατρόμητου
28' Δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν οι παίκτες του Κάναντι, αλλά οι παίκτες της Λαμίας παραχωρούν πολλά και αχρείαστα φάουλ έξω από την περιοχή τους
29' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα, ελέγχει τη φάση ο Παπαδόπουλος που είναι στην πορεία της μπάλας και μπλοκάρει
33' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για μαρκάρισμα στον Ουάρντα
37' Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία.
37' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο τραυματίας Ακόστα, μέσα ο Πίτι
39' Δεν υπάρχει αυτό που χάνει ο Ντάουντα! Ο Νιγηριανός μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή της Λαμίας και μπροστά από τη γραμμή της εστίας του Παπαδόπουλου, καταφέρνει με αριστερό πλασέ να στείλει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Λήξη α' ημιχρόνου
Λαμία και Ατρόμητος μένουν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που δείχνει ανοιχτό να πάει οπουδήποτε.
Δεύτερος όρκος νίκης για τον Ατρόμητο. Τώρα πριν από την έναρξη του β' ημιχρόνου
Έναρξη β' ημιχρόνου
51' Σπουδαία ευκαιρία του Ατρόμητου με τον Κιβρακίδη. Πολύ ωραία μπαλιά του Μπουσούλατζιτς στον προωθημένο δεξιό μπακ του Ατρόμητου, που τέλειωσε τη φάση με αριστερό πλασέ, αλλά ο Παπαδόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ.
52' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς για διαμαρτυρία
53' Κίτρινη κάρτα και στον Κιβρακίδη. Φάουλ στον Βάντερσον
55' ΓΚΟΛ Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΓΚΟΛΑΡΑ ΤΟΥ ΠΙΤΙ! Ο Ισπανός παικταράς με απευθείας εκτέλεση φάουλ πιάνει στον ύπνο τον Γιαννιώτη που δεν μπορεί να αντιδράσει και κάνει το 1-0
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπούντνικ
58' Κίτρινη κάρτα στον Πίτι για αγκωνιά στον Χατζηισαΐα
62' Καμία αντίδραση από Ατρόμητο μετά το γκολ της Λαμίας.
64' Φάουλ για τον Ατρόμητο από καλό σημείο. Ο Βασιλαντωνόπουλος το έκανε στον Ουάρντα
65' Με δέκα παίκτες η Λαμία καθώς ο Μπούντνικ αποβάλλεται! Απίστευτη απόφαση από τον Σκουλά! Ο επιθετικός της Λαμίας τιμωρείται σωστά για χέρι, τη στιγμή που είναι στο τείχος που σύμφωνα και με το σπρέι είναι 2 μέτρα μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά ο ρέφερι δίνει φάουλ και όχι πέναλτι!
68' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Το νέο φάουλ εκτέλεσε πάλι ο Ντιγκινί, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει με τις γροθιές
69' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Μπρούνο, Ούμπιντες, εκτός οι Μπουσούλατζιτς και Βασιλακάκης
70' ΜΥΘΙΚΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σκόρερ ο Ντιγκινί! Βαθιά μπαλιά από το κέντρο της άμυνας του Ατρόμητου, ο Παπαδόπουλος για άγνωστο λόγο βγήκε πολύ μακριά από την περιοχή του και ενώ απομάκρυνε ο Πριντέτα, η εστία του είχε μείνει κενή, με τον Ντιγκινί να παίρνει το ριμπάουντ και να βρίσκει δίχτυα πιο μπροστά από το κέντρο
73' Χτύπημα εκτός φάσης του Ασίγκμπα στον Γιαννούλη (τον πάτησε χωρίς λόγο) και ο Σκουλάς δεν δίνει κόκκινη, αλλά κίτρινη
74' Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Πριντέτα, μέσα ο Αναστασόπουλος
75' Στο έδαφος ο Ασίγκμπα έπειτα από αγκωνιά του Ουάρντα σε εναέρια διεκδίκηση.
76' Σουτ του Μπλάζιτς, άουτ η μπάλα
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κιβρακίδης, μέσα ο Σάκιτς
Πάρα πολλές διακοπές στο ματς με συνεχόμενα εκατέρωθεν φάουλ
83' Έντονη η πίεση του Ατρόμητου για το γκολ, αλλά τα κάνουν... θάλασσα στην τελική πάσα
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα ο Καραγιάννης, εκτός ο Βάντερσον
86' Απίστευτη διπλή χαμένη ευκαιρία από τον Ατρόμητο! Σουτ του Ουάρντα, ασταθής επέμβαση του Παπαδόπουλου και στο ριμπάουντ ο Ντάουντα τη στέλνει πάλι πάνω στον τερματοφύλακα της Λαμίας.
87' Νέα χαμένη ευκαιρία από τον Ατρόμητο! Προβολή του Ντάουντα, πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου
88' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
92' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι αμυντικοί της Λαμίας απομάκρυναν πάνω στην πλάτη του Μάντσον και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου
Λήξη της αναμέτρησης
Η Λαμία στέκεται όρθια και παίρνει τον βαθμό από τον Ατρόμητο (1-1) που ξύπνησε μετά το γκολ των γηπεδούχων